Perfect Blue / kinolektorijs

Varētu būt interesants un foršs deep dive filmas analizē
Vairāk info par pasākumu:

:star:
KINOLEKTORIJS “TAS, KO TU NEDRĪKSTI NEZINĀT XIX: STARMEŠU GAISMĀ”

Perfekti zils / Perfect Blue, psiholoģisks trilleris, 1997, Satoši Kons, Japāna, 81’
Lektors: Žulijens Nuhums Kulibali, kurators un publicists
:star:
Uzmanību! Filma nav piemērota nepilngadīgiem skatītājiem.

Kļuvusi par aktrisi, popdziedātāja sāk lēnām zaudēt prātu, jo viņu izseko apsēsts fans un kāds rēgs no viņas pagātnes.

Satoši Kons ir pazīstams ar spēju animācijā atveidot robežu starp apzinātu un sapņa stāvokli, nojaucot pēdas un novedot arī skatītāju teju murga stāvoklī. “Perfekti zils” ir režisora pirmā un zināmākā filma un tiek plaši uzskatīta par vienu no labākajām jebkad uzņemtajām – gan animācijas kategorijā, gan vispār. Šajā darbā fanu apsēstība, ikdienas rutīna un pagātnes traumas rada vienu, neatdalāmu plūsmu.

Lektorija 19. sezonā aplūkojam cilvēka attiecības ar slavu – gan starmešu gaismā, gan aizkulišu ēnās, uz ielas un māju drošībā. Ja visa dzīve ir skatuve, tad kur paliek cilvēcība?

Kinolektoriju rīko LKA Rīgas Kino muzejs un kinoteātris Splendid Palace. Finansiāli lektorija norisi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

1 Like

mmm, izskatās forši, bet laikam ne tik forša būs mana vēlēšanās braukt skatīties :sweat_smile:

Nekad neesmu bijis uz tādiem kinolektorijiem. Kāds zin kā tas izskatās praksē? Tas ir tīri filmas seans vai tur kaut ko papildus stāsta, rāda vai tamlīdzīgi?

1 Like

Man kā reiz nepatīk diži analizēt filmas, TV šovus utt. Es noskatos un man vai nu patīk vai nē, un miers.
Nav jēgas uz to tik baigi ieciklēties, skaties nākamo filmu un izbaudi to (vai vismaz mēģini).

2 Likes

Man dažreiz patīk, paskatīties kā kāds paanalizē filmu no kino mākslas viedokļa. Kadru izvēlē un tādā garā. Pa labam, es to filmu esmu jau noskatījies un man tā likās laba. Video esejas par to kāds ir bijis filmas paustais sociāl-politiskais zemteksts, man gan lielākoties slikti iet iekšā. :D

1 Like

Ja izvērtē kinematogrāfiju vai animāciju, tad vēl ok, bet ja runa ir par stāstu… big nope.
Varbūt vienīgi ja stāsta par kaut kādiem trikiem, kā padarīt stāstu interesantāku, un kā piemēru izmanto konkrētu filmu. Bet tad tas nav specifiski par konkrēto filmu.

Bet analizēt konkrētu filmu visās detaļās, uzšķēržot kā vardi anatomijas stundā - hard pass.

Arī piekritīšu. Bet šis jau būtu uz kādām noteiktām tēmām - piemēram, dažreiz ir interesanti apskatīties, kā profesionāļi novērtē konkrēto filmu vai stāstu. Piemēram, psihologi novērtē tēla problēmas - kā tās radās utt. Ārsti uzmet aci anime sērijām un pasaka, vai tā tiešām ir realitāte (vai atbilst realitātei). Tīri fun.

Es tam atsevišķu uzmanību nekad nebiju pievērsis. Vasarā sanāca aiziet tādos kā randiņos ar krievu amerikānieti (kura šeit bija tik kādas divas nedēļas), kura, kā pēc sarunām atklājām, strādā pie “set design” Holivudā. Es biju pilnīgi vēkšpēdus. Reāli sēdējām parkā un pārrunājām filmas - viņa pat parādīja skices un uzmetumus - kādi tie izskatās… Man pilnīgi žoklis atkārās. Viņa pat sāka zīmēt mazas lietiņas pie projekta, ko viņa īsta neatkāja (diskrēti kā jau viss tur). Viņai sanāca strādāt pie Jungle Cruise, Venom u.c. Es paprasīju attiecīgi, vai viņa reiz satika Dwayne Johnson. Ko viņa izdara - izvelk telefonu un parāda bildi ar viņu un viņas kolēģiem pēc filmēšanas.

Vo pārrunāt šādas lietas ar cilvēku, kas tajā ir iekšā, man reāli mainīja skatījumu :sweat_smile: Joprojām sanāk sekot līdzi un arī pārrunāt, ko viņa dara pašlaik.

2 Likes

Jā, tādas lietas, ko stāsta tā tava draudzene, noteikti ir interesantas. Insider stuff that nobody else knows, not opinions.

Un es tikmēr skatos 1h+ garas video esejas par filmām ko nemaz neesmu redzējis XD

2 Likes

@h_hercogs Man ir tas pats :star_struck:

2 Likes

Parasti jā pirms filmas ir kāda stunda vai pusstunda kur pastāsta kāpēc ir vērts redzēt šo filmu, kāda ir tās ietekme uz populāro kultūru un kino vēsturi. Pastāsta arī par režisoru.
Toties man ir gadījusies lekcija kur nu galīgi nevar saprast par ko tie lektori runā un pavisam slikti ir ja vairākiem lektoriem sākas diskusija savā starpā par tēmu kas aiziet par nesaistītu topic. Bet ja šis lektora ir vieslektors varētu būt vērts

1 Like

Es teiktu šī ir laba iespēja tiem kas grib redzēt šo filmu, bet ir bail skatīties vieniem :D
Jo filma ir tiešām impressive, bet ļoti iedod “mazu extitential crisis” pēc tās redzēšanas.

Un pēc filmas noskatīšanās var redzēt nākotnes ainās kāds ir tai bijis influence uz modernajām filmām/animāciju. Piemēram Black Swan.

Piemērs:
(( Var saturēt vardarbīgas ainas/nepatīkamas ainas tāpēc video paslēpu: ))

5 Likes