YouTube kanāli latviešu valodā - kas aizķēries jūsu prātos un kontos?

Aizdomājos par tādu retu parādību kā YouTube kanāli latviešu valodā. Laikam ar pārliecību nezinu kas pie mums ir lielākie vārdi un ko vērts skatīties. Man periodisku YouTube algoritmi izmet pa kādam kanālam latviešu valodā, bet es nesekoju tam līdzi ļoti aktuāli. Nešaubos, ka esmu daudz ko palaidis garām.

Mēģināšu padalīties ar kanāliem kurus kaut kad esmu abonējis un vēl atceros. Mudinu arī jūs kaut ko ieteikt.

Blogeri/satura veidotāji

Cilvēks ar kameru - https://www.youtube.com/channel/UCYElzfhwdefMQF6hJgH_T5A Laikam vecākais konts par kuru man saglabājušās atmiņas. Es viņu laikam nosauktu par nenoteikta rakstura blogeri.

EDART TV LV - https://www.youtube.com/user/edgarsaivars/featured Šo laikam varētu nosaukt par dokomentālistu kanālu, kas atspoguļo Rīgas zemāko sabiedrības slāņus un sociālas problēmas.

EDGARS AIVARS - https://www.youtube.com/channel/UC7jMLt_8QcyZVEml0D9MpyQ Viens no 2 EDART TV veidotājiem, kurš uzsāka veidot intervijas braucot mašīnā. Cik esmu redzējis lielākā daļa satura ir par vietējo slavenību konfliktiem/problēmām.

Roberts Vītols - https://www.youtube.com/channel/UC4ouPWSWmgXwm3P9Xqg89Dg Blogeris, filmu un reklāmu veidotājs, kura saturs grozās ap auto. Izceļas ar augstu ražošanas kvalitāti. Ir uzsācis zīmolu #poorbaltics.

Ervīna Video Blogs - https://www.youtube.com/user/freakartdotlv Blogeris, ēdējie video ir par ceļojumiem. Pavisam nesen uzgājušo. Grūti spriest vai labs. Kā minimums video uzņemšanas kvalitāti ir gana laba.


Animācija

Mr Anderson - https://www.youtube.com/c/MrAndersonDavis Animācijas seriāla “Pētera dzīve” autors. Aprakstīt ir grūti. Ja nezini kas tas ir, paskaties. Nav ne jausmas vai pie mums vēl kāds cits nodarbojas ar animācijas lietām.


Tehnoloģijas

Kursors.lv - https://www.youtube.com/user/kursorslv Dažādu gadžetu apskati, ieskati. 1000Km brauciens pa Latviju ar elektroauto.


Spēles

BigWuu - https://www.youtube.com/c/UocLv Cienījama vecuma spēļu kanāls, kurš periodiski aktivizējas - pirms dažiem mēnešiem sāka regulāri laist tiešraides un tagad atkal nozuda.


Auto instruktoru kanāli.

Baigi labā lieta, ja jāliek CSDD eksāmens. Video par vietējiem ceļu noteikumiem tu dabūsi tikai no vietējiem avotiem.

Ronalds Burnickis - https://www.youtube.com/channel/UCxLVx2TEFMfxDEk0zu7MfXw Auto vadīšanas instruktora kanāls. Tāds specifiskāks saturs, jeb visi video ir par ceļu satiksmes noteikumiem. Laba manta, ja jāliek CSDD B kategorijas eksāmens. Tīri pamācoši video par krustojumiem Rīgā, izaicinājumi nolikt braukšanas eksāmeni, viņa mācekļu braukšanas eksāmeni. Izklaidējošākais saturs ir izaicinājumi nolikt eksāmenu, kur tiek izaicināti citi satura veidotāji ar tiesībām nolikt braukšanas eksāmenu kā tas būtu CSDD.

Juris Apinis - https://www.youtube.com/user/TheJurelis1985/featured Arī instrukors šoreiz auto un moto. Saturu ražo ne tik nopietni kā iepriekšējais, toties brauc ne tikai pa Rīgu un arī brauc ar A kategoriju.

2 Likes

Es jau 5 gadus skatos FunFaceTV un varu pateikt ,kad viņi ir amazing čaļi. Tagad pārsvarā viņi strīmo Twichā un spēlē League of Legends. Agrāg viņi filmēja daudz vairāk video youtubā bet tagad baigi reti. Man viņi patīk ar savu humoru ,protams agrāk viņi bija daudz smieklīgāki bet ar vecumu n’āk arī prāts. Iesaku arī jums.

3 Likes

Izņemot Žigi, neviens letiņš nav spējis piesaistīt uzmanību.

Šis labs. Vienmēr piemirstu par viņu, tajā pat laikā reizēm pasaktos.

Žigimants Krēsliņš pārējiem: https://www.youtube.com/channel/UCYgPPHuu1ckXmMtN9Jq_t-w

Pāris reizes paskatījos. Jā bija savā ziņa interesanti. Nu vismaz mutes kaktiņi stiepās uz augšu. Zinu, ka dažas meičas bija starā (kaut kur manīju), kad nofočējās ar šiem čaļiem. Nu tātad slaveni bija stabili tajā mirklī.

Bija tād atceros Bizbony, man šķiet ka viņš kaut ko joprojām veido, bet neesmu pārliecināts. Sākumā patika. Pēc tam kaut kā atkrita. Bet čalis ar savu galvu - laikam. P.S. Viņš laikam sastopams ir Twitch.

1 Like

Vienīgais, ko es ik pa brīdim paskatos ir Pāļa bazars

Interesantas sarunas ar Latvijā zināmiem cilvēkiem. Un nedaudz alkohola.

2 Likes

Es vinu pārsvarā redzu Tiktok bet recigs calis xD
Tagad varēšu piesekot vinam ari youtube :D Paldies par linku :+1:

1 Like

Nesen šo atklāju. Arī sarunas ar Latvijā zināmiem cilvēkiem. Jāteic, ka pat nezinot dažus intervējamos, vienmēr atklājas tiešām forši un unikāli latviešu dzīvesstāsti :ok_hand:

Īpaši ieteiktu intervijas ar Mārtiņu Rītiņu (kas var būt labāks par šo? :D ), Paulu Timrotu, nu un protams, Žigi :muscle:

2 Likes

Jā, šim brīnumam biju kaut kā pāris reizes uzskrējis virsū, šo to paskatījos, bet pacik nepiefiksēju kanāla nosaukumu tā viņš man ar aizpeldēja prom un aizmirsu par viņu.

Man ar pirmo video uzreiz paķēra, ar Rītiņu jau vsp 3x noklausījusies :sweat_smile: