Table Top Role play saspēle: jaunas kampaņas plānošana

Labs vakars visiem, ar nākamo nedēļu vai mazliet vēlāk man ir doma atkal atsākt Game Masterot Role Play kampaņas.

Pagaidām ir doma taisīt divas partijas - gan jau ar eksistējošajiem spēlētājiem mazajā role play komūnā, kuru esmu savācis, gan arī varbūt piesaistīt jaunus, no šīs komūnas. Doma ir taisīt iknedēļas spēles - vienreiz nedēļā no 20.30-00.00 vai vēlākais 1.00, jo dažkārt lietas iekarst un vajag to satisfying endingu.

Kā teicu labākajā gadījumā būtu 3-4 spēlētāji grupā. Sistēmas, kurās visticamākais notiku saspēle būtu Apocalypse World, World of Darkness vai kādā citā stilā, bet globālā doma ir kaut kas uz survival/apocalypse plagued pasauli, nevis standarta fantasy.

Galvenokārt - balsoties uz pagātnes GM kļūdām - sistēma un stāsts tiktu atlasīts atkarībā no spēlētajiem. :)
Spēles notiku vai nu angļu vai latviesu vaoldā, izmantotu discorda serveri un roll20 mājaslapu.

image
Kā piemēru varu minēt World of Darkness ir vispārīgs mega klāsts ar rulebookiem.
Apocalype World ir vieglāk. XD

1 Like

Ja nu esmu galīgi zaļš spēlmanis?

Grūti beigt spēli 01:00, ja jāceļas 06:00. :D Kuras nedēļas dienas ir potenciāli kandidāti?

2 Likes

Esmu eksperts ar tādiem spēlējot, jo bieži vien es ievelku vairākus cilvēkus, kuri pirmo reizi spēlē, un daudzi no viņiem ir palikuši un piedalās citās kampaņās. Viss ir atkarīgs no paša indivīda, un viņa vēlmes role-playot un cik nopeienti vai nenopietni pret to visu attiecās.
Runājot no sistēmas problēmām un neizpratnes kā lietot rīkus - katrai kampaņāi notiek 0 sesija - kur tiek radīti personāži un tiek izklāstīts par pasauli, tiek uzdoti jautājumi. Galvenās lietas, kas pēc pieredzes stāv priekšā gurķīšiem ir: viens gurķis grib kaut ko ekstrēmu un action to the max, kaut vai ir lvl viens un pasaule nav draudzīga, bet otrs gurķītis mēģina uzmākties visiem npc un dabūt max info out. In short: kad partija vēlas dažādas lietas.

1.00 ir ekstrēmi gadījumi, un parasti spēles tiek ieplānotas, lai tās beigtos 00.00. XD Dienas tiks izrunāas starp pašiem spēlētājiem. Pagaidām izskatās, ka es kā GMs nebūšu pieejams trešdienāš un piektdienās, jo tad jau būs spēles. Citas dienas būs atkarīgas no pašiem spēlētājiem, un viņu vēlmēm, kā arī tikāsas iespējām - games are important, bet reālā dzīve un atbildības nāk pirmajā vietā.

1 Like

Un vispār, ja kāds vēlas piedalīties rotējošā galda DnD - which means - atnāc kad gribi, un spēlē ar random spēlētjaiem vienu sesiju, un tad bez maz vai pazūdi - viens fellow GM tādus taisa, katru nedēļu 1-2 partijām. Es varu privāti nosūtīt linkus uz discord serveri. ;)

Manos plānos nav šāda spēle, cuz i want a party of 2-4 people (2 ja abiem ir pieredze un viņi saprot, kas notiek) to have fun and create wonderful adventures full of insert lvl of seriousneess stuff.

Laiks atdzīvināt Stīvu! :D Kur jāpiesakās?

Super duper, ar tevi un citiem gribētājiem es sazināšos tuvākās nedēļas/divu laikā un dosimies epsikumā. :wink:

Tomass? :D

Īstenībā arī pa lielam interesē… būtu gatavs izmēģināt! Bet es vispār nerubīju, kas ko kāpēc!?

I see you are man of culture. XD Diemžēl nav Oddjobs vai Hex-Vectors, šoreiz Nikolajs ietekmējies no TomToma un manis - nesen pats mēģināju izmēģinājuma trusīšu rotējošo galdu, un sapratu pāris lietas, kur smagi notupīju.

Nu tad es varētu veidot tādu iesācēju heavy sesiju ar tevi un vēl dažiem, un tad pieredzējušākiem otro partiju.
Klasiskā variantā - tiek izveidots tēls - kas tu esi un tu dodies piedzīvojumā ar savu partiju - es kā spēles vadītājs esmu pasaule, visi npc un tavu darbību rezultātu paskaidrotājs. :wink: Man vis šis proces ļoti aizrauj, pat vairāk nekā gribētos, bet nu kā jau mums visiem ar kaut ko. XD

Šādās tēmās būs tikai “Izdzīvotāji/cilvēki”, vai arī būs iespējas sadalīties, piemēram, 4 cilvēku grupā ir 2 “ļaunie” un 2 “Neitrālie/labie”?

1 Like

Tā jau ir cita tematika - radot tēlu ir tāda lieta kā alignment


Es nezinu vai var salasīt - šis ir piemērs no DnD. Bet nu kāds tu esi kā tēls ir atkarīgs no tevis. Ja partijā ir 2 ļaunie un 2 neitrāli labie, tas var radīt interesantu dinamiku, kamēr tas neiziet no stāsta, piemēram, visi esat ģildes biedri, kas ir sūtīti ekspedīcijā - ļaunie tēli saindē labos, protams, ka tas izjauks visu partiju un jūs tiksiet izslegi no ģildes - respektīvi roll new chars. Bet citādāk tā var būt interesanta dinamika.
Spēlēs, ko es radīšu nebūs tik liels uzsvars uz tava tēla labo garu, bet ja tev ir sava veida problem solving, kas atšķiras no citiem, kāpēc gan ne. Man kabatā ir vairāki stāsti kā šādas situācijas ir norisinājušās. XD

Salasīšu kad dabūšu brilītes :). Bet es biju to domājis ka labie un ļaunie ir in a disagree par lietām. Protams, ka dēmoni centīsies cilvēkus ievilināt savā “domāšanā”, bet nekādas nogalināšanas, tie būtu naidīgi bet ne uz killing spree naidīgi.

Pietuvināju bildi un domāju ka ļaunie būtu uz Lawful evil pamata. Varbūt uz Tempered bet nekādā gadījumā chaotic.

Nu disagreements un planning ir daļa no spēlēšanas, all in all, ja jūs varat atrast kopsaucēju - boom party is a go.
Tieši pieminēju to rotējošo galda spēli/sistēmu - mēs 40 minūtes diskutējām kā novākt tos orkus un milžus, beigās šausmīgi izgāzāmies, bet tā pat plānojām un ar prieku darījām. Fighting in the dark was a problem… ;-;

Viss atkarīgs no tā, kādu tēlu gribi veidot. You have the power to create anything you want - a loli barbarian - ei (a char i’m playing), a drugie cleric - go for it (past char), a human eater cleric - boom (also my char) utt. The list goes on, in general tava kreativitāte tavā tēlā ir tavs limits.

Tho esmu iesaukts par lore whore, es stāstu dažkārt uztaisu gredzenu pavelnieka apjomos, un man jāpriebemzē… :sweat:, jo ir pa daudz visa kā.

Tas nozīmē man var būt most awesome backstory ever. Esmu kaut kāds 100 blade tehnikas masters bet esmu iemests grupā ar 3 tūristiem kuriem ir tikai jaunais iphone un drēbes?

Nuuuu tas nebūtu iespējams, jo tas izklausas mazliet pa dažādu pasaules - you still are people from a single universe utt. Tu savās domās/motivācijā var gribēt kļūt par blade master, bet just know it sāksi ar mazu līmeni un progresēsi uz to.
Bet jā - teorētiski var būt 3 dziesminieki un viens bruņinieks. Will be a strange and maybe not so functional party, bet ir iespēja.

1 Like

Amm ok! Es.piedalos, het kas ar laikiem, kad tas viss tiek organizēts un kādā veidā…