Mājvietas iekārtošana. Daudzas intereses - maz vietas

Sveiki forumieši!
Esmu dzīves situācijā kur es pārvācos un esmu domu virpulī ar vislabāko rinsinājumu mazas mājvietas iekārtošanai, bet lai tā būtu funkcionējoša, bet arī vieta lai būtu visi hobiji vienu viet. :sun_with_face:
Ja ir kādi ieteikumi - tips & tricks, dažādi plauktu diziani
, budžetdraudzīgi risinājumi kas izskatās forši- labprāt uzklausītu un būtu forši padalīties šeit.
Tās var būt dažas bildes ar mākslas darbīcām, anime figūru plauktiem, plakātiem un dažādiem dekoratīviem risinājumiem. Virtuves vai pat vannas istabu dizaini kur ir iekļauti anime dekorācijas.:blossom:
Kur jūs liekiet kolekcijas, mākslas darbus, mangas utt. ?
Dažreiz man šķiet ka man ir pārāk daudz hobijlietas. :melting_face:

2 Likes

Par cik kvadrātmetriem mēs runājam?
20? 10?

katrā ziņā skaties mēbeļu ziņā jebko kas var salocīties, izlocīties, un tapt mazum mazs, kad viņas neizmanto, jo tas ir laikākais paltības zaglis manā dzīvoklī. tahta+nevajadzīgi leils skapis, un guļam/dzīvojamā istabā vietas ir maz

un par tām hobijlietām, es nezinu…man ir viena figūriņa, un 2 rustic stila merchi, pāris smukāki ieži no lauku kolekcijas atvesti uz rīgu un jūras izskalojumi, visu salieku shrine stila izkārtojumā uz galda, un ir labi. Mangas nav, visas grāmatas ir laukos un arī tas ir labi ja viens plaukts, plakātu, nav, bet ir plāni kā skapja durvis ar tiem izdaiļot

Man patīk šis frāzējums :smiley:

laukos vnk divas pilnas kastes ir. Un tad es šķiroju, un kristālīgākos gabalus savācu uz rīgu

2 Likes

Klasiskais kallax gultas rāmja haks varētu palīdzēt ar hobijlietu paslēpšanu

4 Likes

Laikam 20 kvadrātmetri

Istabas plānojums arī būtu ļoti no svara. Nav zināms ar cik lielu sienu dzīvojamo platību ir darīšana

Es tieši iekārtoju savu dzīvesvietu. Nesen nopirku šāda tipa dizaina plauktus (S- veida) un arī citādāki ir. Var atrast dažādā cenu diapazonā.

Vēl mazas un noderīgas lietiņas var atrast SHEIN e-veikalā.

Vēl viens noderīgs krāms no Ikea ir KUGGIS sērijas kastītes. Pēc proporcijām tās var smuki kraut vienu virs otras kā lego, un var dabūt custom pričendāļus nodalījumu veidošanai

1 Like

Es kā ilgadējs 21 kvadrātmetra apdzīvotājs, prioritizētu to lai telpas vidus būtu brīvs no mantām. Ne pārāk rekomendētu pilnizmēra gultu. No budžeta variantiem šis dīvāns sniedz gandrīz gultas gulēšanas pieredzi un neiznieko vietu. https://www.ikea.lv/lv/rooms/viesistabas-sedmebeles/divani/izvelkamie-divani/nyhamn-trisvietigs-gulamdivans-peleka-krasa-un-smilskrasa-spr-39306368

Par mantu glabāšanas skapīšiem, manuprāt drēbju skapji ir garām, jo tie ir baigi dziļi. Es vispār dzīvoju bez lielā skapja. Ideālā gadījumā ņemt skapju sistēmu, ko varētu uzbūvēt līdz griestiem. Vai arī gandrīz līdz griestiem ar kastēm pa virsu. Kā budžetīgāku variantu var skatīties uz virtuves skapīšiem. Pavisam budžets - dārza mēbeļu vaļējie skapji. Saskrūvē un saliek vienu uz otru cik augstu sanāk.

Ja kaut kur prasās galds, bet galīgi nav vietas. Var mēģināt to stiprināt pie sienas uz enģēm. Neesmu tā darījis, raču tas daudz redzēts internetā.

Manā dzīvoklī, ēdamgalds vispār ir uztaisīts kā palodzes pagarinājums, līdz ar to, vietas aizņemt dikti maz. Mīnus tāds, ka to nevar pārvietot

1 Like

Arī budžeta variants. Sanāk tu dabū kripatiņu vairāk galda vietas, nekā no brīvi stāvoša galda.

Mazos dzīvokļos var izdarīt baigi daudz, taču kolīdz mēs sākam skatīties uz specializētām mēbelēm vai iekārtojumu, tas vairs nav budžetam draudzīgākais variants. Ja nu vienīgi, nesāk paša rokām mācīties veidot mēbeles. :D Teiksim, tās skapī iebūvētas gultas, kuras esmu redzējis, ir kā minimums 2-3 reizes dārgākas nekā izvelkams dīvāns.


@kikimuffs, ja tu nodarbojies ar amatniecību ir variants izveidot stāvošo galdu un tā apakšu aizpildīt ar atvilktnēm vai kastēm.

Stāvošie galdi gan ne visiem ir pa prātam.

2 Likes

Bļin, tieši sāku kustināt smadzeņšūnas un iekrita doma kā mikro-optimizēt savu platību arī.
10 eur un pāris caurumi skapī rezultējās ar ~80L uzgalbāšanas platības low density high volume mantām.
Ar 10mm stieni kastē var salikt ≥10kg bez problēmām

Plus prātā uztaisīt smukas priekšas ar preskartonu vai ko līdzīgu


Nu vēl šovakar Lidl redzēju šādus, bet gan jau IKEA pārtrumpo visās kategorijās

4 Likes

Vai tas ir prāta darbs tik tuvu krāsnij plastmasu turēt?

Uzskatu ka jā, super iespēja tējas žāvēt, krāsns virspuse nepārsniedz 50 grādus, un apakšā skārds.

Ir tak plastmasas, kuras, tās karsējot, izdala kkādus kaitīgus garaiņus…

Es domāju tādā gadījumā man būs lielākas problēmas

Šim te tik vajag pareizo padomju kombināciju ar gana monolītu skapi un pofigismu, ka tajā ir jauni caurumi. :D

Not that deep. Man viss vel ir tukšs. Es vēl nezinu tik specifiski tāpēc rakstu šeit xd.

Tāpat kaut kadam aromatam vajadzētu būt ne?