Kas jauns notiek riņķī - vai kā tu uzzini jaunumus?

Speķi uz pusēm, kā dažviet saka!
Sajā pavasara dienā! :sunglasses:

Šo gribēju ierakstīt Ko Tu šodien darīji? - #3059 by WizardsWild bet izdomāju, atsevišķu tēmu.

Ir man hobijs, īsā laika nodarbe, tā varētu teikt, kamēr gaidu kādu sīkumu vai vnk kaut ko “uzzināt” , atminēties :smiley:
Pildu reizēm aptaujas. Vai no viņām ir jēga - nezinu. Nu kaut kādi tur punkti krājas, kurus var apmainīt pēc tam.
Reizēm ir bijis, ka uzzinu par kaut kādiem produktiem/pakalpojumiem, par kuriem nezināju. Vai arī notikumiem, un tad jā, atklāju priekš sevis jaunu pasauli.

Pārsvarā ir īsas, nu tur uz min 5 maksimums. Kamēr brokastoju un skatījos vienu podkāstu, vēl pagadījās tāda pagarāka, kuras man nepatīk, bet šoreiz mega viegla bija :smiley: par LV televīziju un raidījumiem, medijiem kopumā, more or less.
So jā, AF iekļāvu ziņu portālā. Kāpēc, jo atkal - formulējums plaš un šeit arī nereti uzzinu lietas visnotaļ aktuālas arī ilgtermiņā. Tā lūk. Tākā AF ir officiāli iekļauts statistikā.

Runājot par ziņām kopumā, apkārt ir liels info trafiks. Un priekš sevis, jau kādu laiku, par galvenajiem jaunumu avotiem ir kļuvis man TikTok vai Google lente, kurā sastopumu sev interesējošo pluss mīnus. Uz ziņu portāliem specifiskiem nelienu, ja vien zinu, ka tur atradīšu, to ko man vajag. Un TT tajā pašā, nereti, pat uzzinu ziņas drusciņ ātrāk, nekā rakstiskos medijos.

Savukārt YT man noteikti iz aizvietojis TV. Vismaz šovu un izklaides satura un nereti arī jaunumu formātos. Piemēram par auto/kino industrijas jaunumiem un notikumiem.

Kā tad notiekas Jūs sētā? Ar kādiem līdzekļiem un šamaņu maģiju tiekat pie jaunumiem?

Varbūt es palaidu garām bet kas tās ir par aptaujām?

1 Like

Tho man patīk ka ievietoji animeforumu pie ziņām. Love it

4 Likes

Nebiju minējis.
Kantar TNS. Vieni no lielākajiem cik zinu. Aptaujas tur dažādās tematikās ir viņiem.

Konkrēti šī, Pētījums par TV skatīšanos, kādus TV kanālus zini, kur skaties, vai pazīsti raidījumus. Pa lielam akcents bija likts uz LV televīziju un šoviem kā X Faktors, Samnieks meklē sievu, Lauku sētas un vel tur pašlaik tā vai citādi uz auss esošie.

Nereti ir amzinatas aptaujas, kad piemēram tev jāttbild par tur dažādām tortēm, kūkām un ražotājiem, bet galu galā tu sapotu, kurš konkrēts ražotājs šo aptauju ir pasūtījis. Un kādu tirgus daļu viņi pašlaik izskata vai izvērtē. Un jā, sagādīšanās vai kā, bet šis ražotājs pēc nedēļas izmeta akciju konkrēta veikala tīklā. Un tieši tajā cena kategorijā par kuru gāja runa.

1 Like

Es pa lielam visu uzzinu no lsm. That’s it, citos ziņu portālos ir vainu pārāk daudz reklāmu, vai pārāk daudz žurnālistu personīgais viedoklis.

2 Likes

Varu pa savam piekrist. Nereti tajos pašos Delfi, ir ziņas kuras pasniegtas caur autora uztveres prizmu, un protams, tādā gadījumā, informācija var iemantot visnotaļ savādāku nokrāsu.
LSM varu piekrist. Viņi pasniedz to ar mazāk izvērstu prizmu.

1 Like

Es caur draugiem uzzinu visu pa LV. No YT es uzzinu par visu, kas notiek pasaulē.

Animeforums.lv lietoju visāda veida informācijai :D

Jau kopš rudens nelietoju Snapchat, IG, TikToku un FB (pārsvarā tikai darba vajadzībām). Nelietoju arī nevienu ziņu portālu un reklāmas man visur telefonā izslēgtas.

Es esmu pārlaimīga par rezultātu, jo man ir biežāk iemesls sazināties ar cilvēkiem un viņi man katru reizi pastāsta ko jaunu 🩷

2 Likes

Pat ja ziņas neskatītos, vecāki tāpat visu sīki, detalizēti un dramatizēti izklāsta tiklīdz dabū iespēju.

Bet bez ziņām vsp dzīvot…nu nez. Tas kā strausam iebāzt galvu zemē. Jo nu ārpus ziņām es zināšu tikai klačas par domes aizkadriem, un info par to ka kāda popkultūras slavenība ir nolikusi karoti un tas arī viss

Es principā neveru vaļā nekādus ziņu portālus.
Tehniski esmu feisbukā sekotājs LSM un kkādiem citiem ziņu portāliem, bet tie manā feedā parādās baaaaaaigi reti. Youtubē arī tas pats.
Vispār varētu teikt, ka esmu diezgan lielā tumsā par to, kas notiek Latvijā, nedaudz mazākā mērā pasaulē. Pa lielam arī pofig, tjipa “mazāk zinās - ilgāk dzīvos”. Agrāk aktīvāk skatījos ziņas, bet Latvijā ar tām ir tā, ka vismaz ziņu portālos stāsta TĀĀĀĀĀDU trešu… Acis tek ārā. Neinteresē mani absolūti nevienas LV “slavenības” netīrā veļa, pasaules mērogā pa lielam tas pats. Kaut kad pa retam kkas smieklīgs notiek, tad ierēcu, bet pa lielam absolūti pie kājas.

Izvēlos veltīt savu laiku tiešām izklaidējošam un informatīvam saturam.

Godīgi LSM mani vienkārši viļ nemaz nerunājot par parējiem bēdīgajiem saitiem. Vienīgais un arī ne pārāk objektīvas ziņu avots ir 9gag, kur vismaz jaunumi tiek izplatīti satīriski.

Kā tā?

Ļoti atkarīgs kas par portālu, kas par ziņām. Panorāma nu noteikti nekas tāds nebūs

1 Like

Man noteikti gribētos uzzināt vairāk par šo. Vai Tu ko šādu jau sajuti no laika gala vai tas, Tavuprāt, ir parādījies pat nesen?

Un tāpat arī pārējie - es labprāt gribētu uzzināt jūsu domas. Esmu centies diskutēt par kolēģiem par šo.

Es, piemēram, izmantoju Reddit. Protams, ne vienmēr uzticams, bet vieta, kur varu uzzināt to, ko es patiesi meklēju - straight to the point.

1 Like

Par LSM vēl viena interesanta lieta, ko esmu piefiksējis vairākkārt - youtubē LSM un LSM RUS kanāli posto baaaigi atšķirīgu saturu, un ļoti dīvainā kārtā LSM RUS kanālā ir nereti krietni sakarīgāks saturs.
Piemēram, par šo

nav ekvivalenta video LSM LV kanālā… Man liekas, diezgan būtiska lieta. Cik es atceros, kad es šo video noskatījos, es mēģināju atrast jebkādu info par šo lietu latviski - vispār neko neatradu.
Tagad arī paskrullēju, pamanīju diezgan daudz sakarīgu video virsrakstu LSM RUS kanālā, dažus tagad noskatīšos.

Vispār, atvēru LSM LV kanālu, un tur 5 mēnešus basically nav kontenta, un arī tad tur kkādas intervijas pirms tam… Nu kas tā par huiņu?
https://www.youtube.com/@LSMPortals/videos

1 Like

Zin, un var redzēt, ka cilvēkiem šādas tēmas ne visai interesē arī :smiley: Es pārredzu un darbojos ar visu un ap datiem aiz rakstiem un tēmām, tādēļ varu saprast.

2 Likes

Es reāli nesaprotu, nafig viņi to drazu turpina štampēt. Tīrākais klaču bābu saturs, piesārņo ēteru, padarot jēdzīga satura atrašanu grūtāku. Into the trash it goes!

3 Likes

Savulaik palsīju no google ieteikumiem, kur protams mācās virsū ar LSM, jo gan jau par reklāmu spaiķojuši, un nereti patrāpījās neobjektīvi, neaktuāli vai galīgi noziegumi pret žurnālistiku manās acīs.

Protams mazliet pārspīlēju, bet atverot Latvijas Sabiedriskos Mēdijus un redzot nepārtrauktu bombardēšanu ar politiskiem viedokļiem vai nesvarīgu informāciju par slavenībām… Necieņa manās acīs pret vienu vietni kas varēja lokālos, sabiedrību ietekmējošus tematus apgrozīt vairāk un padziļinātāk.

Jau 3+ gadus izvairos gan no LSM, gan delfiem, tvnet kā mēra.

2 Likes

Jo cilvēkiem patīk citu cilvēku privāta dzīvē. To var novērot ar influenceriem - tie kuri rada seju, runā vai pastāsta par savu ikdienu vairāk, var izpelnīties lielāku uzmanību.

Un, protams, nerunāsim par komentāru sadaļu zem rakstiem vai soc.tīklos.

1 Like

Lai patīk. Bet priekš kam tādu saturu izplatīt, vairot? Tas nav absolūti nekas pozitīvs.

Vpročem pat ja kādam tur māksliniekam piedzimst bērni - nu un? Liec viņam mieru, tā ir privātā dzīve, ja viņš pats gribēs, tad iepostos sociālajos, un kam interesē un kas seko, tie arī uzzinās.

2 Likes

Traffic uz lapu. Bet noteikti piekrītu - dzelteno presi (piemēram Kas Jauns, Privātā dzīve žurnāli) jau tik no tā vien dzīvo.

Unhealthy traffic. Cancer of society.

3 Likes