Latvieši arī var! (Uzcept skandālu)

Izskatās, ka Devternity veidotājs gadiem ilgi ir licis fake sieviešu spīkerus,lai diversity kvotu paceltu un iespējams arī veidojis fake sieviešu programmētāju soc. profilus, lai reklamētu Devternity.

https://twitter.com/GergelyOrosz/status/1728343286090248627

Un priekš tiem, kam nav twitteris - Gergely Orosz on LinkedIn: Software engineer Anna Boyko has an impressive profile and was a featured… | 363 comments

Izskatās, ka šogad Devternity ir cancelots.

Ko domājat, sanāks comebacks nākamgad? :sweat_smile:

3 Likes

Wow…just wow.

Aaa paskaidro man kā nekulturālam sivēnam kāds īsti te sakars ar latviju ir

Tieši manas pirmās domas.

Sorry, dibinātājs ir latviešu čalis un Devternity ir sācies tepat Rīgā.

Rekur ir viņa atbilde twitterī, ja interesē https://x.com/eduardsi/status/1728422017417032140?s=20

1 Like

Tas pasākums notiek Rīgā, “stikla pilī”. Tas čalis mani ir entos gadus personīgi (caur Linkedin) aicinājis uz to pasākumu, bet es ne reizi neesmu bijis, fkn dārgi, biļete kkur 700-900€.

Anyway, palasīju to Twitter threadu, skarbi, es domāju, ka ja pietiekoši daudz reālas spīkeres sacels haju par šo tēmu, tā, lai potenciālie apmeklētāji vai esošie spīkeri cancelotu, tad ātri vien piegriezīs gaisu. Jo nu, viena lieta ir ielikt bildīti lapā, bet taisīt fake soc kontus un izlikties par sievietēm… Bļēēēēēē

tad jau izklausās pēc piramīdas shēmas :money_mouth_face:

Tie viņa 3 punkti ir vnk rofl:

  1. “it was not a quick fix” - it literally was:
    remove Anna · devternity/devternity.com.src@24a2320 · GitHub
    remove Anna · devternity/devternity.com.src@c325cee · GitHub

  2. “it’s better to have that demo persona while I am searching for the replacement speakers”

No it fucking isn’t, wtf? If you have fake/demo people on your site, I will assume it’s a scam. Although I do know that almost all the speakers in this case are real, so there’s that.

  1. “and the persona isn’t part of the schedule anyway. So it can wait, no harm, only good intentions.”

Not part of the schedule - should not be on the list at all. Ezpz.

3 Likes

lol. Izskatās atklāti slikti. Savā ziņā es varu noticēt gana lielai nekompetencei, tik liela nekompetence, ka tā jau sāk vilk uz krāpniecību. :D

C’mon, caur to mājaslapu tika tirgotas biļetes un parādīta programma. IT pasākumā tur visam vajadzēja būt bumbās, lapa pat nav liela. Šādos pasākumos man šķiet ir plaši pieņemts atstāt tukšas profila vietas, ar vārdiem “dalībnieks drīzumā tiks atklāts” vai tamlīdzīgi, ja nu kāds atrīt vai tamlīdzīgi. Pat testa lapā, pa savam ir garām rakstīt īstu darba vietu nosaukumus. Pats pa sevi, ja šis tika darīts apzināti vēl sliktāk.

Es arī saprotu to cilvēku, kas šo izvēlējās publicēt nevis klusiņām pateikt lapas autoram, lai salabo. Baigi lielā kļūda, kas velk uz krāpniecību.

1 Like

Man tas ļoti izklausās pēc pseido-health gurus that rip off peeps with expesive sessions, just for devs.

2 Likes

Damn… Tas jau gandrīz centrāleiropas lielo konferenču cenā. No malas liekas kā cashgrab.

1 Like

VAI NE, tas “not a quick fix” tāds fail, it seviški priekš tāda “masterclass” deva :D

Tās atrunas un sevis victimaizošana nu vispār neizskatās labi priekš viņa. Būtu vienkārši pateicis - “Guys I fucked up” , maybe nebūtu tik liels backlash :sweat_smile:

Damn… Tas jau gandrīz centrāleiropas lielo konferenču cenā. No malas liekas kā cashgrab.

Jā, tā summa diezgan liela, bet manuprāt šī gada lineups bija riktīgi labs, diezgan daudz lielo nažu. + vismaz tajā gadā, kad es biju, viņiem bija free unlimited Valmiermuižas aliņš :D

4 Likes

Nu nezin cik daudz jāizdzer lai tādā summa atmaksātos XD

1 Like

Nav tik traki. Tajos pasākumos kuros es esmu bijis prezentācijas ir normālas, taču tu vari mierīgi atrast kaut ko līdzīgu YouTube no kāda cita pasākuma.

Iepriekš esmu slīdējis iekšā šāda tipa pasākumos tikai kā brīvprātīgais darbinieks. Es redzu jēgu maksāt tikai, ja tev ir liela un specifiska networkinga vajadzība. Prikola pēc aiziet un paskatīties, tas nav to naudu vērts.

Depends ar kādu cenu rēķini, ja veikala, tad apmēram ~400 :D
Ja ar bāra/pasākuma tad pietiks ar 150 :D

Play stupid games, win stupid prizes.

Padevās visai tai plānprātīgajai diversity/inclusivity retorikai, līdz ar to šajā gadījumā pat es, cilvēks kurš ciest nevar visu to cancel-ošanu, uzskatu, ka saņēma pa pēcpusi pilnīgi pelnīti.

2 Likes

Nez, nevar līdz galam saprast vai tas bija tās dažādības dzīšanās vadīts. Skaidra lieta, ka cilvēki to uzreiz padarīja par to, jo karstais temats kā nekā. :D Te arī jāsaprot, ka dažādās pasaules vietās ir dažāda dzimumu vienlīdzības situācija un problēmas.

Meitenes IT jau sen ir karsta tēma. Atceros kā jau kādus 5 vai 6 gadus atpakaļ staigāja datoriķu vidū visādi šausmu stāsti un baumas, ka tai tur kompānijai ir sieviešu kvota utt. Kurš gan zin patiesas vai nepatiesas baumas. Es uz to vienmēr skatījos filozofiski, mēģināt katrs uzņēmums jau var ko vēlas, lai arī cik legāli pelēki tas būtu, taču manā 200+ cilvēku kurša šā vai tā bija tik kādas 5 meitenes. Pat, ja atradīsies kāds milzīgs aktīvists, es nezinu no kurienes viņi ņems tos cilvēkus. Cita runa par grupējumiem, kas piesaista meitenes mācīties IT, viņi var kaut ko izdarīt. Uzņēmumiem jāiztiek ar to kas ir tirgū. Šajā gadījumā pasākums arī ir uzņēmums, kas strādā ar tiem resursiem kas pieejami trigū.
Praksē visur līdzīgi, inženieru vidū cīsiņu fests, cilvēku resursos, vadībā, dizainā, reklāmā meiteņu pārsvars. Manā galā ar patriarhiju čābīgi, par to vai saglabāšu darbu un manu algu atbild gandrīz tikai sievietes. :joy: Inženieru meiteņu arī pamazām paliek vairāk.

It is what it is. Reāli man ir sajūta, ka lielie inženieri ir viss toksiskākie pret zināšanu trūkumu nevis kaut kādām citām lietām. It īpaši ņemot vērā, ka bieži vien viss ko tu zini par otru cilvēku ir lietotāja vārds.

2 Likes

Mums ir salīdzinoši konservatīva sabiedrība. Ja Norvēģijā nekas īpašs ir redzēt čiku stroikā strādājam, tad šeit relatīvi mazs % atkāpjas no “tradicionālajām” profesijām.

Tas gan. Ja skatās pasaules līmenī, mēs esam iekonservējuši padomju laiku pārpalikumus. Kas kā es saprotu nav pats sliktākais variants dzimumu vienlīdzības ziņā - medicīnā, zinātnē.
Kad dzīvoju Grieķijā man stāstīja, ka tur, teiksim, sievietes vadības pozīcijās ir baigais retums. Ķipa, ja pateiksi, ka esi priekšnieks, tevi paprasīs atvest īsto priekšnieku vīrieti. Tiesa gan, šo piemēru stāstīja sieviete, kas bija liela aktīviste.

Bioloģijā dominē sievietes - to varu droši apgalvot

Wow, tas gan traki.

Man elektronikas kursā no 30 cilvēkiem bija 2 meitenes, tas man jau likās ka meitenes gandrīz vai nav.

1 Like

Tas bija sen un mana matemātika varētu nebūt pareiza. :D Es noteikti atceros, ka pēc maniem aprēķiniem bija zem desmit meitenēm.