Kāpēc anime nereti ir nekvalitatīvi nobeigumi?

Esmu pamanījis, ka nereti anime un mangās mēdz būt ne tik labi nobeigumi kā sākotnējais stāsts. Arī palasot citu cilvēku domas, šis novērojums apstiprinās. Neesmu dzirdējis tik daudz nobeigumu kritikas kā tieši anime un mangās. Vai jūs to arī esat pamanījuši? Kāpēc tas tā varētu būt? Vai tas varētu būt tāds “iedzimts” fenomens japāņu sižetu veidotājiem?

3 Likes

Manuprāt tam ir vairāki izskaidrojumi. Piemēram tiek lemts ka mangu vairs neizdos un autoram ir labi ja vēl 1 chapteris lai visu stāstu nobeigtu. Pretējā gadījumā ja mangu ļoti pērk autoram jādomā ko vēl tur bāzt iekšā un beigās tas aiziet tālu no orģinálā redzējuma. Un anime bieži vien pat neaizvelk līdz beigām un paliek karājoties gaisā

6 Likes

Man ir radies iespaids ka oriģinālais materiāls parasti tiek rakstīts bez vīzijas, kur tiek vilkts garumā, cerībā ka uzsprāgs popularitātē. Tāpēc ir tik daudz mediocre šovi bez beigām.

3 Likes

Domāju tas ir serializācijas modeļa untums. Protams, var uzrakstīt labu stāstu ar labām beigām šajā modelī, bet ja tava stāsta ilgtspēja ir kompānijas rokās, kura skatās tikai uz cipariem, tad sanāk tā kā @H_Hercogs teica. Stāsts tiek ļoti ātri nogriezts, vai arī kompānija spiež autoru izstiept stāstu līdz nejēgai, jo tas dod kompānijai naudu. Nezinu vai to visp varētu atrisināt, zinot Japānas darba kultūru un kā tur attiecas pret radošo personālu.

3 Likes

Esmu manījis, ka

  • Stāsti tiek ilgāk vilkti garumā nekā varbūt vajadzētu, visdrīzāk komercijas pēc.
  • Stāsts briesmīgi cenšas pacelt latiņu tam kas notiek un pašā nobeigumā sanāk murgaina putra. Teiksim, katrā epizodē parādas aizvien stiprāks pretinieks līdz beigās tev jācīnas pret dievu un sātanu vienā mačā, vai tamlīdzīgi. :D
  • Visiem stāstiem klasiska problēma ir - noslēpumainība. Sākumā tu sēdi uz krēsla malas un skaties seriālu, kurā ir tik daudz aizraujošu mistēriju. Tu prāto, kas gan varētu aiz tā visa stāstīt un seriāls ir super interesants. Kad visbeidzot atklājas visi noslēpumaini, tu saprotu, ka aiz tā nebija nekā interesanta un tev nepatīk šis rakstnieks.
6 Likes

Ne retums ir ka Anime nav nemaz nobeiguma, adaptē daļu Mangas un tālāk nē. Vai nu jālasa Manga vai nu jāgaida un jācer.
Par cik es nelasu, tad gaidu un ceru ka būs :D

1 Like

Kā vienu variantiem pieņemu, jau minētais @H_Hercogs variatns

Noteikti ne mazāk svarīgi paša autora ieinteresētība, bieži vien autori paši zaudē interesi pret darbu. Ideja nepamierina vairs, nogurst no tās, rodas galvā cita, labāka ideja un sāk vairāk tai laika veltīt, bet iepriekšējai mazāk. Protams arī izdegšana vai dzīves apstākļu maina, kas krasi var ietekmēt darbu.

Ja runājam atkal par anime - te nu tā problēma droši vien neretā, ka manga vai cits og darbs nav pabeigts, tāpēc nākas pašiem kaut ko muķīt un ne vienmēr sanāk tam kam jāsanāk. Bet ja manga vispār bruņurupuča ātrumā rakstās. Drifters - vot nākamā sezona būs tur kaut kad nākamgad vai aiznākam, hz, jo tūliņ ir jau pabeigts jaunais sējums, nu iznāks, anime un atkal, sēžam, gaidam.
Bet ja vēl autors pekas atstiep, nu tad vsp pakaļā.
Un nerunāsim par budžetu, ir prakse tieši uz sezonas beigām, ja rezultātā, nu vai nēēdam vispār, vai ēdam, bet mazliet savelkam jostas attiecībā pret darba kvalitāti.