Sweet home/스위트홈

image

Avots: Sweet Home(Webtoon)
Izcelsmes valsts: Dienvidkoreja
Gads : 2020
Sērijas : 10 (tiek veidota otrā sezona)
Ilgums: 44–59 min - sērija
Žanri: Drāma;Šausmu;Apokaliptiskā


Tālākājā saturā var būt iekļauti spoileri tapēc ja domā skatities iesaku apdomāt vai vēlies turpināt lasīt,tādējādi neatbildu par seriāla skatīšanos” izbojāšanu “

Apraksts:

Viduskolnieks vārdā Ča Hjunsū pēc atgadījuma skolā ieraujas sevī un pārstāj uzturēt kontaktu ar ārpasauli,pat ar savu ģimeni ,meklēdams glābiņu interneta pasaulē.
Negaidīti viņa ģimene iet bojā autoavārijā.Būdams viens un necik daudz naudas kabatā viņš nolemj pārcelties uz nelienu dzīvokli.
Pārvākšanas procesā viņš iepazīstas ar dažiem interesantiem indivīdiem.Dzīve gan jaunietiem ne cik īpaši neuzlabojas,taču drīz vien šajā dzīvojamā ēkā sāk notikt dīvainas lietas.Viņa acīm paveras neaprakstām skats.Cilvēki pārvēršas par visdīvainākajiem monstriem ko būsi jeb kad redzējis.
Pēc ši viņš diemžēl ir spiests pamest savu mazo dzīvoklīti un iet iepazīt pārējos mājas iedzīvotājus lai atrastu kopīgu risinājumu uz izdzīvošanu. . .

Mans vērtējums:

Sižets:8

Lai gan liekas ,ka sižets ir gaužām vienkāršs un daudz reiz jau redzēts,kad cilvēce bēg no piemēram:labartorijas monstriem ,zombijiem un utt.Šis seriāls tiek parādīts citādākā gaisotnē un ar saviem pagriezieniem.Piemēram monstra pārvēršanās sākumā tika uztverts kā jauns vīruss kas uzglūn visai pilsētai ja ne valsitij.Tad uzmini nu izrādās cilvēki paši izraisa šo pārvērtību un pēcāk jau tas tiek uzskatīts kā lāsts.Bet tieši kā un kāpēc tas izraisa šo pārvēršanos pirmajā sezonā netiek paskaidrots.Varam vien cerēt uz atbildēm otrajā sezonā,es ceru :D

Tēli: 8

Viens no plusiem varu minēt ,ka tēlu dažādība tur ir pa pilno un katrs no skatītājiem varēs atrast savu mīļāko kam dzīvot līdzi.Protams vien cerēt ,ka līdz seriāla beigām viņš izdzīvos :D Tālāk aprakstīšu vien galvenos četrus tēlus.

Ča Hjun-sū: Jaunietis,kas mokās ar depresiju un pašnāvnieciskajām tieksmēm.Jau diezgan ātri seriālā viņš saslimst ar šo lāstu.Taču ņemot vērā ka dzīves spara viņā nemīt viņš iemācijās monstru apvaldīt.Un tas izlaužas tikai tad ja viņš pats ir briesmās vai kāds no viņa grupas ir nāves briesmās.Pēdējā sērijā tu ieraugi viņs monstra daļu un paliec wow cik skaisti.

Lī Jun-hjo : Viens no maniem mīļākajiem tēliem.Viņu uzskata par ļoti egoistisku cilvēku un kas nedomā par citiem,kas galu galā izrādās nav patiesība.Šķiet ka dažas detaļas un scēnas kas bija komiksā netika seriālā parādītas,lai labāk šo tēlu izsprastu.Es vairāk viņu uzskatu kā vienu no normālākajiem tēliem kas ar vēsu prātu māk visas situācijas izvērtēt un saprast ka dzīve nav pasaka un lai iegūtu kaut ko ,būs arī kaut kas jāuzupurē,pat ja tas var šķist amorāli.

Paijen Sang-vū : Mistisks tēls par ko es pat daudz netceros :D :D Cik atceros izbijis polecists kas saprata ka likums nevienmēr palīdz cilvēkiem un izdomāja taisnīgumu ņemt savās rokās.Ļaunumu cīnās ar ļaunumu.Ja uzskatīs ,ka tevi ir jāsoda ar nāvi ,novāks aci neparmiršķinot.

Soi I-kung: Šis tēls man laikam pārsteidza visvairāk.Pašā sākumā es viņu vispār biju noturējusi par Paijen Sang-vū tēlu un ,ka seriāls izdomāja nomainīt dzimumu,jo kapēc gan ne.Bet tomēr vēlāk lasot vairāk par šo seriālu uzzināju ka viņas tēls ir kā eksluzīvais tieši priekš seriāla un komiksā tāds tēls neeksistē lol

Mūzika: 9

Mūzikas ziņā bija ļoti labi pastrādāts.To varēja pamanīt jau dzirdot pirmo OST darbu.Pat ielikt tieši vietās perfekti ,lai piedotu vajadzīgo atmosfēru.Man kaujas daļa bija viena no mīļākajām daļām arī mūzikas dēļ.Uzkurina tevi just līdzi cilvēkiem.
Vislielākais pārsteigums man bija kad izdzirdēju Imagine Dragons dziesmu Warrior seriāla gaitās.Parasti K-drāmās ko tādu nedzirdēsi :D Kaut gan ja skatās uz to ,ka tagad Netflix iesaistās seriāla veidošanā tad var jau visticamāk visu ko sagaidīt.

Vizuālais:9

Patika visa kopējā seriāla atmosfēra.Mistiskais un tai pat laikā zosādu uzdzenošais vibes.Tā sķiet tas vibes arī iedod to motivāciju skatīties šo seriālu bez apstājas.Paveicās ,ka biju atvaļinājumā kad izlēmu seriālu skatīties xD
Būtu arī interesanti uzināt kā viņi panāca to asiņojošo degunu effektu jo nu tas nav tā kā tu mutē pārkod tableti un tad “spļauj”asinis ārā :D
Ļoti liels diskusiju topiks ir specefektu daļa jeb tieši šie CGI monstri.Daudzi kritizēja ,ka neizskatās pietiekami īsti un vairāk sliecas uz multeņu stila.Bet nu ņemsis vērā ka tas ir viens no retajiem korejiešu seriāliem kur izmanto tik daudz CGI.Un nekad nav bijis īsti viņu pro lauciņš.
Es gan pati teiktu,ka tas ir tas kas piedod seriālam to odziņu un izceļ varbūt no pārējiem tipa seriāliem.Monstri būs noteikti viens no elementiem pēc kā es šo seriālu vēl ilgi atcerēšos .

Gala rezultāts: 9

Iepriekš labu laiku atpakaļ biju iesākusi lasīt webtoonu,tapēc jau apmērm zināju ko sagaidīt no seriāla.Protams bija lietas ,kas tika izmainītas vai vispār neparādītas un sarežģīja kopējo seriāla stāstu.Biju dzirdējusi no cilvēkiem kuri nebija lasījuši komiksu un vietām neiebrauca pašā sižetā.Vārbūt ja es būtu tādā pašā situācijā ,šis vērtējums būtu bijis zemāks.

3 Likes