What is your Love Language, jeb 5 mīlestības valodas

Nesen te diskutējām par to, kā atrast otru pusīti, tāpēc aizdomājos par mīlestības izpaušanu.
Varbūt ir dzirdēts varbūt nē par 5 Love Languages, jeb mīlestības valodām, kuras izstrādājis un sagrupējis Dr. Gary Chapman, lai saprastu, kā cilvēki dažādos veidos izpauž un saņem mīlestību.
Te būs īss apraksts par katru no tām:

  1. Words of affirmation, jeb apliecinājuma vārdi:
    Vārdi, kas apliecina mīlestību, atzinību un cieņu pret otru cilvēku. Tie ir pozitīvi vārdi un frāzes, ko izmanto, lai otram pacilātu noskaņojumu, novērtētu viņa darbu, rīcību utt. Tie var būt komplimenti, uzmundrinājuma vārdi.
  2. Quality time, jeb labi pavadīts laiks:
    Šis jau paskaidro pats sevi, proti, kopā pavadīts laiks ar kādu, veltot viņam savu uzmanību, kopīgi darīt kaut ko, būt blakus viens otram.
  3. Gifts, jeb dāvanas:
    Izrādīt mīlestību dodot vai saņemot dāvanas, kā saka “apbērt Tevi ar mīlestību” - literally :slight_smile:
  4. Acts of service, jeb izpalīdzība:
    Vislabāk var raksturot kā dažādu darbību veikšanu sava partnera labā, kas, tavuprāt, viņam/viņai patiktu, piemēram, pagatavot maltīti, palīdzēt kādos darbos, iepirkties viņu vietā utt.
  5. Physical touch, jeb pieskārieni:
    Izrādīt pieķeršanos ar pieskārieniem, apskāvieniem, fizisku tuvumu, roku turēšanu, skūpstīšanos utt.

Te ir arī tests, ko atradu:

Kāda ir Tava Love Language? :kawaii_potato:

4 Likes

Njā…neesmu ne dāvanu ne pieskārienu cilvēks XD

Kādu laiku atpakaļ klausījos grāmatu, par šīm valodām, to izpausmēm un mācīties runāt tajās.
Cilvēki bieži nezin, kāda ir viņu valoda vai nesaport sava partnera valodu, kas nereti rada problēmas.
Grāmatu iesaku izlasīt/noklausīties. Pa savam noderīga, pat ne tikai partnera kontekstā, kaut vai ģiemens (mātes/tēva) attiecībās zinot, var saprast tās vai citas darbības iemeslus.

Esmu pieskārienu cilvēks, bet citiem patīk dāvināt dāvanas

Bāza visu laiku degunā tos gifts, es tik - NĒ!!! :smiley: Man dāvanas bijušas nebijušas, un man arī diez ko nepatīk dāvināt.
Hugs tho - all day every day!
Material things don’t matter, experiences do.

2 Likes

My arch nemesis

Bet vsp es neesmu pārsteigs ka quality time man ir topā. Principā visi dienas laika sapņi ir pa to tēmu.

1 Like

Huh…I dont like touches that much :grimacing:

1 Like

Nu jā, laiks ir viss

Btw kāpēc tieši publiski? Tas pilnībā maina nozīmi

3 Likes


Es jau paredzēju, ka būs šis. :laughing:

Es pats sevi uzskatu par 2, 4, 5. Tipa personu, tūlīt redzēsim kā tests pierādīs pretējo

Interesanti ka kopīgais laiks tik zemu

1 Like

Can’t get physical touch without shared time. Man liekas ka tur ir sadalīts kopīgais laiks divās daļās. Rather stay at home and cuddle than go on a trip - zems quality time rādītājs. //Shrug//

1 Like

Īsti tā arī nevar pateikt, jo tajā aptaujā fiziskais ļoti bieži bija publiski

Mmm, nezinu, pats tests šķita ļoti virspusējs? Sanāca šādi:

P.s. palaikam arī tika piedāvātas iespējas, kas vairāk šķita neērtas vairāk kā meaningful. Bija jāizvēlās mazākais no diviem “ļaunumiem”

1 Like

Nu es jau ar paliktu mājās divatā…bet mans haskija gēns neļautu neko nedarīt un gultā vāļāties. Slikts laiks? Vilktu ārā puzles, sāktu kārtot māju. Labs laiks? Vilktu viņu ārā pie dabas, kaut ko uzgrillētu

Vsp man ar Stokholmu pietika lai saprastu ka ceļot uz pilsētām nav man - vienalga vienam vai ar otru pusīti. Daudz pa daudz cilvēku

man liekas quaility time iet roku rokā ar pārējo, kā physical touch, words of afirmation utt, jo ja pavada laiku kopā, tad arī viss pārējais notiek. nav jau tā, ka sēž blakus, bet ar distanci un nerunājot ;D

viss jau jauki, bet kā grāmatu sauc? ;D

1 Like

Šis temats man lika atcerēties par video, ko redzēju labu laiku atpakaļ.

Nav gluži nopēlums konceptam. Drīzāk kritika par Čapmana grāmatu un argumentāciju tajā un aicinājums neuzskatīt love languages par dzelžainu atbildi uz jautājumu par mīlestību.

4 Likes