Anime Latvijā un kur to meklēt

Anime Latvijā nav īsti populārs, bet tomēr neskatoties uz to, ja pameklēt, tad izrādīsies, ka patiesībā šī geek kultūra Latvijā pamazām tiek attīstīta un virzīta uz priekšu. Diezgan bieži sastopami ir cilvēki, kas skatās anime vai spēlē spēles Latvijā un domā, ka vairāk ar anime saistītu lietu Latvijā nav. Man arī pašam tā bija, ka likās, ka Latvijā anime reāli skatās tik labi ja simts cilvēki un viss. Nesen iepazinos ar cilvēku, kas skatās anime jau kkādus 8 gadus, bet par uniconu uzzināja tikai pagaišgad un ļoti izbrīnījās par to, ka tomēr, kkas arī te pat Latvijā notiek. Es pats par Dreamflash Rīgā uzzināju pavisam nejauši, vienkārši izejot uz ielas, pat esot te forumā. Tāpēc nolēmu izveidot topiku, kas apkopo Latvijā notiekošās ar geek kultūru saistītas lietas.

Unicon

Man liekas, ka šis ir pats svarīgākais geek pasākums Latvijā kā arī šis ir pats lielākais šāda veida pasākums Baltijas valstīs. 2 dienu festivāls, vasarā, kas ir veltīts Āzijas popkultūrai, eSportam, kosplejam, galda spēlēm, komiksiem, anime un daudz dažādām citām lietām, kas saistītas ar geek tematiku. Kad ienāc iekšā šajā pasākumā, tad sāc justies tā, ka esi pasakā. Visur atrodas cilvēki ar līdzīgām vai tādām pašām interesēm, kosplejeri, kas atstāj iespaidu, itkā dažādi izdomātie varoņi atnāca uz mūsu pasauli un atrodas turpat blakus. Krāsas un prieks ir tie iespaidi, ko atstāj Unicons. Bet, lai neliktu mums šo festivālu gaidīt veselu gadu, tika izveidots arī mazāks festivāls, Wintercon, kas notiek ziemā, pusgadu pēc paša Unicona. Tas ir tāds pats festivāls kā Unicons, tikai mazākos apmēros un tas notiek 1 dienu, atšķirībā no Unicona 2 dienām, bet tas nemaina to faktu, ka šis arī ir vareni aizraujošs pasākums. Unicon un Wintercon mājaslapa

image

Dreamflash

Pasākums, kuram šogad būs desmit gadu jubileja. Šis pasākums apkopo cilvēkus, kam interesē geek kultūra un visi dodas vienā lielā gājienā pa Rīgu pūšot burbuļus. Nereti tur var sastapt arī kosplejerus un visnotaļ interesantus cilvēkus, kā piemēram meitene kurai pie kājām ir pielikti robota staiguļi. Dreamflash FB lapa un Dreamflash mājaslapa

image

Dažādi pasākumi no Unicon

Netiek rīkoti tikai Unicona festivāli, bet arī dažādi mazāki pasākumi un tikšanās, kas ir veltīti cilvēkiem ar geek interesēm, kā piemēram dažādi eSporta turnīri, galda spēļu saspēles, MeetUp, zīmēšanas nodarbības, kospleja nodarbības un daudz dažādu citu pasākumu, kurus jūs varat atrast šeit

Animeforums .lv

Kā gan nepieminēt mūsu mīļo animeforumu? Vieta, kur var atrast tādus pašus cilvēkus ar tādām pašām interesēm. Te tiek izvietota informācija par dažādiem pasākumiem un foruma meetupiem, apspriestas dažādas anime, spēļu, filmu un citas tēmas, kas mūs visus saista. Vieta, kur ar var ikdienā sastapties arī ar citiem latviešiem, kam interesē neparastākas tēmas, kā arī tulko mangas uz latviešu valodu un ieskaņo dažādus anime latviešu valodā.

image

Anime veikali Rīgā

Neskatoties uz to, ka Latvijā anime nav īpaši populāra lieta, te ir internetveikals ar daudz dažādām mantām, kas ir saistītas tieši ar anime un spēlēm. ( Anime-san.lv )Kā arī Rīgā var atrast Jāņa Rozes grāmatnīcas, kur tirgo mangu un jaukās Funko POP figūriņas.

image

Unicon kafejnīca

Unicons pat ir parūpējies par to, lai latviešiem, kas skatās anime vai spēlē spēles, un vēlās pavadīt laiku neierastākā gaisotnē ar tādiem pašiem cilvēkiem, būtu iespēja doties uz veselu Japāņu popkultūras kafejnīcu, kas atrodas Rīgā. Tur var izbaudīt gan klusākus brīžus atnākot kādā darbadienā, vai arī vairāk ekstravertiem cilvēkiem patīkamākus, skaļākus vakarus atnākot uz turieni piektdienas un brīvdienu vakaros. Tur ir iespēja gan spēlēt dažādas galda spēles, gan lasīt mangu, spēlēt konsoli, izbaudīt dažādus atspirdzinošos dzērienus un vienkārši forši pavadīt laiku. Unicon cafe FB

Ludus

eSporta bārs, kas atrodas uz tās pašas ielas, kur Unicona kafejnīca, tik nedaudz tālāk. Vieta, kas domāta geimeriem, kas vēlās izbaudīt spēles uz diezgan jaudīgiem datoriem vai arī cilvēkiem, kas grib uzspēlēt konsoli ar draugiem vai arī ierastās, klasiskās galdaspēles. Ludus mājaslapa

image

Paldies, ka izlasījāt. Ja ir vēl kādas lietas, kas ir saistītas ar geek popkultūru, tad droši rakstat un es to pievienošu kopējam aprakstam. ^-^)/

12 Likes

Yay! Baigi labi, ka viss tika ielikts viss vienā poustā! Tas varētu būt labs introduction, kuri sāk skatīties anime un ir Latvijā:3
Bet man liekas, ka winterconu arī vajag pievienot kā atsevišķu daļiņu zem unicona, vai arī vnk pieminēt Wintercona nosaukumu Unicon tekstiņā.
Bet riktīgi forši!:sparkles:

2 Likes

Izveidoju visu vienā, jo man pašam bija tāda problēma, ka nezināju visus šos pasākumus un kur, kad tie notiek.

3 Likes

Nosaukums ir nedaudz maldinošs. Man likās, ka šeit ies runa par to, kur nopirkt anime DVD/Blu-ray vai anime/manga/game merch, vai kur nopirkt mangas un komiksus kā tādus. Bet tā info ir izsmeļošs. :wink:

1 Like

Bet rakstā ir ierakstīts :smiley: anime-san.lv

Gribētos zināt vai tas ir vienīgais anime merch veikals Latvijā vai arī ir arī kādi citi? Kāds zin?

Cik es zinu, tad šis ir vienīgais Latvijā, bet arī Jānī Rozē var šo to atrast

AF Merch Store! :thinking:

1 Like

@GameStation

1 Like

Tāda nav

Latvijā tādu veidot nav izdevīgi, jo nav īsti pieprasījuma pēc tā

e-store, iepirkt lietiņas no aliexpress ebay, un pasūtīt savu mērch ar vai apdruku un aidā, auskariņi gredzeni, ķēdītes. Blociņi pildspalvas etc

Tie nav latviešu e-veikali

Tā jau ir pašdarbība nevis kā atsevišķas anime saistītas lietas Latvijā :D

10 posts were split to a new topic: Animeforums Komercijas Veidi

A post was merged into an existing topic: Animeforums Komercijas Veidi

Ja te runa iet par mistisko “anime” atsauču atrašanu dabā, tad te Ludus neierakstās, es pat teiktu UniCon Cafe līdz ar nagiem ierakstās.

Ja šīs tēmas mērķis bijis pārskaitīt geek aktivitātes un aktivitāšu vietas, tad te iztrūkst vismaz kādas 3 vietas un varbūt kāda aktivitāte.

Kādas??

Tādi geek/gaming orientētie bari kā: GameStation, WOG, GOEXAMINO.

Aktivitātes gan ir sarežģītākas, tās nāk un iet. Regulāri notiek Brain Games galdaspēļu saspēles. Ik pa brīdim arī uzpeld amizantākas vietas kā VR Room vai Eco Racing.

Paldies! Šī man bija ļoti noderīga informācija. Es atceros, ka vēl nesen biju tajā Unicon kafeinīcā. Teikšu tā, tur ir forši. Pirmais iespaids bija diez gan biedējošs, bet pēc tam sāku justies īstajā vietā. Un yeah. Par Jāni rozi, mīlu to vietu. Tiešām vienīgā vieta kur pārdod Mangu( Vismaz nekur citur es viņu nevaru atrast) Mīlu tur aiziet un plasīt mangu, it īpaši tad ja mani no turienes nesviež ārā:sweat_smile::joy:

1 Like

Vēl figūriņas un gunpla varēja nopirkt psx.lv, vismaz pirms pandēmijas varēja

2 Likes