Koe no Katachi : ieskat-apskats

Šodien atcerējos par Gigguk veidoto video, kur viņš izteica savas domas par Koe no Katachi. Izdomāju, ka beidzot arī man ir laiks noskatīties šo filmu.
Šī anime manā sarakstā jau stāv ļoti sen. Kad pievienoju to sarakstam, es nemaz nezināju par ko ir filma. Man patika filmas cover attēls, tādēļ to saglabāju. Šodien sākot skatīties filmu, sapratu, ka mazliet par šo mangu arī kaut kas man ir zināms, biju to ievērojis skatoties one-shot mangas sarakstu.

MASĪVI SPOILERI.


Filmas sākumā visai skeptiski skatījos uz šo filmu, nebiju cerējis, ka filma mani aizraus un es to novērtēšu ar labu atzīmi. Manās acīs kyoto animation nav nekas īpašs, smuki jau ir, bet nekas ievērojamības cienīgs. Šajā filmā dizains un animācija likās ļoti saderīgs ar stāstu. Kyoto animation atstāja uz mani labu iespaidu. Neticami, bet apšaubu, ka manis iemīļotā Comix Wave studija būtu animējuši šo filmu labāku.


Stāsts ir par zēnu Ishida, kurš daudz nedomājot par sekām skolā apcēla kurlu meiteni. Kad apcelšana sāka kļūt nopietnāka, tika iesaistīti skolotāji un abu bērnu vecāki. Apceltā meitene - Nishimiya bija spiesta mainīt skolu un par nelaimi, mūsu galvenais varonis saņēma karmas triecienu un kļuva par apcelšanas upuri saviem bijušajiem draugiem.
Vēlāk Ishida norobežojās no sabiedrības un tika novests līdz domām par pašnāvību. Viņš bija samierinājies, ka draudzība kā tāda viņam vairs nepastāvēs. Viņa domas un dzīves redzējumu mainīja Nishimiya satikšana.

Kurla, bet smaidīga Nishimiya neapzināti spēja glābt un palīdzēt Ishida. Lai gan ārēji šķiet, ka Nishimiya spēj samierināties ar visu pieredzēto un spēj turpināt smaidīt, iekšēji viņa ir salūzusi un vienā brīdi mēģina izdarīt pašnāvību.


Man filma ļoti patika, negaidīti ātri noskatījos viņu (filmas garums ~2h). Kādu laiku būs ko pārdomāt, kādu laiku šī filma man paliks atminā. Varbūt pat mazliet vairāk par kādu laiku, jo tomēr mūsdienās labi darbi anime pasaulē ir retums.
Filmu sīkāk pa punktiem novērtēt nespēju, bet filma no manis ir nopelnījusi 9/10.

Beigās vēlos atgādināt, ka es neesmu rakstnieks, es neprotu skaisti un kodolīgi aprakstīt savas domas. Uzrakstīju mazu ieskatu/aspkatu par šo filmu. Apzinos, ka rakstītais varētu izklausīties pēc parastas tīņu depresijas filmas, bet šī filma to pašu nieciņu spēja parādīt no cita skatu punkta.

6 Likes

Šis bija ļoti labs darbs. Noskatījos, jo uznāca vēlme pēc kaut kā nopietnāka. Negaidīju, ka būs tik interesanta filma. Piekrītu @DiviViens vērtējumam. 9/10

2 Likes

Mazliet palasot radās interese par konfliktu. Kopumā arī grafons izskatās ļoti pieņemams, tāpēc principā ir kārdinājums paskatīties. Kyoto Animation apši pa sevīm, cik vien atceros draņķīgu grafonu netaisīja, jā viņš iespējams ir tipisks un ne ar ko neizceļas, taču neliek saviebt seju.