Japāņu filmu festivāls 2019

Arī šogad, tā pat kā iepriekšējos gadus Japānas vēstniecība, sadarbībā ar Japānas fondu 21. februārī (ceturtdienā) un 22. februārī (piektdienā) rīkos Japāņu filmu festivālu, kas notiks kinoteātrī “Splendid Palace” (Elizabetes ielā 61, Rīgā).

Filmu festivāls notiek jau kopš 2002. gada. Vienīgi šoreiz būs tikai divas filmas. Ja pareizi atceros, tad iepriekšējos gados bija vairāk filmu un pats festivāls ilga nedēļu. Lai nu kā, ieejas kartes uz filmām varēs saņemt kinoteātra “Splendid Palace” kasēs no 6. februāra (trešdiena). Kā visus gadus, tā arī šogad biļetes ir bezmaksas, vienam apmeklētājam būs pieejamas viena vai divas biļetes.

Paredzētās filmas:
21. februārī plkst. 18:30 filma “Kaķis un samurajs”
Kjutaro Madarame (Kitamura) kādreiz bija nepārspējams zobenu cīņu meistars un slepkava, kas daudzos izraisīja bailes, bet tagad viņš dzīvo nožēlojamu dzīvi. Kādu dienu, pēc ilga bezdarba perioda, Madarame saņem pieprasījumu nogalināt vietējās mafijas bosa mīļoto kaķi.
000431962
(attēls no filmas “Neko Samurai”)

22.februārī plkst. 18:30 filma “Vēlreiz no sākuma”
Drūmais Taihei (Hajašida), kurš jau atteicies no stāstnieka dzīves, ierodas Fukagavas ģimenes mājā. Tur viņš satiek Sodakiči, zēnu (Najuta Fukuzaki), kurš vairs nevienam nevēlas atvērties, jo piedzīvojis ņirgāšanos darbavietā. Šīs neparastās tikšanās rezultātā Taihei sāk mācīt zēnam rakugo.
000431965
(attēls no filmas “His master’s voice”)

Vairāk informācijas šeit

Kurš no jums gribēs iet?

5 Likes

Japānu komēdijas mani ne pārāk uzrunā. Būs vēl jāapdomā nākammēnes vai vēlos doties.

Noteikti došos un neko samurai. Sen jau gribu to filmu redzēt :smile:

es ar uz to gribu :3

Count me in, kad būs iespēja papļāpāšu ar latviešu filmu kirtiķiem par šīm filmām. Ieinteresēja.

Paldies.

Es arī sliecos uz kaķa filmu.

Latviski? Ar subtitriem?

Nekad neesmu bijis, domāju aizbraukt šoreiz, tāpēc gribēju zināt.

audio ir japāņu valodā, bet viņiem parasti ir audio tulks austiņās latviešu valodā.
par subtitriem, teikšu godīgi, neatceros, man liekas bija angliski.

1 Like

Very interested…

Visas biļetes tika izņemtas pirmajās 30 minūtēs.

Haha~ Es tāpat nebūtu ticis. Paslīdēju uz ledus un sastiepu saites kājai. Tagad guļu mājās ar ģipsi.

Tas nozīmē vairs nevar iet skatīties?

Es pilnībā aizmirsu par šī pasākuma eksistenci. :D

Ja paspēji pirmās pusstundas laikā iegūt biļeti uz kādu no filmām, tad, protams, ka drīksti.

Ceru, ka būs papildus seansi. Tādi vismaz bija Korejas filmu festivālā, jo pieprasījums bija liels.

Oh, well… Vismaz vēl ir japāņu valodas runas konkurs…