Old maid - kāršu spēle, ko spēlē animēs

Domāju, ka visi no mums ir redzējuši brīdi animē, kad tās varoņi spēlē kāršu spēli, kur viens no otra ņem pa kārtij. Spēle ir diezgan interesanta un balstās tīri uz spēlētāju veiksmes. Spēles nosaukums ir “Old maid”, vai arī kā to pie mums sauc - “Melnais Pēteris” vai arī vienkārši “Pārīši”.

Onodera spēlē pārīšus ar Raku no anime “Nisekoi”

Spēlei būs nepieciešama parasta 52 kāršu kava, kur jāizņem viena dāma. Atstājot kavā 51 kārti. Kārtis samaisa un izdala katram spēlētājam (spēlētāju skaits var būt 2 vai vairāk)

Katram spēlētājam izdala kārtis, līdz kavā vairāk nav atlicis nevienas kārts. Ja kādam no spēlētājiem ir vairāk kāršu nekā citiem, tad tas ir normāli, jo tika izņemta viena kārts no kavas un kava izdalīta pilnībā. Tad spēlētāji paņem savas kārtis un skatās vai nav izveidojušies kāršu pāri (pāris skaitās kā 2 vienādas vērtības kārtis, piemēram, 2 septītnieki, vai 2 karaļi). Izveidojušos pārus ir jānoliek kaudzītē, līdz vairāk pāru nevienam nav. Tad sākas spēles galvenā daļa.

Spēle notiek pulksteņrādītāja virzienā. Gājienu sāk cilvēks, kas ir dalījis kārtis, viņš pagriež savas kārtis pret spēlētāju sev blakus ar kāršu muguriņām pret to. Blakus spēlētājs izvēlās vienu kārti un to paņem, tad pagriežas pret nākamo spēlētāju un turpina spēli. Ja paņemtā kārts no blakus spēlētāja veido pāri ar kādām no jums esošajām kārtīm, tad tas pāris ir jānoliek kaudzītē.

Zaudē tas, kam pašās beigās paliek pēdējā kārts - nepāra dāma.

Šo spēli var spēlēt dažādos veidos pat ar speciāli šai spēlei izveidotām kārtīm. Var spēlēt no kavas izņemot 3 vienādas vērtības kārtis atstājot vienu, piemēram, izņemt 3 kalpu kārtis atstājot pīķa kalpu un jūs spēlēsiet melno pēteri. Var arī izņemt nejaušu kārti no kavas un palielināt intrigu, jo neviens no spēlētājiem nezinās, kāda kārts tad ir nepāra. Bieži vien izņem nevis vienu dāmu, bet vienu džokeru, tāpat, kā animēs,

Var izmantot ne tikai veiksmi, bet arī sekot līdzi tam, kur seko tava kārts un censties to iegaumēt, lai varētu uzminēt, kuru tad kārti jāņem no sava blakussēdētāja. Protams, lai tādiem asas redzes īpašniekiem nojaukt visus ļaunos plānus, var vienkārši savu kāršu kavu samaisīt. Uz spēles beigām, ja jums ir jāizvēlās viena no 2 kārtīm, tad var vērot cilvēka vaibstus uzliekot roku uz kādas no viņa kārtīm (tā pat kā gifā) un censties saprast, kura tad ir īstā.

Ceru, ka jums radās interese par šo spēli un mēs to arī varēsim uzspēlēt meetupā. Skolā mēs to nesen sākām spēlēt un izrādījās, ka ir diezgan interesanta :smiley:

5 Likes

Ohhh… tā ir diezgan viegla spēle :smiley: Visvieglāk ir spēlēt tad kad cilvēks kurš velk no tevis kārtis nepievērš uzmanību, jo tad viegli var iesmērēt to jokeri :smiley:

Man gan liekas, ka tā ir tīri veiksmes spēle

Viss ir atkarīgs no tā ar ko tu spēlē :smiley:

Būs meetapā jāizmēģina

Neesi spēlējis? :smiley:

Esmu, bet gribās šo uzspēlēt meetapā :smiley:

1 Like

hmm ari latviesiem ir si spele… tik saucas melnai peteris jeb no karts skata tas ir pika kalps :smiley:
pirmaja kopigaja new year spelejam xD meginaju visiem iemacit :smiley: :smiley:

2 Likes