Redline - filma, kas apbūra daudzus?

Tas negadās bieži, bet reiz kādā pilmēnesī atrodās filma / TV sērijas epizode, nu kas tiešām Tevi ievelk un dažreiz nevari saprast - nu kas tur tāds īpašs? Es Redline pirmo reizi noskatījos 2020.gadā - offline viewing, kad biju ieritinājies guļammaisā, starp kalniem, gaidot sauli, kas pārņems ieleju zem manis.

Varbūt tā bija vide, varbūt mūzika, varbūt tā nenormālā degsme, ko tā pilnībā izstaroja. Tā režisoram bija pirmā filma, ko viņš veidoja, bet tajā sirdi ielika uz visiem 110%. Lai gan viņa filma gandrīz bankrotēja MadHouse studiju, tomēr, atbildot uz žurnālistu jautājumu, vai ir kaut kas tāds, ko viņš nožēloja no tā, ko izdarīja, viņš atbildēja : “Šis bija mans sapnis. Kā Tu vari nožēlot to, par ko esi sapņojis?”. Un tas tiešām bija jūtams - ka šis bija kāda sapnis, vizuāli realizēts.

Es cenšos ik gadu šo filmu noskatīties, vēlreiz un vēlreiz. Tā pilnībā mani ievelk - iebur tajā. Lai gan sižets pavisam vienkāršs - racing tipa anime, kur galvenais varonis cenšās panākt to, par ko visi citi šaubās (atsauce uz režisoru?) - tikt iekšā galvenajā sacīkstē “Redline” un, varbūt, pat vinnēt. Tur viņš sastop arī savu “love interest” no reizes, kas viņu iedvesmoja darīt to, ko viņš dara - un tā nu šīs divas vēlmes savienojās kaut kam grandiozākam. Ļaujot piedzīvot beigas, kur Tu domā : “Pag, kas tikko notika? Kāpēc viņi pēkšņi lido? Vai gals klāt?”. Apskāviens, skūpsts un seju pārņem tāds pavisam stulbs smaids - ka šo stāstu būtu piedzīvojis caur pašu galveno tēlu - JP.

Kādas bija jūsu ekspektācijas, kad pirmo reizi skatījāties? Ko gaidījāt? Kas notika pēc tam, kad noskatījāties?

P.S:

Man ļoti paticis šis OST:

Un, pa slepeno, kamēr var - kāds YouTube ir ielicis šo pilno filmu ļoti labā kvalitātē ar angļu DUB (vienīgā filma, kur DUB bija vienkārši fenomenāls) - tākā, čop-čop, kas nav redzējuši:

5 Likes

Šī ir filma kura vienkārši ir stilīga visos savos aspektos un par otru tādu es nezinu. Sižets salīdzinājumā ar animāciju un dizainu ir varbūt pat piezemētāks. Ja man tas būtu jāraksturo, filma ir uz varoņiem balstīta ekstremāla sacīkšu anime - kas viennozīmīgi ierindotos sporta anime kategorijā. Man gan personīgi super patīk, ka sižets ir skaidrs un bez īpašām mahinācijām. Mērķis ir vienkāršs, no sākuma līdz galam varoņi cīnās par uzvaru Redline, taču katra motivācija ir savādāka.

Redline ir filma kuru es noskatos vismaz kādu vienu vai divas reizes gadā, taču galīgi neatceros kad es to redzēju pirmo reizi. Visdrīzāk es padzirdēju, ka kāds pie mums par to fano un tas pamudināja noskatīties, jo kad es kaut kad mazliet sekoju amerikāņu satura veidotājiem, šī filma galīgi neparādījās topos. Man liekas, ja es tīri garām ejot būtu pamanījis kādu filmas ekrānšāviņu, tā nebūtu mani piesaistījusi. xD Kamēr bilde nav kustībā, krāsu un dizaina izvēle var atgādināt, ka šis ir kaut kāds īpaši mākslinieciski abstraktais gabals.

Piemēram, šādi te kadri man nez kāpēc atgādina kaut kādu Padomju animācijas brīnumu, kuru es bērnībā īsti ne sapratu, ne man tas likās stilīgs. :D

2 Likes

WhatTheFuck

Ain’t no way! Mani, tieši pretēji, jebkurš kadrs būtu piesaistījis!

But that’s the best stuff!!!

Jā, bet Redine nav diži abstraktais gabals.

Pie kājas. I see something interesting - I’m sold.

Varu piekrist, bet tieši dēļ viena no tādiem kadriem mana uzmanība tika noķerta. Priekš manis šādi kadri ir zaļais karogs, ka animācijai ir savs stils, raksturs. Kaut kāda ideja, lai cik tā varbūt beigās ir apstrakta.

Kas man ļoti nenormāli patika anime, ka viņi ļoti parāda izteikti prasmi auto vadīšanā. Ja tā var pateikt. Attiecīgi tu izjūti “gear” shifting un, ka katrs pilots saprot savu auto, tā iespējas un kapacitāti. Viņš uztver situāciju un kardināli spēj pielāgoties. Līdzīgu sajūtas var piedzīvot “Ronin”.
Visi arī tehniskie procesi ir demonstrēti visnotaļ detalizēti. Kā kadru neķer, tā atradīsi viņā ko skaistu, detalizāciju tik patīkamu un baudāmu.
Sizžets ir vienkārš, bet no tā arī pa savam ģeniāls un tā vai citādi aizkar interesantas tēmas. Nav tas, kā viņas ir primāras, bet it. Piermēram Shonose (laikam tā bija) pa lielam kā vienīgā sieviete sevi no sākta gala ir jāpierāda, ka nav sliktāka par citiem čaļiem. JP arī pa lielam pacans no rajona, kurš mēģina savu sapni piepildīt un pats sev pierādīt, ka ir uz ko spējīgs.
Arī draugu nodevība ieplīta, politiskas intrigas. Pats sacīkšu gars un organizēšana visnotaļ ticama. Viņu ir maz, bet visas šīs nianses un mazās lietas - viņas bagātina ļoti pasauli un personāžus.

Savulaik arī AMV taisīju :sweat_smile:
Paralēki daudz klausījos Blue Stahli un tandēmā ar RedLine man vnk rāva jumtu nost. Kā rezultātā saliku divas mīļas lietas kopā. Pašā AMV atkal ietvēru tos mīļākos momentus vai kadrus, vairumu ko sanāca.
Un zinu, ka var kritizēt smagi, pats to daru, bet viņš man joprojām skudriņas pašam uzdzen. Faktiski neviens no iepriekšējiem darbiem man neko tādu nedara.
Varbūt neliela patmīlība, bet tomēr :sweat_smile: :joy: :grin:

1 Like

Šī filma patiesībā jau ilgu laiku stāv manā watchlistā. Pēc visiem šiem slavējumiem būs jāpabīda uz augšu. :joy: Noteikti drīz noskatīšos!

2 Likes

Es šo filmu redzēju ļoti sen atpakaļ. Neatceros kad tas tieši bija, bet tas varētu būt gandrīz desmit gadus atpakaļ. Man palika ļoti labs iespaids par šo darbu un noteikti ieteiktu noskatīties tiem, kam interesē.

2 Likes