Unaman galda spēļu pasākumi Ezīšos izskatās kļuvuši maksas

Zinu, ka no mūsu pulka ik pa laikam kāds iet uz tiem galda spēļu pasākumiem Ezītī miglā. Skatos, ka sākot ar šo mēnesi tie ir kļuvuši daļēji maksas. Sanāk prieki daļēji beigušies.

Kāds aktīvāks gājējs varbūt zina ko vairāk?

Šis it nebūt nav pirmais mēģinājums pie mums piedāvāt galda spēļu spēlēšanu par maksu. Citos man zināmos gadījumos gan komplektā nāca arī telpas un prāvāka galda spēļu kolekcija. Laiks rādīs kā šis piedāvājums konkurēs ar citām iespējām uzspēlēt galda spēles. Manuprāt šobrīd spēļu kolekcijas nav nekas īpašs un respektīvi šobrīd tu maksā daļēji par cerību, ka tā nākotnē izaugs. + Tam Emīlam arī vajadzēs izvadāt apkārt to visu kolekciju.

Pa savam jūtu līdzi Unaman, jo viņi konkurē ar bezmaksas piedāvājumu. Vienmēr kaut kur ir atradušies cilvēki un kopienas, kurās ir kāds ar spēļu kolekciju, kurš tās piedāvā paspēlēt.

Port Royal, Ticket to Ride un King of Tokyo pamatspēles par maksu… :frowning:
Port Royal vispār ir maziņa spēlīte, johaidī.

Cover your assets arī ir maza, vienkārša un, pieņemu, lēta kāršu spēle. Tas sadalījums ir balstīts uz kaut kādiem iekšējiem apsvērumiem.

15 eiro mēnesī, pēc divi mēneši var nopirkt labu spēli kādā no lētājiem leišu viekaliem vai lietoto spēļu tirgū. Pēc gada jau var savākt labu spēļu starta kolekciju. Waste of money. Dažas tur foršas spēles, bet ne 5 eiro par reizi foršas. Kāds savu spēļu kolekciju monetizē? Kafejnīcas parasti ir priecīgas vienkārši par apmeklējumu, mēs te Jelgavā katru otro ceturtdienu atstājam 150-200 eiro kolektīvi, ko lokācija bez regulāriem galda spēļu spēlētājiem nedabūtu. Ap 4-5k gada griezumā savācās apgrozījums.

1 Like

Man liekas, tur tomēr sāls ir tajā, ka tur vienmēr būs, ar ko spēlēt. Un ir savs appeal spēlēt ar svešiniekiem, jo ja zini draugu spēlēšanas patternus, tad var palikt garlaicīgi spēlēt dažādas spēles.

1 Like

Katru reizi spēlēt ar pilnīgiem svešiniekiem tas ir gaumes jautājums. Vari teorētiski iet uz saspēlēm un neraizēties pats par tautas piesaistīšanu, lai gan diez vai tu pilnīgi katru reizi varēsi spēlēt tieši to spēli, kuru vēlējies.

Vēl viena unikāli lieta, kas ir šiem mītiņiem - neviens cits tik bieži neorganizē saspēles. Nepārzinu labi viņu grafiku, bet ir redzētas kādas 3 saspēles nedēļā, kas ir baigi daudz. Visur citur, kur esmu bijis, saspēles notika reizi nedēlā vai divās.

Lai gan, pat uzskaitot visus plusus. Es pats diez vai došos un maksāšu viņiem. Kaut kā līdz šim uzspēlēt galda spēli bez naudas un pašas galda spēles man nav bijusi problēma. xD

2 Likes

No vienas puses saprotu, kapēc maksa parādījusies.
Tomēr loģistikas jautājumi nav kinda pa velti ;D
Un citi izdevumi, kā jaunu spēļu iegāde.

Viss parējais kā minimums ir retorisks…

Mums Jelgavas spēļu klubiņā ir koncepts, ka visi pasākuma dalībnieki iepazīstās, noreklamē līdzpaņemtās spēles (ja ir kas paņemts līdzi) un tad sadalās grupās pēc interesēm, katru reizi vari būt citā grupā ar pavisam jaunu spēli. Daudz vietējo entuziastu ar simtiem spēļu viņu bibliotēkās, divreiz pēc kārtas vienu un to pašu spēli reti izspēlēsi ar tiem pašiem cilvēkiem. Daļa ir regulārie, kas gandrīz nekad neizlaiž vakaru, ņem līdzi vairākas kastes un māca, un daļa ir jaunpienācēji, kam līdzi spēlētprieks.

Tiesa, šis notiek katru otro ceturtdienu, nevis trīs reizes nedēļā, bet nekādu specifisku izmaksu rīkotājiem vai dalībniekiem nav.

2 Likes

Izklausās pēc gana klasiska galda spēļu mītiņa. Lielākoties es uz tādiem esmu bijis, vai arī variantiem kad ej ciemos pie kāda dzīvoklī. Vienreiz gan biju grupā kas īrēja telpas viesnīcā un tur vajadzēja mesties 2 EUR par telpām.

Ja es esmu pilnīgi godīs, šādi var izdoties paspēlēt stipri jaunākas un spicākas galda spēles nekā sapirks Unaman mītiņš. Esmu bijis pie galdiem, kur tiek spēlētas jaunākās Kickstarter spēles, mazāk populāras spēles ar visiem papildinājumiem, spēles ar resursu vai figūriņu uzlabojumiem.

1 Like

Jā, Kickstarteru spēles ar paplašinājumiem šeit nav retums.

1 Like

Kurš zin, varbūt tev pat tas ir spicāks mītiņš nekā tie par ko zinu Rīgā.

1 Like

Izņemot tos retos gadījumus, kad gāju uz vienas spēles specifiskiem pasākumiem (Ticket To Ride, Carcassonne pasākumi), es nekad nedomāju par kaut kādas konkrētas spēles spēlēšanu. Atnāc, atrod kompāniju, izvēlies spēli, kura puslīdz visiem patīk vai interesē iemācīties, un aidā.

Sure sounds like it.

Emīls ir ļoti foršs un domāju tā naudiņa ir tīri simboliska, lai viņš varētu arī turpmāk izvadāt spēles, samaksāt benzīnu un uzturēt savu mājas lapu. pie tam bezmaksas spēļu saraksts ir pietiekoši liels un nekad nav aizliegts nest savējās, tik Emīlam jāpasaka, lai nesajūk ar viņa spēlēm.

1 Like