Sācis darbību mūsu blogs d6.lv!

Sveiki biedri! Varu jums ar prieku pavēstīt, ka šodien publisku darbību uzsāk AnimeForums.lv meitas projekts d6.lv! Atšķirībā no foruma tas ir blogs un koncentrēsies uz rakstu izveidi par komūnu interesējošām tēmām. Pats pa sevi forums netiek nomests novārtā, abi projekti ir ļoti cieši saistīti un visu pamatu pamats “anime” vēl projām ir viena no mūsu galvenajām tēmām.

Mums priekšā vēl ir tāls ceļš, d6.lv šobrīd atrodas beta testa stadijā. Citiem vārdiem sakot, tuvākajā laikā tas var piedzīvot pārmaiņas vai arī negaidītas tehniskās problēmas. Mēs ar lielāko prieku pieņemsim jebkādu palīdzību un ieteikumus projekta tālākā attīstībā.

Kā radās šī ideja?
Blogu bija iespējams ieviest jebkurā brīdī, tas ir tīri tehnisks jautājums. Šāda ideja virmo gaisā samērā sen. Galvenais bloga vajadzības pamatojums ir tas, ka forums netiek galā ar rakstiem tik labi kā gribētos.

Skatoties no malas uz tēmu sarakstu ir visai grūti atšķirt tēmu ar vairāku paragrāfu rakstu no tēmas ar viena teikuma jautājumu. Rezultātā forumā raksti mēdz ātri vien nozust un nesaņem uzmanības daudzumu kas tiem pienākas. Panākt forumā tikai rakstu izvietošanu ir nereālistiski un tas būtu pretrunā ar forumu būtību. Loģiskais lēmums ir sadalīt mājaslapu divās sekcijās: blogā rakstiem un forumā diskusijām.

Jauns domēns bija liels lēmums. Plānošanas procesā uzpeldēja dilēmma - mūsu nosaukums ir AnimeForums un mēs grasāmies izveidot blogu, kurā mēs sagaidam ne tikai “anime” tēmas rakstus, kā arī blogs pilnīgi noteikti nav “forums”. Rezultātā jauna nosaukuma ieviešana kļuva visai vilinoša.

Kādēļ “d6”?
Pirmkārt, citi domēni bija aizņemti. :grin:

Otrkārt, tas ir maksimāli īss domēns. Tikai divus simbolus garš!

Treškārt, d6 ir plaši sastopams sešu malu metamā kauliņa apzīmējums , kas ir visai labs geek komūnas simbols. Protams, tas lielā mērā atsaucas uz spēlēm, taču ne uz tām jaunākajām. Neaizmirsīsim arī par kauliņu nejaušo dabu. Šāds simbols mums dod gana lielu kreatīvo brīvību komūnas tematikā.

Mēs visi esam saskārušies ar šo kauliņu. Mūsu saietos bieži vien tas atradīs veidu kā nokļūt uz galda. Filmās, seriālos, spēlēs atrodamas atsauces uz to. Viss RPG žanrs aizsākās ar galdaspēlēm, kuras balstās uz metamajiem kauliņiem.

Kā publicēt rakstu blogā?
Iespēja publicēt rakstu pieejama visiem foruma lietotājiem bez jebkādām saistībām. Tā kā bolgs vēl atrodas beta stadijām, lai iegūtu iespēju tajā iesniegt rakstus sazinieties ar mani vai arī bloga galveno redaktoru @Kadiljaks.

Nākotnē darba kārtība tik uzlabota, aktīvi rakstnieki tiks rekrutēti vai arī paaugstināti par pastāvīgajiem rakstniekiem vai redaktoriem. Iegūs īpašas foruma avatāra nozīmītes, titulus, pieeju slēptām foruma kategorijām, kā arī vietu @Komanda grupā.

###Paldies par uzmanību! Jautājumu, ieteikumu utt. sakarā droši vēršaties pie manis vai arī @Kadiljaks.

5 Likes

Tas nozīmē ka tu tur izveido rakstu un tas automātiski arī ir forumā? :thinking: Kā arī es sapratu tavu domu, bet tāpat vai tas tiešām ir tik ļoti vajadzīgs? :thinking: Bet tā tas saits izskatās jau smuki :3

1 Like

Man patīk ideja, bet man nepatīk, ka tur ir kopēti raksti bez atsauces kurš to ir rakstījis, izņemot to oriģinālā linka atsauci…

1 Like

Forumā tiek izvietota atsauce uz rakstu. Blogā savukārt tiek attēloti foruma komentāri. Blogs lieto forumu kā savu komentāru platformu.

Tas atkarīgs no tā ko mēs tālāk iesāksim ar d6.lv. Ja tas pēc pāris mēnešiem nosprāgs, nebija vērts. Ja tas izaugs un pavilks zem sevis AnimeForumu, bija vērts. Viss ir vienkārši. :smile_cat:

Pēc plāna blogā tiek publicētas tikai atsauces uz foruma rakstiem. Rezultātā lasītājs ir spiest doties uz forumu lai izlasītu raksti, kur būs redzama visa informācija. Lai gan pat šādā gadījumā ir iespējam ievietot atsauci uz autoru.

Hm… šķiet kaut kāda iemesla dēļ, vienā no taviem rakstiem šis nosacījums nav ievērots. Mūsu vaina. Varu piedāvāt tev pieslēgties blogam un es tevi iestatīšu kā šī raksta īpašnieci. Pieslēgties blogam var dodoties uz https://d6.lv/login un nospiežot uz “Log in with AnimeForums.lv”.

mm… es ievēroju to daudzos rakstos - arī kuri nav mani… rādas ka to ir ievietojusi sistēma…
cik es nopratu tad tā tam nav jābūt? jo citos rakstos rādas autora niki…

oki. es itkā tagad pievienojos blogam caur animeforumu.

1 Like

Nē, tam tā jābūt. Lietotājs “System” tiek lietots gadījumos, kad oriģinālais autors nav pieejams.

Lietotāju bāze netiek sinhronizēta starp forumu un blogu. Tev vismaz vienu reizi jāpieslēdzas blogam, lai tajā tiktu izveidots tavs konts. Mēs nevaram iestatīt lietotāju par raksta īpašnieku, kurš nav ne reizi pieslēdzies blogam,

PS. Piešķīru tev iespēju iesniegt rakstus.

1 Like

okei… tātad ja es izveidošu animeforumā informatīvu rakstu, tad es to varēšu postot arī d6.lv? Vai arī tas notiks automatiski? un ja es izveidošu forumā rakkstu? :sweat_smile:

Pašlaik visi raksti, kas bija ņemti no foruma un ievietoti blogā ir zem lietotāja “SYSTEM”, kā jau Menestrels teica, datubāze nesinhronizējas.
Tāpat raksts ir tikai daļēji ievietots, neskaitot vienīgo par “Parūkas spīdumu”, un visiem apakšā ir saite, kas norāda un raksta pilno versiju vai tā apspriešanu. Ja nu tomēr, kāds ievēro, ka kāds raksts nav noformēts bez atsauces uz forumu (jo tuvākajā laikā tiks vēl pārnesti raksti), lūdzams par to atrakstīt @Menestrels vai @Kadiljaks norādot nepareizā raksta saiti uz blogu.

@kikimuffs Principā, būtu tieši otrādāk, sākumā tev jāliek raksts blogā, pēc tam “automātiski” jeb nospiežot vienu podziņu, šo rakstu ir iespējams pārpublicēt uz forumu. Tagad jāskrien uz darbu, bet ja zini kas ir Wordpress tad dari tā. Ja nejūties droši, vari pm uzrakstīt un tad ātri apskaidrošu kas un kā, vai arī @Menestrels palīdzēs.

Tuvākajās dienās izveidošu t.i. pabeigšu “instrukciju” par to kas un kā jādara.

2 Likes

Šis formāts ir vilinošs. Jāatzīst, ka ne tikai lasīšanai, bet arī rakstīšanai. Domēns arī izdomāts interesants. Pat nezinot to, kādēļ viņš ir radies, ir patīkami tādu redzēt, lasīt un ievadīt adreses joslā. :smiley:
Veiksmi.

PS. Tālāk ceru uz mangas lapu un hentai kolekciju. :smiley:

3 Likes

hm… okei ^^

Tu izveido rakstu blogā, tas tiek automātiski publicēts arī forumā.

Tev ir šādi plāni jau tik ilgi, es nevaru tev atņemt šo sapni. :grin: Tev ir jāizveido šī lapa pašam.

2 Likes

Bet var jau palidzet cilvekam.

Var, sūtam visu mangu un heintai kas mums ir uz @DiviViens epastu.

Es domāju ka blogā varam ar atvēlēt vietu 18 + saturam, Kā Spokos. 18 + lapas prasa ievadīt dzimšanas gadu

Jēga no tā datuma nav un nebūs.

d6.lv nav Spoku klons, nedz pirātisks hostings.

Ja tu startēsi Rīgā hentai mangas bodi, mēs par tevi izveidosim rakstu.

1 Like

Tas ta jā, bet atbildība no mums tad zūd :joy:

Dady why you so angry

Nu tad ar saucienu un aidā! Lai veicas! Kaisli izplatīt jau vajag!