Hobiji - ar ko Tu pašlaik aizraujies? (Vai pat mēdzi aizrauties?)

Redzot, ka mums ir cilvēki, kuriem padodās darboties ar 3D printeriem, rakstīt dzejas, zīmēt, adīt meme džemperus, veidot kostīmus, ceļot, kolekcionēt koka izstādājumus un daudz, jo daudz kas cits, es labprāt gribētu uzzināt par vēl citiem. Zinu, ka nedaudz šim pieskārāmies, kad es pirmo reizi sasveicinājos forumā.

Kādi projekti pašlaik ir jūsu redzeslokā? Ko vēlaties apgūt? Parādiet sava garadarbu citu acīm.

Es varu sākt

Turpinu veidot polimērmāla krūzītes. Pašlaik cenšos arī dabūt dažādas silikona formas (konkrētiem objektiem vai detaļām). Cik saprotu, Latvijā ir tik viena kompānija kas piedāvā polimērmāla formiņas. Varbūt kādam pat ir pieredze printēt ar silikonu?

Retāk - veidot ēdiena tipa ainas (ar cepumiem, šokolādēm). Aproces arī - lai gan, vēl lūkoju labākus izejmateriālus ādas imitācijai, kura lokās labāk, lai var pīt. Ar vecajām flīzēm veidoju dzīvnieku bildes. Nākamais ir čūskas dizains.

Un, esmu nedaudz aizrāvies ar ceļošanu. Bet ne pāris dienu vai nedēļu. Mēnešu vai gadu griezumā drīzāk (kas notiek noteiktā intervālā, tiklīdz esmu iekrājis) - iemest sevi nekurienē un skatīties kur deguns rādīs.

8 Likes

Tagad pat nevaru nosaukt konkrētus hobijus. Ir dažas nodarbes bet kaisles līmenis ir 0.

1 Like

Kā būtu ar nodarbēm? Ko sanāk padarīt?

Neregulāras nodarbes:
Amatniecība
Lodešanas darbi
Arduino un līdzīgi projekti
Zīmēšana/ materiālā māksla
Spēļu spēlēšana
Došanās pārgājienos
Volejbols
Gatavošana
RC modeļi
3D modelēšana
Orientēšanās

Iespējas un nepieciešamais ir, tikai reti rodās motivācija ko iesākt, un tā laikā rodās ļoti maz apmierinājuma sajūtas.

5 Likes

uf…esmu tāds viegli jack of all trades master of none ja ir runa par hobijiem

Patīk sēņot un nodarboties ar brīvprātīgo darbu( pašlaik tas ir tieši zoo, bet esmu palīdzējis arī konferencēs)

Dabas fotografēšana

Ja ir laiks, iedvesma un neseni plūdi, patīk iet fosīliju medībās. Neesmu diži labs tho, gribētos eksperta pavadībā kādreiz to darīt

Ceļošana nav man, es esmu kā mājas kaķis, kurš šausmīgi pieķeras vietai un pat pāris dienu komandējumu beigās gribu atpakaļ Latvijā

Ļoti patīk upcycling kā ideja. No lietām kas vairs nav nepieciešamas uztaisīt ko jaunu, visbiežāk tieši mākslas darbu ziņā. Te gan pamatīgi iegriež tas ka amn ir darbs Rīgā…un darbnīca tā teikt ir laukos. un tiklīdz aizbraucu uz laukiem mani nodarbiba tā ka vairs nav ņuga radošām lietām un es gribu tikai gulēt
piem reku steampunk spāre

No sporta atzīstu tikai volīti, gan kā spēlētājs, gan skatītājs

7 Likes

cepumiņu ainava tik piemīlīga :D
vai taisi arī piparkūku mājiņas?

1 Like

No tā ko vēlos apgūt…

foraging. Pāris savvaļas ēdamos augus es zinu, bet man ir tāds sapnis uztaisīt maltīti tikai no tā kas ir savvaļā ievākt. es zinu ka ir pamācības utt, man ļoti patiktu reāla nodarbība eksperta vadībā. Kip Iluta Daukškāne no LU kaut kad kaut kur ko organizēja, bet laiki nekad nederēja

un par pašreizējiem projektiem runājot…gribu savam dzīvokliem sienas pulksteni uztaisīt. Tikai jāizdomā vēl tik ideja, kādā virzienā gribu skatīties

3 Likes

Tās flīžu mozaīkas izskatās stilīgi. Kādā mērogā tas darbs ~ ir? Un uz kāda pamata tie gabaliņi tiek līmēti?

Agrāk ļoti patika geocaching, bet pazuda iespēja to darīt.

Pašlaik tādi nosacīti hobiji varētu būt:

CD ‘‘kolekcionēšana’’
Pārāk ātra pieķeršanās cilvēkiem
Podkāsti/audiogrāmatas
Japāņu valodas apguve
Šaha puzļu risināšana
Sekošana līdzi UFC
Dzejoļu rakstīšana
U.c 14 gadīgu meiteņu nodarbes a.k.a tumblr lietošana

2 Likes

Kādus brīnumus līdz šim ir gadījies uziet? :eyes:

Saujiņu bruņzivs plāksnīšu, kaudzi ar lapu un citu augu daļu nospiedumiem kaļķakmenī, dažus silūra koraļļus, dažus gliemežvāku nospiedumus. Neko baigi wooow neesmu atradis

daļa no tām tika ievākta vidusskolas ZPD izstrādei un es nolēmu tās ziedot savai bio skolotājai( tai kuru nesen izmeta no Siguldas mēra krēsla)

1 Like

Vo, šis labs hobijs, can relate :D

1 Like

Vai ir kādreiz mēģināts ar mazajām dīķa laiviņām braukāt? Mani dažreiz izbrīnā, kā ar laiviņām vai mašīnām var tikt ātri laist :smiley: Cilvēku izdomai robežu nav. Vai ir eksperimentēts ar vairāku modeļu salikšanu?

Un kā? Redzēju, ka jau būsi tur Tropu mājā? Vai sanāk uzzināt daudz ko jaunu?

Ko Tu vēlētos atrast?

Wow! Pats veidoji? Nenormāli iespaidīgi! Cik ilgi prasa laiku, lai ko tādu saliktu kopā?

mana onkuļa gadījumā šis ar lidmašīnu laida tik ātri ka pazaudēja…un kaut kādā veidā tā bij mana vaina jo es novērsu uzmanību - man tobrīd bija lik 8 gadi

Pateicos :blush: Biju izveidojis tādu kā “pasaku mežu”, ar lapsu, ezi, cepumu sēnēm, šokolādes akmeņiem un vafeļu “rudens lapām”, haha. Aa un matčas pulveris “sūnām”, haha.

Man piparkūku mājiņa vēl ir plānā. Ļoti gribētu. Varētu nākamajos 2-3 mēnešos ko tādu (zinu, ka Ziemassvētki beigušies :sweat_smile:). Ir taisīts?

P.S - noteikti gribēšu redzēt meme džemperus

1 Like

informācijas ziņā ne pārāk, bet prasmju ziņā gan. Vajag mācēt nolaisties mirstīgo līmenī un stastīt tā lai arī bērni saprot. Tomēr krieviski runājošie joprojām biedē, jo nemāku valodu. Nav mans pirmais rodeo, jo palīdzēju putnu dienās un pasākumā pa sikspārņiem

Amonītus, haizivju zobu fosīlijas, trilobītus utt

Pats pats. Un paldies! Un baigi laiku neuzņēmu, bet kādas divas nedēļas bij, jo nu… tas ir kā likt konstruktoru, bet tev nav pamācības un tev vajag izmantot dazādus zāģus un vīles lai savilktu kopā ģeometriju. šajā projektā arī visas labās steampunk detaļas izlietoju, so… ja jums ir beigti rotaļu vilcieniņi(vai jebkādas puslīdz mehāniska paskata rotaļlietas, dotat ziņu)
Ja es taisītu vēlreiz es noteikti izmantotu kaut ko līdzīgāku superlīmei karstās līmes vietā, jo karstā līme nav ilgtspējīgs risinājums, un galva nabagam jau 4 reiz ir nolūzusi.

Paldies. Lieluma ziņā - mašīnas riepas lielumā. Es sākotnēji veidoju kartona izgriezumus, lai izveidotu “perfektu apli”. Riepa bija ideāla lieluma. Pamats, diemžēl, nebija tas pats labākais - bet, mums tika nodemolēta veca garāža. Izveidoju šo mozaīku uz vecā betona, kuru attīriju. Pagājušā vasarā satiku arī cilvēkus, kuri veido darbus uz traukiem un sava veida gleznas. Palēnām sāku izprast un domāt, vai varētu ko tādu uzlikt uz biezās kanvas (tā lai turētos un nenokristu).

Ir bijis kāds, kurš ļoti iespiedās atmiņā? Vairākas dienas vai sarežģītā lokācijā?

Haha - noteikti varu saprast :smile:

1 Like

Kur to parasti meklēji? Gar upēm, jūru?

Gar upēm. Mūsu jūrā fosīlijas manuprāt ārā neskalojas, baigi
Salaca, Amata, Skaļupīte un Līgatne, ja konkrēti

1 Like

Jā, tieši par šo ‘‘displejošanas’’ problēmu aizdomājos, tas liekas diezgan čakarīgi.

Laikam lielākā daļa tīņu dienu ‘‘hihlightu’’ ar to visu pasākumu asociējas. Bija foršs veids kā atklāt vietas, kuras citādāk gūtu palaidis garām. Nekas baigi ekstrēms laikam nebija, bīstamākais, ko atceros bija izbrist plikām kājām cauri nātru laukam, lai tiktu pie slēpņa Daugavpils cietoksnī :D

Amatas dabas taka bija diezgan izaicinošs un taksējošs pasākums, tur sanāca dienas laikā kādus 20 slēpņus laikam pielogot.

Kā nerīdzinieks es arī jutos diezgan neomulīgi vienatnē meklējot ‘‘Aviator’’ slēpni pamestajā Aviācijas skolā.

Daudz stāsti arī par entajām patērētajām stundām rokoties visādās mēslu kaudzēs un beigu galā neko neatrodot :D

Ā, un šis arī bija interesants piedzīvojums. Diemžēl līdz galam gan netikām, jo beidzās gan GPS baterija, gan motivācija.

4 Likes