Gada kopsavilkums/ summary of art/ art vs artist

Piedāvāju visiem uzrakstīt (un attēlot) īsu gada kopsavilkumu. Šīs ir īstenībā ļoti labs un svarīgs vingrinājums ko periodiski pildīt pašsajūtas uzlabošanai.
Es pirms gada izdomāju sākt tradīciju taisīt katra gada beigās art vs artist (kas ir 3*3 kolaža ar darbiem un autoru centrā) kā kopsavilkumu, bet to cilvēki taisa arī šādā formātā:


Var arī izmantot jebkuru citu, galvenais atcerēties ko tu šogad paveici (un skaitās jebkas, jo tas ir ļoti subjektīvi).


Man šīs gads burtiski sākās ar čellendžu: es izdomāju Jaunajā gadā iepāzīstināt bijušo (toreiz vēl esošo) ar saviem vecākiem, paraudāju bailēs kādu pusstundu, bet man tas tomēr sanāca. Tas, no kā es tik ļoti baidījos… notika nākamajā rītā, bet nu es ar to tiku galā un parādīju savas pērsonīgas robežas.
Tad es pabeidzu universitāti, gadu agrāk, nekā vajadzētu, jo varēju bla-bla, šobrīd es šo gadu atpakaļ pazaudēju, bet nu vienalga.
Piedalījos pāris workshopos un nedaudz komunicēju ar māksliniekiem, vairāk sūtīju darbus uz konkursiem.
Vienu manu komiksu nopublicēja Avīzes nosaukumā, ne pārāk labā veidā, bet es vienmēr sapņoju kādreiz nokļūt uz papīra.
Aizgāju uz Zinfestu ar mērķi parunāt ar visiem kas tur kko pārdod un izdarīju to.
Šogad man pirmo reizi dzīvē sanāca pretoties ļoti negatīvam domām un tieši momentā saprast ka tās nav adekvātas un ienāca prātā doma, drizāk jautājums “varbūt es dzīvošu ilgi?”
Lasīju savu dzeju atvertā mikrofonā.
Uztaisīju savu komiksu prezentāciju pie Kuš! un pabeidzu zīmēt komiksu, ko sāku 3 gadus atpakaļ, par to man ļoti ilgi bija sajūta, ka es to nofeiloju, jo ļoti daudzi teica ka nekas nav saprotams utt, bet es principiāli pabeidzu darbus, ko jau sāku publicēt, un beigās viss sagāja kopā un daži pat novērtēja daudzslāņainumu.
Īstenībā wow
Un kā jums?

5 Likes

Umm var izmantot tikai foto? :sweat_smile:

Nu nē tak

As in… Bez zimetām ilustrācijām takā tev

Var jebko
Imagination GIFs | Tenor


Lai gan nepieturējos pie mēnešu secības, no katra ir vismaz viena bilde. No jūlija ir četras bet paskaidrošu kāpēc. Jau iepriekš atvainojos par romānu

Tātad, draugi, kolēģi un visi pārējie, mans gads iesākās ļoti lēni un vienmuļi, jo studijas dēļ kovidēna joprojām bija attālināti. Protokoli protokolu pēc, lekcijas kuru laikā spēlēju minesweeper vai tetri, abstrakti laboratorijas darbi. Īpaši čābīgi bija tāpēc, ka kursa minecraft serveris arī bija izmiris un tur bija vien ciemats ar nepabeigtām ēkām un pusiesāktiem projektiem. Fonā šim visam čubinājos ar kursa darbu. Tabulas, grafiki, kartēšana un R studio. Tā tas viss šādā vienmuļībā marinējās līdz martam kad beidzot atsākās klātienes studijas.
Un tās atsākās kārtīgi. Vairāku nedēļu gara Zaķusalas floras uzskaite, herbāriju pētīšanas, referāti un prezentēšanas, pa vidu vecais doomeris Zaļoksnis ar savās vides ilgtspējības prezentācijām un nesamērīgi lielajiām esejām. Tam visam fonā pietika laika gan kursa darba rakstīšanai, gan, lai sāktu skatīties nijisanji EN.
Tad jau nemanot bija klāt maijs. Ar draugu aizgājām uz jujutsu kaisen 0. Man bija kultūršoks, ka tik daudz tautas. Jau sāka veidoties vasaras plāni un tā solījās būt notikumiem pilna. Bija Kursa darba aizstāvēšana, ko paveicu godam un par to saņēmu 10. pāris dienas par to biju nelielā šokā. Bez šī, visspilgtāk atmiņā ir tas kā kursabriedene mani veda pa ceļam mājās un paralēli klausījās hokeja spēli un latviešiem ne pārāk labi veicās.
Vasara iesākās salīdzinoši mierīgi, bet tas nebija uz ilgu laiku. Pirmais zīmīgais notikums bija Bioairs - bioloģijas(lai gan visi organizētāji bija biotehnologi) fakultātes 3 dienu laivu brauciens. Bija ap 50 laivām un veselas telšu pilsētiņas. Lija kā pa Jāņiem, nebija pārāk silti, bet tas neatturēja cilvēkus nedz no peldēšanās duļķainajos Salacas ūdeņos, nedz līšanas alās un kārtīgiem, Jāņu cienīgiem ugunskuriem.
Nepaspēju ne īsti atvilkt elpu kā bija klāt jau Lodesmuižas ekoloģijas prakse. 2 nedēļas zem viena jumta ar pasniedzējiem un kursabiedriem. Un kas tik tur nebija. Egles dedzināšana divos naktī pentagrammas vidū, peldes pa pliko, sīpolu zagšanas, dzeršana ar ģeogrāfijas fakuktāti un kārtīgi pritoni. Tam visam pa vidu bija arī mācības. pedējā dienā saķēru vedervīrusu un pēc tikšanas mājās nomocījos kādu nedēļu.
Neilgi pēc tam bija desmit dienas garā bezmugurkaulnieku prakse Kolkā, un arī tā bija pilna ar notikumiem. Volejbols un novuss, orientēšanās un peldēšanās, picu nakts un cepti siseņi, pirts un ezotēriskas sarunas pie ugunskura. Unikāli skati ar Slīteres retajiem kukaiņiem. Tomēr atšķirībā no iepriekšējas praskes te bija jāraksta atskaite un tā bija sāpe pakaļā
Vasara noslēdzās ar brīvprātīgo darbu Eiropas mieturaļģu konferencē. FYI mieturaļēs ir pašas attīstītākās aļģes. Dabūju dzirdēt dažādu ārzemju zinātnieku pētījumus, gan ar viņiem aprunāties. Kā arī neveiksmīgs flirta mēģinājums ar kursa biedreni, kura arī bija kā brīvprātīgais. Konference kulminējās ar divām eksursijām - vienu kur ezerā ievācām paši savus aļģu paraugus, un otra kurā apvienoja fosiliju vākšanu un randu pļavu aļģu dārzu pētniecību - ūdens bija lopiski silts.
Rudenī dzīve atkal iegāja ierakstākās sliedēs. Studijas bija klātienē, tomēr to skaits vēk bija zems. Pirmo rezi biju uz conu, tiesa gan tas bija Tartu. Oktobrī sākās kursi ar Erasmus studentiem, kas arī bija kārtējā jaunā pieredze un studiju slodze pieauga dramatiski. Novembris ja godīgi prātā ar neko daudz nav aizķēries. Studijas kā Studijas, jau bija pirmie eksāmeni. cepiens par to, ka nav staro rīga Viscaur rudenim es apsekojo vietējās Līgatnē esošās no mizgrauža cietušās egļu audzes un vācu datus bakalauram. Pēc eksāmenu rezultātiem sapratu, ka esmu pelnījis sev dāvanu un pēdējā brīdī paķēru lētās wintercona biļetes un izlēmu beidzot īstenot vecvo sapni un cosplayot Shin no dorohedoro. Un tad jau klāt bija decembris.

5 Likes

Cik interesants biologiem mācību process) Kas ir redzams tajā bildē no mikroskopa?
Un veiksmi ar bakalauru!

Paldies!

Tā ir parastā puslene. Plēsīgs ūdensaugs. Konkrēti bildē redzami pūslīši ar kuriem tās ūdens daļas ķer sīkos bezmugurkaulniekus

1 Like

Man pietrūkst apņēmības un satura kam tik apjomīgam.

2 Likes

Nu nav taču obligāti romānus jāraksta) Pamēģini atcerēties šo gadu no paša sākuma un par ko tu esi priecīgs ka izdariji

Šitā ir runas pērle! :D Ko tādu sen neesmu dzirdējis.

Godīgi sakot pat uzzināju ko jaunu, nezinu vai tas man noderēs, bet, kas zina.

Super! Ja tikšu uz WC tad noteikti būs tevi jāizķer, bet bildes studijā šā vai tā!

1 Like

Man tiešām nav apjoma kolāžai, vienīgais gada akcents ir nolaists dzīvoklis ko nopirku.

3 Likes

Nu tad uzraksti tekstā
s6
Laikam ne pārāk labi sanāca paskaidrot šī topika domu :sweat_smile:

Kurš te sūdzējās par romāniem?!
Kas ar mani notika šajā gadā, ko piedzīvoju, pa paveicu?
Ar mani ir parodoksāli - bet, es neatminos daudzas lietas t.i. es zinu, ka viņas notikušas, tomēr kopējā laika līnijā man viņas ir grūti sazīmēt. Vai arī nevēlos nekur īpaši izcelt, ka šis notikums bija svarīgāks par pārējiem. Viņi visi bija svarīgi, visi kaut ko deva man dzīvē vai otrādi. Faktiski var teikt, ka ir tāds baltais troksnis, kurā ir meklējama informācija.
Tomēr ir foto, ir video un citas lietas, kas palīdz kaut cik atminēties.
Jauno gadu sagaidīju ārpus mājām. Priekš manis tas ir jancīgi, tajā ziņā, ka kaut kur galvā vēl sēž tās dienas, kad galvenokārt Jaungadu sagaidīju ģimenes lokā. Pie tam C19 periodā, tā bija pirmā reize kur es vispār kaut kur biju pa īstam izlīdis tautā. Nācās aiz ragiem savu iekšējo ekstrovertu izvilkt.

Nopirku jaunu telefonu. Sen gribēju. un vajdzējā. Iepriekšējais pa lielam jau tehniski nevilka tik labi, ka gribētos.
Aprīlī sanāca brauciens uz Spāniju. Šeit jāska paldies @Mrspambox3 un @Menestrels, kuri mani izvilka. ERASMUS+ neformālās izglītības virziens jauniešiem līdz 30 - nezinu, kā to formāli savādāk raksturot. Godīgi sakot, sen nebiju nekur pa Eiropu braucis. Pie tam tik tālu. Piedevām - pirmo reizi biju lidojis ar lidmašīnu. Sajūtas bija fenomenālas.
Šeit atgādījās viens no tiem stāstiem, par kuriem var dzirdēt. Maziņš, iespējami nenozīmīgs, bet ļoti vides raksturojoš. Zinat tos mazos ciematiņus, kuros visi viens otru pazīst, lūk tādā mēs dzīvojām divas nedēļas. Ciematiņš saucas Penagos. Pa savam skaista un vēsturiska vieta.


Vienā no dienām, 20. aprīlī, brīvajā laikā, nelielā grupām, četri cilvēki, devāmies pastaigā. Bija mazliet lietains. Uzdūrāmies ūdens strūklakai, pat drīzāk ūdens uzpildes vietai, kurai tieši bija 100. gadi tajā dienā. Patrāpījās viens onka, kurš ļoti aktīvi sāka mums stāstīt lietas, par laimi bija meitene, kura zināja runāt spāniski. Bet onka nebija parasts, viņam ir brālis, kuru zina visi iedzīvotāji. Kaut kāda vietējā mafija, laikam. :D Pie tam viņa ģimene šeit dzīvo jau kādā 5 paaudzē. Ilgi parunājot, viņš iedeva mums lietussargus un pateica, ka varam atnest nākamajā dienā. To arī izdarījām. Bija saulains un patīkams laiks tajā dienā. Ko viņš izdarīja - uzstaisīja mums lokālo ekskursiju. Pie tam neskatoties uz to, ka viņš stāstīja šķietami sadzīviskas lietas, par klimatu, kokiem, ielejām, iepazīstināja mūs ar dažiem, tik enerģisku onku, kurš lido pa kalniem sen neesmu redzējis. Starpcitu, klimats un augi ļoti līdzīgs mūsu, bet ar niansēm.
Godīgi sakot, pat sāku apdomāties par dzīvi Spānijā. Joprojām domāju, pirms tam Spānija mani ir mazliet valdzinājusi. Bet varbūt tas ir tikai medusmēneša efekts.
Un galvenais (!!) - nopledējos okeānā. Bija auksti un drēgni, bet to izdarīju :smiley:
Savukārt anoloģiskā braucienā, tikai vairāk uz silto pusi Spānijā, devos jūnijā.
Pa vidu tam turpināju cīņu, audzināšanu un citas izdarības ar savu suņuku Dinu, ko paņēmu no patversmes tā gada novembrī. Paralēli tam sāku ieviest kārtību starp kaķiem. Tajā ziņā, ka man bija daži ārinieki, kurus bija problemātiski izķert un staralizēt, bet ar dažu cilvēku palīdzību sāka sanākt šo lietu risināt.
Līgo un Jāņus sagaidīju pie @Mrspambox3 radiem. Saldū. Sanāca pa pašu Saldu pabraukāties, sen tur nebija un vispār, ne pa pašu Latviju nekur nebiju. Šis gads sanāca salīdzinoši aktīvs sakarā ar došanos ārpus mājas. Iepriekšējie gadi, bija tādi, kādi bija, tāpēc tas viss mani tā vai citādi nerroja, tomēr pozitīvā gaisotnē.
Pēc vairāku gadu pārtraukuma, ne tikai C19 iespaidā, aizgāju uz UniCon -tas pats, vecais labais un stabilais. Slikti vai labi. Neteikšu neko. Bet bija patīkami, pie tam priekš sevis atklāju negaidītu UC pusi, domāju, to sākšu izmantot citos festos. Saruna ar tautu.

Ap šo laiku aizsākās viens projekts, kuru noteikti piefiksējāt, bet nebija tam lemts noturēties :D Tieši ap augustu aizsākās aboslūti negaidīta haltūra. Tas bija leciens virs galvas. Jumta labošana vasarnīcā - ne savā. Ziniet, kad tu zini, ka viss ir slikti, tomēr beigās izrādās viss vēl sliktāk. Neskaitot jumtu, salaboju sienu, pārklāju turpat 50% no jauna jumtu (vienmēr vahtējat strādniekus, naudu paņems, bet huj#@u sataisīs). Sanāca pat ļoti labi un superīgi. Atliek vien pacelt ēku, ieliet pamatus un staisīt sienu. Bet to iespējams nākam gad. Faktiski ar šo noņēmos līdz septembra beigām, katru nogali.
Kaut kur šajā periodā biju Tartu un Animatsuri. Maziņš, omulīgs, patīkams pasākums. Nesanāca pa pašu Tartu pastaigāties, biju slinks un mazliet paguris.

Oktobris. Vesals gads. Gads Karl! Auto tiesības manās rokās, tagad esmu liels zēns. Gandrīz. Bet esmu lepns, faktiski esmu pirmais, kurš savā ģimenē ir ieguvis tiesības.
Šis tgads bija arī skumīgs - divi runčuki aizgāja ķert peles citviet. Un cik gan neesmu jau pazaudējis, tomēr katru reizi, ir grūti.

Brīžiem bagātīgs, brīžiem vienmuļš. Liek padomāt un liek aizmirst.

P.S. Uzliku krāsni. Kaķīšiem silti un gāzes rēķins mazāks. :joy:

6 Likes

Hei, tā bija atsauce uz @H_Hercogs joku

Same, es sākumā random izrakstīju notikumus un tad saliku, balstoties uz postiem un attēlu izveidošanas datumiem

Ыыыы a man bija grants, bet nesanāca atrast praksi

Apsveicu ar tiesību iegūšanu!

1 Like

Paldies!

Ehh. Nu kā tā… godīgi sakot, man esot studentam bija interese, tomēr nepilna laika īpatņiem šādi bonusi neattiecās.

Ja vien es atcerētos, kas šogad notika. :joy:

Pamēģini) Es tieši tāpēc arī nosaucu to par vingrinājumi, jo tas var būt diezgan sarežģīti, bet manuprāt nes daudz laba: tu apzinies kur tērēji enerģiju un kādi bija rezultāti, tas arī dod vairāk motivācijas darīt sarežģītas lietas nākotnē un uzlabo pašvērtējumu

Tāpēc es more or less hronoloģēju savu dzīvi ar bildēm.