[APSKATS] Bakemono no Ko

#Bakemono no Ko

Nosaukums angliski: The Boy and the Beast
Sinonīmi:
Žanrs: Adventure, Supernatural
Epizodes: 1
Garums: 1 hr. 58 min.
Izlaišanas datums: Jul 11, 2015

#Minor spoilers ahead!
##Esat brīdināti!

Apraksts:

Stāsts par mazu puiku (deviņi gadi), Ren, kuram nomirusi māte un tēvs nav nekur atrodams, un, lai netiktu audžu ģimenes nagos, viņš aizbēg no mājām. Bēguļojot apkārt, viņš nejauši sastop Kumatetsu. Briesmoni, kura vārds arī apzīmē viņa izskatu un spēku. Viņš izrāda interesei par Ren, bet piedāvā viņam kļūt par savu mācekli, kas tiek samulsina mazo puiku. Pēcāk viņš tomēr izdomā doties pakaļ sastaptajam svešiniekam, bet nejauši uzskrien policijas patruļai, no kuras bēgot, viņš iekļūst sānu ieliņu labirintā un vēlāk nonāk briesmoņu pasaulē.

Sižets: 9/10

Sižets savā ziņā ļoti atgādina Karate Kid. Vismaz stāsta pirmā daļā. Kur viņš trenējas, lai kļūtu spēcīgāks. Tikai, pretēji tai filmai, šeit galvenajam varonim tas aizņem vairākus gadus, nevis pāris nedēļas, lai kļūtu par vienu no meistarīgākajiem cīkstoņiem. Bet ar to viss nebeidzas, jo stāsta pamatā ir pavisam citi notikumi.
Par stāstu varētu teikt, ka tas ir proporcionāli sadalīts trīs daļās:

  • Ievads
  • Iztirzājums
  • Nobeigums

Kas ir arī pietiekami labi izklāstīti un nevienā brīti nešķiet garlaicīgi vai lieki.

Animācija: 9/10

Animācija, vismaz man, atgādināja Eden of the East. Vismaz pats stils. Citādāk animācija pati par sevi ar neko daudz neizceļas, bet ir visnotaļ krāsaina un baudāma. Un atšķirības starp abām pasaulēm ir attainotas pietiekami krāšņi. Nav ierastais - cilvēku pasaule ir krāsaina, briesmoņu pasaule ir, nu, briesmīga.
Horeogrāfija bija labi apstrādāta un cīņas bija visnotaļ baudāmas, kas šajā filmā arī varētu būt viens no galvenajiem aspektiem.

Skaņa: 8/10

Mūzika ir labi pieskaņota ainām, kā arī paši skaņu efekti ir ļoti labi. Arī balsis arī labi ieskaņotas un atbilst saviem tēliem.

Tēli: 9/10

Tēli ir lielā ziņā pamats visai filmai. Sākot ar galveno tēlu, līdz pat blakus tēliem. Arī tēlu izaugsme ir ļoti labi attēlota, jāatzīst gan, ka tikai starp abiem galvenajiem tēliem. Bet, mēģinot attēlot pārējos, tas varētu būt arī par daudz un beigu beigās lieki.

Gala rezultāts: 9/10

Beigās izlēmu ielikt deviņi, jo tomēr biju patīkami pārsteigts. Nevienā brīdī nejutos garlaikots. Kā arī visi notikumi bija pietiekami intriģējoši. Cīņas bija interesantas, bet neaizņēma pārāk daudz ekrāna laika. Galvenais varonis nebija nekāds pārcilvēks, bet gan čalītis, kas astoņus gadus pavadījis mācoties cīņas prasmes. Kopumā bija tāda chill filmiņa, ko noteikti iesaku visiem, kam šķiet, ka nav pietiekami daudz labas anime filmas, kas nav balstītas uz jau esošām TV sērijām.

2 Likes

O, jā, šo filmu bīju ļoti gaidījis līdz iznāca labā kvalitātē un nebīju arī vīlies noskatoties pēc gaidīšanas.

Cover pārliecinošs. Būs janoskatās.

Izklausās labi, atgādina grāmatu ar līdzīgu stāstu, kurā puika nokļūst par mācekli pie indiāņa, vēlāk pilsoņu karā.

Tur daudz liidziibas var savilkt. :stuck_out_tongue:

Šobrīd šo tulkoju. [spoiler] xD

Ak, noskatījos - nav slikta ģimenes multfilma; galīgi nepiesaistīja mani tgd. #sievišķaviedoklis

Tu vienkaarshi nav gimenes cilveeks. :smiley:

6 Likes

Šorīt beidzot noskatījos.
Man ļot, ļoti patika.

Ir jāanalizē iemeslu, bet jau no paša sākuma kaut kā visa filma mani ievilka iekšā un bija neizbēgami beigt skatīties.
Mans minējums, ka pašā, pašā sākumā pat neiegrima liekās detaļās un nolika fakta priekšā - tēvs pazudis, māte mirusi, ienīstu visus un grandioza maiņa jau ~10minūšu laikā no filmas sākuma. Skaisti!
un kā arī - daudzveidīgie tēli un arhetipi, kur saktītājs var idintificēt sevi ar kādu tēlu, skatoties šo darbu.

Kaede - atblasts
Chiko- labsirdība
Hyakushuubou - nepadošānās, cerība, kas motivē Ren nepadoties
Tatara - pretējais cerībai. Viņš tieši izrādīja negācijas un nemotivētību.
utt…
Tas ko es vēlos teikt, ka bija ļoti daudz pretēji un daudzveidīgi tēli, kas ar vienu otru argumentēja vai pilnveidoja vienu otru.

Tēli piesaistīja.
Kas man ļoti, ļoti patika, ka Kumatetsu nemainīja savu raksturu. Jā, filmas laikā bija character development, bet tas nekādīgi neietekmēja paša tēla attieksmi pret visu, kas bija milzīgs pluss no manis filmai.

No sākuma es nebiju gaidījusi, ka Ren izaugs filmas laikā. :'D
(dēļ filmas nosaukuma The Boy and the Beast ). Bet tieši šī izaugšana, ka gadu laikā tikai viņš iemācījās savu cīnīšanās skill. Tas radija realitātes sajūtu animācijas filmā.

āa… un vēl… Ichirohiko no sākuma man šķita, ka ir maitene :'D

Es tieši ievēroju, ka efekti šajā filmā bija brīnišķīgi. Tieši kad tika izmantota maģija. Tās ainas gan salīdzinoši bija mazas bet varbūt tieši tas mazumiņš noturēja šīs filmas estētiku.
Nereāli skaistas bija ainas, kad bija pārejas uz lokāciju. Nevaru nosaukt visas, bet visspilgtākā bija pirms arēnas cīņas. Tas bija kā no īstas filmas!

Vēl arī “kameras kustība” (nezinu kā pareizi to nosaukt animācijas filmām) bija lieliska.
Pēc idejas šis kadrs kad animācija bija cilvēka acu līmenī un tā parelēli slīdēja. Tādas bija (cik atceros) divas vietas, bet spilgtākā bija kur Ren izglāba meiteni pie bibliotēkas no tā bariņa. .


Kas mani ļoti sasmīdināja, kas obviously nebija plānots kā humporistiskais elements naimācijas filmā bija fonā - ūdenstornis “Alise”. :laughing:

Image result for ūdenstornis alise


Būs vien jānoskatās :)

2 Likes

Nesem pārskatiju. Nu teikšu atklāti. Grandiozs darbs. Jau ar visu franšīzu ar Silicao, iepazinoties, otra reizē atradu daudz ko jaunu sev.

2 Likes