Vai anime ir palikus sliktāka?

Lielākais anime fanu jautājums - anime palikusi sliktāka vai arī mēs izvēlīgāki?


Vecie īgnie fani teiks, ka ir palikusi sliktāka. Jaunie fani ir gatava skatīties gandrīz visu ar tendenci pret jaunākiem seriāliem. Jāsaka, ko šobrīd tirgū ir super spēcīgas klišejas. Isekai palika populārs un tagad visās malās tas tiek apspēlēts. Pirms tam bija citas klišejas, lai gan isekai pirksts jūtam jau gadiem. Tā kā viss ir tik ļoti pildīts ar klišejām, ilgāk skatoties piedāvājums paliek vienmuļāks.

Lai arī cik ļoti man draudētu kļūt par vecu un īgnu anime fanu, es gadā vēl projām izroku dažus sakarīgus darbus. Nevaru teikt, ka viss ir slikti.

Filosofisks jautājums - kādreiz zaļa bija zaļā un debesis zilākas, un talanti talantīgāki. Bet tagad ne tik zaļs un zils, par pēdējo var strīdēties, tomēr talanti pasīkuši.

Es neteiktu, ka palikusi sliktāka. Es teiktu - ka pārstājuši ekspermentēt un mest izaicinājumus. Tīklīdz parādās kaut kas viens populārs citi to uzreiz parauj un cenšas uz tā paša viļņa nosēdēt. Jā cenšas kāds varbūt kaut ko savādāk un nestandartā pasniegt, bet tomēr. Tai pat laikā - ja tā padomāt - izdomāt ko jaunu ir aizvien grūtāk, un nereti jaunie hīti ir vecais labais aizmirstais.

Neiedziļinoties faktos, var paraugu paņemt Hideaki Anno, Evangilion autoru. Jā pirmos Evangilionu viņš taisīja būdams vētrainu emociju varā. Tomēr vairākās intervijās viņš neslēpa, ka vēlākos darbus, jo īpaši pašu pēdējo viņš veidojis naudas nolūkā kuru savukārt viņš iegulda sev vēlamajos projektos. Piemēram, naudu no pirmajiem Evangilioniem viņš ieguldīja Japan Animator Expo, 2014, kur tiek demonstrēti īsie metri no dažādiem talantīgiem animatoriem un studijām, piesaistot sev investījas, pie tam radot to ko vēlas. Daudzi darbi no tā mirķļa vai nu pārauga lielajos projektos vai pārtapa par kaut ko citu, bet idejas realizāciju atrada.

Un sakritība vai nē, bet tieši, ja pieņemam izstrādes procesa ilgumu tieši pēdējos gados, patiesi birst daudzi interesanti projekti.

Priekš sevis es teiktu - man viņa ir kļuvusi paredzemāka sižeta ziņā un stilistiski pliekana. Parakņāšos Eiropas vai INDIE animācijas kastē - kaut kas interesantāks un neparastāks būs atrodams.

Gan, gan?

Ja skatoties no sava skata punkta, es esmu palicis ļoti izvēlīgs, es zinu stilu, žanrus un kopumā kas man patīk un ko es gribu, tpc es paķeru reti kādu darbu, parasti, tas ir kkas, kas man iekrita acīs, kad skatos sezonas darbus vai kkas kas kļūst populārs(ja protams ir kkas no žanriem, kas man patīk).

Un otrs ir ka nav tik kvalitatīvi darbi un par daudz, kopumā izvēlīgs es paliku dēļ fakta, ka sezonās ir nenormāli daudz jaunu anime, un kad es mēģināju paķert padaudz, 95% no viņiem ended up being bad in general, so I stopped trying un check like no 0 līdz 2viem darbiem sezonā. Ir par daudz, lielākā daļa atkārtojas kkadā veidā un ja ir kkas jauns kreatīvs most likely it will end up being not as good as I want it to be. Agrāk vairāk fokuss bij uz kvalitāti over quantity, tgd quantity un trend following ir main anime būtība.

Bet nu jā, ja skatīties kopumā un neķert visu pēc kārtas, daudz kas ir ļoti pat skatāms un nav tā ka ir izbojājies pa visam

Agrāk nebija daudz izvēles un tagad ir par daudz izvēles :D

1 Like

man lielaka skrobe ka anime vairs nav waild west tagat loti daudz aprekinatu un temetu anime.
pedejas kas kaut cik kaut ko bija Mushoku Tense un Ishuzoku Reviewers savadak viss vienmuli kaut ka

Diezgan atkarīgs ko gribi redzēt. Šobrīd ir iespējams piemeklēt seriālu teju jebkādām vēlmēm.

Personīgi vairāk interesē šovi, kas ir vienkārši turpinājumi jeb sīkveli, vai arī spin-offi jau no eksistējošām frančīzēm, piemēram, Muv-Luv Alternative. Ir arī pāris jaunāki šovi, kas ieintriģē, kā, piemēram, 86, kas ir gaužām klišejisks, bet pietiekami izklaidējošs popkorna gabals ar pietiekami asu sižetu, lai negarlaikotu ar saviem nospiedošajiem anti-rasisma plot pointiem.

Laiki, kad sezonā skatījos padsmit dažādus seriālus vienlaikus jau ir pagājuši. Fiziski nepietiek laika, kā arī nav vēlmes vairs. Vai tas norakstāms uz to, ka anime palikusi sliktāka? Kas to var zināt. Varbūt kvalitāte tieši ir palikusi nemainīga, taču paša gaume ir mainījusies.

Bet kopumā skatoties, ir izveidoti un redzēti tik daudz un dažādi šovi, ka atrast ko jaunu un nebijušu, vai tas ir idejas, vai izpildījuma, vai jel kādi citādi panmākts, ir ļoti grūti un jārok dziļi. Un beigu beigās, tas tāpat ir subjektīvi.

1 Like

Jam šis mans arī ir.
Bet ja tā kopumā tad palikusi izvēlīgāka, bet man laika nav tik daudz, lai izbaudītu to visu izvēlīgāko, ja iesāku sezonā 5 tad beidzu tikai 3 šovus. Also ja kādreiz skatijos visus žanrus izņemot slice of life un tml, tad tagad jau skatos visu, lai vismaz būtu daudzveidība.
Brīžiem rodas sajūta, ka pēc 10 gadiem +/- LV 50% zinās, kas ir anime.