Kotonoha no Niwa/Garden of Words

Kotonoha no Niwa
Garden of Words / Сад изящных слов
Žanri: Drāma, Romantika, Slice of Life, Psychological



Tālākie teksti ir tikai autora domas un nav vispārpieņemts fakts. Netiks pasniegts neviens spoileris.

Pirmo reizi ieraugot šo anime, nemulstat no tās garuma ~ 46min. Anime spēj un var konkurēt ar pilnmetrāžām vai “overhaipotu” TV šedevru. Taču sāksim ar pamatiem.

Stāsts grozās ap Takao Akidzuki, 15 gadīgs skolnieks, kurš nemīl ikdienas steigu un iztikai plāno pelnīt kļūstot par apavnieku. Taču kad pa rītiem iet lietus, patīk izlaist pirmās nodarbības, jo skolu arī uzskata par bezjēdzību, taču parkā nav cilvēki un ir iespējams veikt savas dizainera skices. Taču vienā šādā rītā Takao satiek noslēpumainu sievieti, kurai patīk alus un šokolāde. Sāk viņi satikties aizvien biežāk un biežāk, satiekoties zem pajumes lietus laikā. Taču abi nonāk svarīgā savas dzīves momentā, kurš abiem ir lūzuma punkts - abi ko iegūst un ko zaudē.

http://www.nautiljon.com/images/anime/screenshots/00/64/42.jpg

Animes māte un tēvs vienā veidolā ir Sinkajs Makoto /Shinkai Makoto/ kurš daudziem pirmāmkārtām būs zināms pēc 5 Centimeters Per Second - vizuālā orgasma izsaucoša anime, taču apdauzīta sižetā. Tāpat viņa krājkontā ir citas animes, zināmākās - Children Who Chase Lost Voices, The Place Promised in Our Early Days un citi šedevri. Taču šis - pats pieaugušākais projekts no visiem. Tā stāsts laika gaitā šķitīs banāls un ikdienišķs, taču šādi stāsti ik pa laikam nonāk televīzijā un ziņu lentu galvgalī, atskanot nosodījumiem. Protams viss atkarīgs no paša nodoma. Taču šeit - pats tīrākais un cilvēciskākais nodoms. Taču šajā stāstā ikviens var atrast ko savu. Vienlaicīgi stāstam esot vienkāršam, tas ir arī neparasts. Tas var atgadīties ar jebkuru, vienalga kurā pasaules vietā. Un vienlaicīgi zibšņa ātrumā parāda abas iesaistītās puses - to domas un izjūtas. Taču atklāsmi un nirvanas sasniegšanu nevajag gaidīt, Sinkaja kungam sižets vinmēr peldējis kaut kur tuvu pie horizonta attaisnojot vizuālo karnevālu.

Runājot par vizuālo daļu - jau no pirmajiem kadriem tu tieci ieskauts krāsu un toņu ballē, pat sānāk apmulst - ko, motion capture, tak nē. Un gaismas ātruma ģeometriskās progresijas ekvivalnces ātrumā tu sāc burtiski ieslīkt šajā pasaulē. Gribās katru kadru saglabāt atsevišķi un tad palaist monitoram kā mainīgās fona tapetes. Vai pat izdrukāt un rāmīti uz sienas pakarināt. Brīžiem pat rodas jautājums - vai tie ir 4K dokumentālie kadri vai tomēr zīmēts. CGI un zīmuļa meisterība ir saplūdusi vienuviet un radījusi ko pavisam unikālu. Galvenie un fona personāži tiešām ir cilvēki - mati nav varavīksnes krāsā, krūtis kā krūtis - sakot runājot atbilst visai dzīves realitātei. Dabas un pilsētu ainavas - nēpārspējamas. Krītošas lietus lāses mirkļiem šķiet tik īstas, ka vien gribas pieskarties. Gribās šajā pasaulē iekļūt.

Arī kameras darbs ir fantastiks un tā vien atgādina “dokumentālu” šovu kur operatori skraida līdzi cilvēkiem filmējot to ikdienu. Mūzika ir savā līmenī un ne uz mirkli neatkāpjas no pārējā.

Tomēr anime, pat īsti negribas šo darbu saukt par anime, kaut kā nopietnāk ir vēlme saukt, jo anime burtiski ir lamu vārds šim darbam. Jā, mirkļiem tam pavīd kāds anime raksturojums, bet te laikam ir jāvaino visa anime kultūra kopumā, kuras vidē dzīvo autori. Taču tā ir tik reālistiska, cik vien tas var būt. Kādam tas patiks un teiks: “Bravo! Bravo!” Kāds kurš radis skatīties ecchi izmērot to tonnās, pateiks - ko, izrādās ir arī mazas krūtis??! Pa ja ne stāstā anime paņems, tad vizuāli gan. Taču viens mīnuss - šī anime var kļūt par Jūsu etalonu un nākotnē jebkura anime, kas vizuāli pat pusē nevilks - būs velta laika šķērdēšana. Bet tas ir cits stāsts.

Verdikts: Skatīties - jā, protams, tā vietā lai skatītos smieklīgu kaķīšu video un citus ārpus apziņas esošus šedevrus - 45 minūtes veltot šim darbam, būs gan krietni veselīgāk un apziņas, fantāzijas raisošāks moments. Ja sniegt da jebkādu atzīmi - grūti pateikt. Savā gadījumā es liktu 9 - tīri grafončika (runājot ka pat jaunākie GTX knapi velk) pēc un neparasta stāsta izvēlē. Taču paredzu, ka filma varētu citiem patikt sākot no 7+.


3 Likes

Izcila īsfilma. Bez šaubām pelnījusi 9/10. Īpatnējs sižets un elpu aizraujoša grafika. Šo darbu vērtēju augstāk par 5 Centimeters Per Second, jo tā sižets nebija tik interesants.

1 Like

Jā šis bija patīkams stāsts ar tiešām baudāmu grafiku. :slight_smile:

1 Like

Skaistums kur tu rodies? Stāsts gan ne visai, tāds drūms…

Neteiktu, ka drūms - viņiem ko … vajadzēja aprecēties, saražot bērņeļus un nomirt simtgadīgā vecumā. Nē viņš bija… loģisks - ja tā var teikt. Principā es varbūt neko daudz no Kupidona lietām nejēdzu - taču tā dzīvē mēdz gadīties. Laikam,… iespējams…Zinātne par to strīdās!

1 Like

Iesaku skatīties šo īsfilmu īpašā garastāvoklī… :blush:
Piemēram, es skatījos šo filmu kādu svētdienas rītu, kad es biju tikko pamodusies un es tieši vēlējos kaut ko mierīgu & skaistu :sunflower: Esmu redzējusi arī 5 Centimeters Per Second, ko es skatījos pirms iešanas gulēt~ :stars::crescent_moon::sparkles:
Visi mani mīļākie žanri vienā darbā!~
Ļoti skaista īsfilma. Tās stāsts gan risinās lēni, taču tas ir kā bonuss, lai izbaudītu kvalitatīvo grafiku, kas padara filmu interesantāku un vēl vairāk baudāmāku. Kā arī atiecīgajos momentos ir atbilstoša mūzika, kas padara vēl spēcīgākas ainas. Es nevaru saskaitīt cik reizes es raudāju, skatoties šo filmu. :'D Kopš noskatīšanās tagad es vēl vairāk izbaudu lietainas dienas. Es novērtēju 9/10, jo lai arī man ļoti patika šī īsfilma… manuprāt, kaut kas nedaudz pietrūka līdz 10. Man nepatīk salīdzināt, taču šī īsfilma man nedaudz vairāk patika par 5 Centimeters Per Second, jo šajā sižets bija interesantāks un arī ainas bija daudzveidīgākas, taču nenoliedzami abas īsfilmas ir vērts redzēt un ir ļoti brīnišķīgas. :wink: :sparkles:

1 Like

Drama / Psychological / Romance / Slice of Life
Man liekas, ka žanri jau pasaka, ka tur būs arī drūmie brīži, lai gan viss jau bija labi beigās…. ne?

Es to nesauktu par drūmumu. Stāsts ir mazliet traģisks, bet tā pat beidzas uz pozitīvas nots.

Man šķiet, lai iegūtu 10, filmai būtu vajadzīgs izvērstāks stāsts. Īsfilmas formātā notikumi norisinās ātri un personāži var palikt ne līdz galam izstrādāti.

Es varētu tev piekrist… taču vai tas nav raksturīgs īsfilmām?

Vairuma gadījumā jā. Un labākajā gadījumā ja tiek pansiegts risinājums - nevis še tev fakti nu un tālāk interpretē un risini kā gribi.

1 Like

5 centrimetri man likās idejā daudz labāks. Varbūt tas nebija tik labi pasniegts, bet vng…pēdējās 5 minūtes ar šo mūziku…vnk so much feels.

btw šī dziesma bija vispārējs hits Japānā 97 gadā.

2 Likes

:'cc

5 Centimetros Sekundē ideja grozās ap čali, kurš ir nopietni ieciklējies pagātnē. :confused: Vārdu Dārzā man šķiet ideja ir stipri labāka, neveikla situācija, kura visbeidzot tiek pārdzīvota.

2 Likes

Tas gan, bet 5 centimetri mani spēcīgāk paņēma nekā Dārzs. Tas viss atkarīgs no personīgās pieredzes laikam.

1 Like

Protams, šie ir tīri subjektīvi vērtējumi.

Tas gan, Vienīgais…Dārzā tas sižets bija skaidri saprotams, kur 5 centimetros dēļ tām epizodēm (kā arī plot nelasīšanas dēļ) es tikai beigās iebraucu to ideju :smiley: sakumā bija tāds simple romance…, kur Dārzā uzreiz liek saprast, ka nekas nav tik vienkārši.

1 Like