Subkultūru pētījums

Labdien!
Esmu Ekonomikas un Kultūras augstskolas kultūras vadības studente un šobrīd, ar kolēģiem, veicam pētījumu par subkultūrām Latvijā.

Varbūt kāds no Jums varētu un vēlētos pastāstīt par kādu no pārstāvētajiem stiliem un pievienoties prezentācijai, kas notiks 28.05?

Cieņā,
Edīte Šķepaste

Pārstāvētajiem stiliem?

Es baidījos nokļūdīties - nosaukt ko nepareizi.
Tieši tāpēc, konkrēti man, šis pētījums ir nepieciešams - lai saprastu par ko es pati runāju :sweat_smile:

Ja tu vēlies atbildes, bet nezini kādas. Es te saskatu zināmu problēmu un man izlīdzēt būs grūti. :D Ar tām subkultūrām joks tāds, ka to ir daudz.

1 Like

Mani interesē tadas, kas aktīvi pārstāv savu stilu arī ikdienā. Piemēram, attiecīgi ģērbjoties

Pārģēbšanās vairāk ir kaut kas tāds, kas notiek uz pasākumiem un konvencijām geek komūnā. Tiesa kāds var nēsāt ikdienā apģērba gabalus, kas attēlo kādu daiļrades darbu. Tā gan nav neatņemama subkultūras daļa.

Kādu komūnas pārstāvi tu drošāk atpazīsi pēc valodas, atsaucu zināšanas un kopējām kultūras zināšanām.

Man tādas aizdomas, ka šeit tādu ir ļoti maz.

Ja es ieskaitu runu un zināšanas, tad gan jau visi. Es parasti varu identificēt, teiksim, geimeri vai anime mānu pēc viena izteiciena, kuru nezinātu parastais mirstīgais. Tīri vizuāli uz ielas, tu pats pa sevi atpazīsi reto.

Cik es sapratu, runa ir tieši par stiliem, nevis runu un zināšanām.

Nu dažu multfilmu/komiksu merču pārdod arī parastajos apģērbu veikalos, no kā var secināt, ka cilvēku, kas to valkās, nav pārāk maz. Bet vai tas ir stils?

Domā piemēram goti un lolita u.t.t.? :D Ja nē tad nesaprotu kas tiek prasīts :D

Neesmu redzējis, ka mums forumā būtu kāds, kas piekotu šādu ģērbšanās stilu vai arī piederētu pie kādas subkultūras, kur tas būtu izteikti. Pamatā, cik esmu saskāries ar ko tādu te pat Latvijā, tad tie cilvēki nav atrodami kādos forumos vai citur internetā, bet gan slēgtos pazīstamo lokos. Ja vēlies tādus atrast tad tev ir jādodās uz kādiem tusiem un koncertiem kur var atrast labi daudz šādu subkultūru pārstāvjus, kas interesanti ģērbjas ikdienā. Tik šādi koncerti arī nav viegli atrodami un nenotiek populārās vai oficiālās vietās.

1 Like