Latvieši arī var! (Uzcept skandālu)

Nu Tu protams atradi, ko klausīties. Ja paklausies aktīvistos - tad mēs joprojām dzīvojam 1800jos gados. Viņu vārdiem ar realitāti ir mazs sakars, jo tiklīdz aktīvisti piekritīs realitātei, tad tiem automātiski zudīs “sistēmas upura” statuss un nāksies vien pieaugt, pašrefleksēt (self-reflect) nedaudz un saprast, ka “Johaidī, actions and choices have consequences” un ka pie lielākiem mēsliem savā dzīvē esam vainīgi paši.

Re kur radikālās feministes kliedz, ka vīrieši liedz sievietēm strādāt IT jomā. Bet pamēģini parunāt ar lielāko daļu meiteņu vai viņas grib tajā jomā strādāt - atbilde gandrīz vienmēr ir “nē”. Viņas izvēlas mācīties par skolotājām, psiholoģēm, tulkiem, dizainerēm, āstēm, juristēm, ekonomistēm u.tml. Arī kā inženieres meitenes lielākoties mācās, lai vēlāk strādātu par projektētājām, nevis būvdarbu vadītājām.

Come on, es atceros studiju laikos mums vienreiz nācās sociālās psiholoģijas lekcijā sēdēt kopā ar tulkiem - visā tulku kursā bija viens čalis. Viens.

Turpāk nedaudz par konservatīvismu no savas pieredzes.

Es sākumā biju strādājis pašvaldībā, tad valsts akciju sabiedrībā un tikai nesen privātajā sektorā. Nodaļu/departamentu vadītāji ir gan vīrieši, gan sievietes. Apmēram 50/50. Un visiem tas ir pie vienas vietas. Nedaudz komiski pat ir tas, ka bieži vien tieši sievietes, kad ir kaut kādi sūdi, sāk teikt, ka nemaz nebūtu pret, ja priekšnieks būtu vīrietis, jo ar vīriešiem esot vieglāk strādāt.

Es ļoti, ļoti, ļoti šaubos, ka Latvijā arī IT jomā, ja kāda meitene tiešām būtu, teiksim, izcila programmētāja ar labu, čaklu attieksmi pret darbu, tad valdei būtu kādas pretenzijas tikai dzimuma dēļ. Privātais sektors vispār strādā pēc principa “Ja tu esi labs darbinieks - welcome, ja tu esi stulbs slaists - gtfo”. Un es uzskatu, ka tā tam arī jābūt.

Kāpēc gan nē. :D Tā pat realitāte ir kaut kur pa vidu starp visiem viedokļiem. Skaidrs, ka pārspīlē, taču es kā ārzemnieks nepateikšu cik ļoti. Es tikai paspēju izjust, ka tur ir savādāka kultūra un realitātes.

Mana lielākā atklāsme ir ap to, ka dažādās pasaules vietās ir dažādas situācijas. Ja cilvēki kliedz, ka kaut kur viss ir slikti, varbūt arī ir slikti, kurš zin. Pie mums, pat ja arī viss ir slikti, tas būs savādākā izpildījumā. :D

Normāls harēms :D

Mēs jau to pašu uzreiz nodomājām :smile: Jo īpaši jau es, anime fans būdams :wink:

1 Like

Nu nez, manā pieredzē daudz vairāk svarīgāks ir kāds tas cilvēks pēc rakstura, nevis kāds dzimums. Like mums departamenta priekšnieks ir pārāk laid back priekš sava amata, pat uz apātiju velk, tāpēc de fakto galvenā ir dāma no saimnieciskās pārvaldes

C’mon runa ir tieši par to iedrošināšanu arī čiksām iet uz tech pozīcijām. Valstij vajag izglītotus profesionāļus un sabiedrībā valda nepamatots uzskats ka tā ir profesija tikai čaļiem.

Un par to ko kliedz feministi: sausage fests lielākaja daļā kompāniju ir vienkārši nedraudzīgs sievietēm. Ja ir divi kandidāti uz vakanci, tad izvēle par labu vīrietim var tikt veikta tikai tamdēļ vien, ka darba devējs negrib riskēt ka sieviete ņems dekrēta atvaļinājumu. Ir vēl kaudze citu iemeslu. No manas pieredzes unī datoruzbūves pasniedzēja stulbie izteicieni par to ka čikas nezina uz kuru pusi skrūves griezt. Sīkums, bet visas karjeras laikā tādi sūdi tikai krājas.

3 Likes

Piekrītu @WizardsWild
Man ir maģistrs enerģētikā, bet jomā nestrādāju, jo attieksme pret sievietēm ir tāda, ka šermuļi skrien pār kauliem, tas pats ir IT. Zinu sievietes ar maģistru, kam ir trauma no darba jomā dēļ attieksmes un izturēšanās.

1 Like

Pie mums bioloģijā viss ir chill. Visi bez naudas un pārstrādājušies, vienigais ko sķirojam pa dzimumiem ir paraugi

Bet nu katrā ziņā traki ka tech jomās tā ir. Pa lielam tas ir tas, ar ko mēs varetu izcelties kā mazs valsts bez afigenajiem resursiem bet nu…sanāk kā parasti

Viennozīmīgi būs patīkamāk un vieglāk ienākt kolektīvā kurā jau ir meiteņu populācija, nevis tīra cīsiņu ballīte.

Eh, protams, arī gadās tik sālīti inženieri ar kuriem visiem ir traumatiski strādāt. :sweat_smile:

Droši vien nepalīdz IQ vs EQ balanss. Visi autisti IT. :D

Tieši tā, iedrošināšanu. Nevis piespiešanu. ASV daži trakie jau 70+ gadus bļauj “mēs visi esam pilnīgi vienādi” - bet… sievietes kā izvairās no noteiktām profesijām tā izvairās, vīrieši - tieši tāpat. Un praktiski visā pasaulē - tas pats. Gan ASV, gan pie mums Eiropā pat ir dažādas kvotas un granti - sievietēm pie vienas vietas.

Otrs moments - tagad ir tūkstošiem maziņu IT uzņēmumu. Jo, flash news, nodibināt IT uzņēmumu nav tas pats, kas nodibināt potenciālo Amazon konkurentu. Līdz ar to visas durvis uz IT pasauli sievietēm ir vaļā - nevēlies būt “cīsiņu ballītē”, tad atver kaut ko savu. Aktīvistiem tas ir vēl vieglāk - paņem savus draudziņus aktīvistus un kopā nodibiniet kāda uzņēmumu. Kaut gan ASV prakse rāda, ka šāds modelis vai nu bankrotē, vai nu sievietes vienkārši sāk karot par to, kura tad būs tā galvenā, un kuras padotās :smile:

Tā mēdz gadīties. Gan ar sievietēm, gan ar vīriešiem. Nekāda sociālā inženierija un čīkstēšana no tā nepasargās.

Esmu pieredzējis situācijas, kad vīrieši bēg no sieviešu kolektīviem. Jo ir neciešami. Sāk apmazgāt kauliņus, tenkot, kūdīt citus pret tevi, vainot visā, grūst uz pleciem citu darbu, sūdzēties, mēģināt iegāzt u.tml. Un parasti iemesli tam visam ir nereāli stulbi. Paskatījās ne tā, vai nepateica komplimentu, kad kādai ļoti gribējās.

Tieši tāpat esmu pieredzējis situācijas, kad sievietes bēg no vīriešu kolektīviem, jo uzmācas vai uzskata par stulbu.

Pats personīgi sniedzu konsultācijas, ka nevajag iet uz tiesu - bezjēdzīgi, tiesas spriedums viņas/viņus nepārmācīs. Vienkārši jāapzinās, ka sūdīgi cilvēki eksistē un vienmēr eksistēs.

Thats the best part. Pusdienlaika tenkas pie kafijas/tējas krūzes.

Ja viss ir tik slikti, maitas vajag spiest ārā no darba vietas, nevis samierināties. Ja visi maitas, dod zināt pārējiem un iet tālāk. Nevis ar fatālismu samierināties, jo tādas nu ir tās lietas. Ja neviens neko nedarīs un neteiks, labās darbavietas neparādīsies.

Visa industrija ir veponizēts autisms. xD

1 Like

Nu ar tādu attieksmi nekas neuzlabosies. Sociālais progress un labāki apstākļi mums visiem ir panākti tikai tāpēc ka kāds ir bijis gatavs iet strīdēties ka esošā situācija nav ok.

1 Like

It kā darba devēji mums labrātīgi deva esošās tiesības. :D Ne visur pasaulē pat darba laiks ir noteikts ar likumu. Darba ņēmēji piespieda.

1 Like

Ar to jau nav teikts, ka negrib citās jomās strādāt. Izvēlas, jā, bet, vai tāpēc, ka baigas sapņu darbs, vai negrib mesties citur, tur katrai savi iemesli. Piemēram, simtu gadu atpakaļ, kad bija jāizvēlas, ko darīt pēc 12ās klases, es arī gribēju būt par būvdarbu vadītāju, bet bija jau juška, ka nebūs tur viegli iekļauties, kur nu mani par pilnu, lai ņemtu. Kā arī tieši čoms inženieros mācījās un teica, ka klasē 1 meitene un to pašu ņem uz zoba. Pluss no pieredzes, dieviņ tētiņ, kad veči manī neklausās un pēc stundas nonāk pie tā risinājuma, ko teicu, vai, cik nav nevajadzīgas piezīmes dzirdēts, kad darbojos pagalmā (no vecāka gada gājuma prtms) par to, ka “tur jau vīrieti vajag”, “vecim tas būtu jādara”. Nu jopcik es arī māku izurbt caurumu un skrūvīti piečinīt.
Bet tas ar tā, toreiz vispār biju kautrīga, kur ta vēl iet starp vieniem čaļiem klasē sēdēt. Būtu tgad tā jāizvēlas, tas man nebūtu šķērslis.
Kopumā vsm kā pati izjūtu tie “meitenei vajag šitā, puikam vajag šitā” krietni sāk pazust ap manu vecumu (30+) un jaunākiem. Arī nekad neesmu bijusi mentalitātē “viss ir slikti” vai “viss ir rainbows n butterflies”, bet šķiet, ka situācija uzlabojas ;D

4 Likes

Savulaik mācījos RTK par datorsistēmu tehniķi, jo negribēju iet programmētājos, negribēju sēdēt visu laiku pie datora, gribējās kaut ko fiziskāku (how ironic…). Mums klasē bija 30 cilvēki, no tiem tikai viena meitene, un tā pati bija grāmatvede - kaut kāda velna pēc mums vienā klasē apvienoja pirmā gada trīs kursus - programmētājus, datorsistēmu tehniķus, un grāmatvedes. It kā pēc pirmā gada sadalītu specifiskāk, bet es tur nomācījos tikai dažus mēnešus, man tur absolūti riebās, aizgāju strādāt Rimi.

Kopš sāku strādāt par programmētāju, neesmu īsti sastapis nevienu sievieti - programmētāju. Maksimums, kas ir bijis, ir sievietes - testētājas, viņas rakstīja kodu testiem, bet, cik atceros, ne reālo sistēmas kodu. Varbūt viena no viņām kaut ko nedaudz… Lai gan, kad tā padomā, ar viņām nebija viegli komunicēt, viņas bija ļoti prone uz nesaprotamām emocionālām reakcijām uz elementāriem faktiem vai jautājumiem. Un tas ir no padsmit IT uzņēmumiem, kuros esmu strādājis līdz šim. Tiesa, pārsvarā maziem uzņēmumiem.

Personīgi neiebilstu strādāt ar sievietēm, nedaudz saskarsme ir bijusi ārpus darba, un sievietes - programmētājas tipiski ir loģiskākas un ar viņām ir vieglāk kontaktēt par darbu, tāpēc neredzu problēmu no savas puses. Tikai tādas ir ar lāpu tumsā jāmeklē.

Es vispār cilvēkus pēc dzimuma īsti nešķiroju, es ar visiem cenšos kontaktēt vienādi, vismaz apzinātā līmenī. Tā ir vieglāk, jo tas noņem cognitive load par to, kā ar ko jārunā, un es mēģinu visādos veidos samazināt cognitive load, izmantot to noderīgākiem mērķiem. It’s obviously autistic, I know and idgaf.

O, pat šitais čalis uzcepa video!

Drāmas YouTuberi saoda asinis ūdenī. :D

Ja video rādītais ir taisnība - orgs ir atklāts krāpnieks.

2 Likes

Ko lai saka, RIP Devternity un GL visiem, kas nopirka biļetes :D

Bet tas nozīmē, ka var mēģināt aizpildīt Devternity caurmu ar kaut ko labāku :D

Arī interesanti, ka ārvalstu mēdiji šo covero, bet mūsējie klusē :thinking:

The Verge
Business Insider