Ninja Batman - viņi centās, patiešām

Šī garadarba eksistence priekš manis pa savam ir mīklaina. No vienas puses saprotams kāpēc šis darbs eksistē un viņa radīšanas motīvus. Neskaitot bezgalīgo konveijeru animācijas pēc motīviem, šī nav pirmā reize, kad DC mēģina Batmanu iegrozīt vai adaptēt anime/ mangas motīviem, mēģinot ieņemt tirgus nišu. Nezinu, kāda situācija ir Japānā vispār ar DC / Marvel adaptācijām viņu stilā, tomēr tie darbi, kuri reizēm izlien, viņu vērtējums nolaižas kaut kur grīdas līstes līmenī. Pārāk jau šabloniski vai klišejiski visi šie darbi sanāk, pie tam vēl kaut kur iepriekšējās desmitgades apvidū. Tāda sajūta, ka lielās studijas vispār nesaprot šo tirgu un tā tendences, pie tam mēģina savu rietumu personāžu ar visām iezīmēs pārnest tikai citās dekorācijās, pie tam nemainot pašu uzvedības modeli viņam.
Filma iznāca 2018. gadā, ASV tā uzreiz aizgāja digitālajā un uz fiziskajiem nesējiem. Tikai Japānā tā bija pieejama kinoteātros. Informācija par budžetu vai jebkādiem ieņēmumiem faktiski nekur nefigurē, vien thenumber.com dod ziņu, ka filmas fiziskie nesēji atnesuši 3.7 milj. dolāru, kas pēc industrijas standartiem nav daudz. Vai tie atsituši budžetu - šaubos. Varētu teikt, ka visādas mantiņas, bet kam tās vajag ja pati filma nevienu neinteresē?! Figūriņas vienīgi kolekcionāri un fani pirks, bet nedomāju, ka pēc tik nepopulāra darba citas kompānijas uzturēs ražotni. Varbūt šaubos.

Problēma nr.1 - mazi, bet lieli
Par filmas tapšanas procesu informācijas ir maz, tāpat kā vēlākie izstrādas procesi. Kamikaze Douga - studija, kas strādāja pie Batman Ninja, kura pasaulei devusi atzīto JoJo sēriju un pasavam dīvaino, bet interesanto Poputepipikku (AF), savi meme šim darbam bija. Tāpēc visa fonā Ninja Batman izskatās diezgan viduvējs darbs. Ja skatīties studiju kopumā tai arī galvenokārt bijuši mazi un neveikli darbiņi.
Pēc pašas studijas vārdiem, Warner Bros. paši esot vērsušies pie studijas ar šādu ideju, par ko studija nopriecājās, jo to vadošās sejas esot ļoti lieli Batman fani un būs priecīgi parādīt Batmanu citā veidolā! Standarta koorporatīvais teksts. Runājot par vadošajiem:

Takaši Okazaki- personāžu dizains, Afro Samurai radītājs;
Kazuki Našima - scenārists, iepriekš bijis Kill la Kill un Gurren Lagann scenārists
Juugo Kanno - mūzikas autors, komponējis priekš JoJo Bizarre Adventure un Psycho-pass
Džunpei Mizusaki - režisors, šakuma animācija priekš JoJo Bizarre Adventure. Labi, ka vēl cilvēku nepiesaistīja, kas taisīja titrus priekš One Punch Man.
Kāpēc izvēlējās tik maz pieredzējušu režisoru, grūti teikt, iespējams, laiv ieglāk būtu norakstīt kļūdas.

Pirmā (vienīgā) reklāmas rullīša galvenie balsti bija drīzāk industrijā nozīmīgi cilvēki, nevis pats garadarbs vai tā idejas demonstrēšana, kas vairāk rada priekštatu, ka autori abās pusēs nezināja kurai auditorijai to mērķēt, tāpēc nolēma iemest visus nozīmīgos cilvēkus kurus varēja iepriekš piesaistīt, cerot piesaistīt visu uzmanību. Tādā gadījumā domāju būtu bijis vienkāršāk pateikt “no studijas, kas devusi JoJo” - vienkāršāk un saprotāmāk, cilvēki tomēr lielajā masā nešķiro tik sīki, kurš ko radījis, viņi skatās uz kopainu un “JoJo radītāji” šajā gadījumā būtu labs sauklis.

Problēma nr.2 - gribam savu JoJo, bet pieejamāku
Nešaubos, ka WB vērsās pie studijas dēļ JoJo - patika stils, gribēja to pašu, taču PG-13 ietvaros. “PG-13, ir mazliet grūti parādīt, kā ekstremitātes lido,” sacīja Mizusaki. "Varbūt vienkārši iedomājieties to savā galvā. Ir dažas ainas, kas tam nedaudz tuvojas.
Šeit uzpeld pirmā problēma, PG-13 faktiski sasien autoriem rokas, kas nav protams ierobežojums vai attaisnojums. Šaubos, ka WB interesēja intelektuālas sarunas vai filozofiskas pārdomas, dziļas domas vai sevis atrašanas un pieņemšana, attīstība vai tml., viņi gribēja vienkāršu un kaujeniecisku, sterilu animāciju, taču tas ir kā pornogrāfija, no kura izgrieztas pronogrāfiska satura scēnas un atstāti dialogi. Kaut kas arī ir līdzīgi ar šo darbu.

Problēma nr.3 - divas kultūras, bet viena pārrāka.
“Tas bija ārkārtīgi grūti,” sacīja Ču. “Bet mums ir ilga vēsture, strādājot ar japāņu animāciju, ar anime. Bet Warner Bros. atstāja filmu veidotājus vienus, veidot šo filmu, tāpēc tas, ko jūs redzēsiet, ir autentiska anime. Un, kad viņa nonāca pie mums, mēs to uzstaisījām par autentisku Betmenu.”
Faktiski Ninja Batman eksistē divās versijās. Angļu valodas scenāristi Leo Ču un Ēriks Garsija atzinuši, ka scenārijs angļu valodā no Japāņu ļoti atšķiras, faktiski izveidojot dažādas versijas. Ir krasi mainīti dialogi, jo Ču un Garsijai nereti dialogi šķita neloģiski un ja bija iespēja mainīt, viņi to darīja, tāpēc animācija saglabājusies vienāda, tomēr doma atšķiroties.
Nešaubos, ka Kamikaze Douga un personālam bija sava vīzija par Batmanu, varbūt izvirtušākā un dīvaināka, tomēr ar savu unikālo redzējumu, protams stilā “ko par anime zin vidēji katrs” grafiskā veidolā, bet tomēr šaubos, ka ir bijušas tik radikālas izmaiņas dialogos. Ninja Batman esošo sarunu skaits, nav tik liels, lai būtiski ietekmētu sižetu vai to kaut kā mainītu, varbūt neskaitot vienu momentu ar Džokeru, bet tāpat. Lai gan, kas zina, orģinālā varbūt vispār gāja runa par loli un šibari.
“Mēs neredzam Japānu ar Betmena acīm,” Garsija piebilda. " Mēs redzam Betmenu japāņu acīm." Garsija sacīja, ka filma ir mīlas vēstule Betmena mītiem, kurā faniem ir paredzētas Lieldienu olas.
Pa olām runājot Garsija nemānās to šeit ir un fani, zinātāji noteikti novērtēs, taču par Batmanu caur Japāņu acīm - šeit Garsija tomēr mānās, tīšam vai netīšam grūti teikt. Tomēr pateikt, ka ir radikāla atšķirība - nē. Batmans un viņa draugi, ienaidnieki ir tādi paši, tikai citos kostīmos. Viņi atrodas savā vakumā, kur viņi savstarpēji mijiedarbojas, cik vien tas ir iespējams. Ja atkal runājam par vienkāršu veidolu izmaiņām - labi, tad punkts izpildīts un pretenziju nav.
“Varoņi tiek interpretēti tā, lai tie šķiet svaigi un jauni,” Čo piebilda, Okazaki un Mizusaki piekrītot, ka radošajai komandai bija izšķiroši svarīgi palikt uzticīgiem varoņu galvenajam izskatam un personībai, neraugoties uz Japāņu pārvērtībām.
Te pa lielam varētu piekrist autoriem, ir jāsaglabā varoņu veidola iezīmes un protams personību, ņemot vērā sižeta notikumus. No personāža dizaina pa lielam nav iebildumu. Tiešām ir labi pastrādāts un ļoti veiksmīgi interpretēti tā laika manierē, ja vienīgi Robins izskatās tizli - savādāk nepateikt. Bet lūk par raksturiem, te gan rodas jautājumi. Neesmu Batman eksperts, tomēr kopainā, raksturi saglabāti, bet tie ir kokaini. Protams ir svarīgi saglabāt personību un individualitāti, bet vai tiešām cilvēks nemainīsies nodzīvojot pāris gadus citā vidē? Tāpēc punkts par varoņu pārvērtībām neskatoties uz Japāņu vidi ir izpildīts.

Saruna (iespējamā) starp studiju un WB.

WB: Mums vajag vairāk, skaļāk un iespaidīgāk un ak jā, tie tak ir Japāņi, kas tiem tur patīk - lieli roboti un kaut kādi supergiganti, liekam tik iegšā.
Studija: Bet sir, tas izskatīsies absurdi un visi to izsmies! Bet ar humoru tas nostrādās!
WB: Esam tik nopietni, ka pat Henrija ūsas nespēja izturēt mūsu nopietnību!
Studija: Saprasts! Darīsim!
WB: Ak jā, neaizmirstat tur pielikt kadu bezjēdzīgu “sidekick” un viņa draudzeni!

Sižets: Liela gorilla izgudro laika mašīnu, Batmans mēģinot to apstādinot, kaut ko saulauž un visus aizmet viduslaiku Japānā, aptuveni Sengoku dzedai periodā. Protams, līdzi paraujas Batmana draugu karuselis ar vairums ienaidniekiem, kuri nosacīti karo savā starpā, Džokers vispār uz Šoguna amatu tēmē. Tikmēr ir Batmanam nāk palīkā slepens nindzju klans, kuram pareģojumā rakstīts, ka ieradīsies Batmans.

Sižets ir abstrakcija
No koncepcijas viedokļa sižets un tā struktūra ir interesanta. Tās sava veida mashup, ne savā tīrā veidolā, tomēr ideju pa savam interesanta, esmu savulaik aizdomājies par šadu ideju, tomēr pārāk daudz klavieru krūmos un ziloņu, uz šādu pa savam sižetiski vienkāršu darbu. Kāpēc gan vienkārši neparādīt to, kā Batmans un pārējie cīnās tā laika manierē un tā laika iespējām.
Pirmais, ar ko sastopamies tie ir gigantiski mehānismi un kā izrādīsies vesali roboti, labi, var pieļaut domu, kad tehniskā revolūcija Japānā aizsākusies ātrāk dēļ mūsu personāžiem, bet kāpēc vajag tik tālu šaut, tas vienkāŗsi izskatās kā svešķermenis un galīgi neiederas esošajā pasaulē. Jā ir nosacīti kaut kādi super kristāli, bet - tas izskatās aiz ausīm pievilkts. Un pie tam par šādiem mehānismiem pat Batmans brīnās, ka vispār, kas tāds iespējams, bet tikmēr ir laika mašīna, kas ir ok. Bet, noteiktos momentos, tas izskatās stilīgi, pretenziju nav.
Nākamais - nindzju klans, kurš pēc pareģojuma gaida Batmanu. Viss pēc TMNT parauga un (ne)talantīga scenārista baušļiem. Gājiens kurš vispār nedod nekādu jēgu. Jā viņi divas reizes paglābj mūsu varoņus un dod tiem savas viduslaiku zināšanas, bet tas izskatās tik haltūristiski. Kāpēc gan nevarējā izdomāt, ka Batmans sāk sadarboties ar kaut kādu pretošanās kustību. Nezinu. Protams, teorijas tas paver daudz un dažādas.
Un šādu klavieru un ziloņu ir samērā daudz, faktiski sižets, tas ir no atsevišķām idejām salīmēts kaut kas viens. Jā atsevišķi izskatās forši. Bet kopā - uh, ar aliņu nepavilks. Tāpēc sižets tās ķekša pēc - bezjēdzīgi daudz nevajadzīgu scēnu kuru patoss ir tik garlaicīgs. Nopietna runa un darbība, bet tas izskatās sākumskolas teātra līmenī, ja ne sliktāk. Un fenomenāli nejedzīgi izveidota un parādīta kauja, kas varēja kļūt par pašu episkāko kauju vēsturē. Kāds tur Kongs pret Kodzillu - lūk šo divus lūdzu uz lielā ekrāna! Giljermo vai Maikl - zinu, ka mākat, izdarat, lūdzu!

Mērkaķi kuri salasās lielā un milzīgā mērkaķī un pēc tam ar sikpārņu palīdzību klasiskajā Batmanā- fani noteikti šādu atsauci novērtēs. Bet nopienti, kas tas par Takeši pils megatronu?

Tu redzi grafiku? Es nē. Bet viņa ir!
Grafiski anime ir nepierasta, maigi sakot. Autori centušies atrast balansu strap klasisko un 3D, bet nav viņiem tas īsti sanācis. Brīžiem viņš izskatās labi. Brīžiem diezgan vienmuļi un pat vairāk atgrūž un rosina domas par ko interesantāku. Tomēr kopainā - viņš nav tik kritisks. Autori mēģinājuši personāžiem izveidot tādu realistisku komiksveidīgu stilu, ar biezām kontūrām, kas ievilktas tur un šur, izceļot mūsu personāžus. Un visas kustības un pozas, pārāk sasaucas ar komiksu stilistiku. Un tomēr, nāksies pierast un pat piespiest sevi sākumā uz šo grafisko balagānu skatīties.

Animācija un kaujas - pēdēja cilvēces cerība
Kā sacīja WB Home Entertainment preses vadītājs Mireanu: “Šeit ir cīņu ainas, kas varētu būt labākās cīņu ainas, ko esmu redzējis jebkur animācijā.” Ar to sasaucas arī režisora teiktais.
“Kad mēs vēlamies, lai tas izskatās reāli, mēs to faktiski darām reālajā dzīvē,” sacīja Mizusaki, piebilstot, ka izpildītāji cīņu veica dzīvajā, ierakstot hereogrāfiju, ko animatori izmantoja kā atskaites punktu. “Mēs vēlamies, lai tas būtu patiess dzīvē,” viņš teica. Visam - sākot no tā, kā asmeņi tiek satverti, līdz ātriem un nežēlīgiem sitieniem - bija ņemts no dzīve.
Animācija - atkal pateicoties savam stilam tā izskatās tikai labi. Ja esat redzējuši koka lelles un kā tās kustās - kaut kas tajā virzienā. Kustības ir samērā lineāras un vairums cīņas izskatās vairāk pēc leļļu teātra. Jā var pateikt - autoru tur kaut kāda fantāzija vai stils, dziļa mentāla doma. Labi, bet pašā savā dabā cīņas ir nekādas. Parādītas kā kaujas māksla - draņķīgi. Ja skatīties uz tām kā uz pretinieku prāta spēlēm kurš kuru salauzīs - neteiktu, ka šī ideja strādātu, lai gan Batmana un Džokera cīņa būtu varējusi tieši iet šajā virzienā, bet tas nav noticis. Nolana scēna tikai sliktākā izpildījumā - kaut kādā mērā abas scēnas pēc struktūras ir vienādas.
Milzu robotu cīņas un ne tikai, ja godīgi - diezgan švaki. Pat vecum veicie anime vai kāds Evangelion izskatās daudz reizes labāk. Taču ir scēnas labas, tikai mūzika mēsls, bet vienmēr ir alternatīvas.

Cits redzējums un zem aliņa pavilks. Kādam ar šņabi.

Lasot interviju daļas no ComiCon pilnībā un jau minētos citātu, var saprast, WB gribēja klasisko Batman, tikai citā anturāžā ar visām klāt esošajās lietām, tomēr bez vēlmes mainīt vēstījuma / personāžu struktūru
Šeit autori nenosaka nekādus pasaules likumus, viņi samet visu, kas šķiet kruts un episks un cer, ka tas salīmēsies. Faktiski saliek gigantiska izmēra anime klišeju paraugu. Paši personāži brīnās par daudzām lietām. Batmans kurš kā maza meitene tic visam ko viņam stāsta. Sparotu, ka cēls bruņenieks ar savu goda kodeksu. Bet ne jau tik stulbs.
Tomēr garadarbs ar kaut ko aizķer. Ja uz šo skatīties uz tādu kā “trash” / B kategorijas filmu, tad viņa vienam vakaram var būt normāla. Bija daudzi momenti kurus priekš sevis atradu pietiekami stulbus, tajā pat laikā ģeniāli un kurus, zinot žanru, var labi izsmiet.
Nereti dažas scēnas vai momenti pa manam bija labi izveidoti. Joker grimmases nereti stopkadros var murgos parādīties, citas scēnas diezgan interesanti parādītas un stopkadros var noķert nereti savas pērles kuras būs tā vai citādi interesantas. Bet tas ir mazajos un atsevišķajos momentos, kas nedod kopainā tomēr nekādu lielo ietekmi nedod.
Bet gala bildē man vairāk patika - kā trash gabals. Vienam vakaram šis garadarbs ir pietiekams lai varētu iesmiet par noteiktiem momentiem. Filmas 2/3 paskrien diezgan ātri, tikai starposmos un nedaudz beigās tiek vilkta gumija, un vietām vispār tiek iemesta animācija viduslaiku Japānas zīmejumu stilā, kas ir tā teikt - mīļi. Patiesībā kaitinoši, jo autori šajā mirklī vispār pofigisma pudeli atkorķēja.
Verdikts - ja galīgi nav ko skatīties un gribat pieskarties sliktai animācijai kurai ir savas noslēptās pērles, kuras jāmeklē, var mēģināt. Vai ja ir vēlme paskatītis uz tipisku anime soļanku no 80-90 gadiem un kaut ko no 2000-šo vidus perioda.
Bet kā atzīmē nereti profila prese, tad šo darbu par ko var slavēt ir netipiska un oriģināla pieeja, ka WB centušies pamēģināt kaut ko jaunu un netipisku. Kas ir tiešām vajadzīgs. Jā darbs kopumā ir viduvējs, bet savu unikumu tam neatņemt. Skumji, ka WB noteikti neko nemēģinās jaunu šajā virzienā. Tādi viņi ir - grib visu un uzreiz, lai ir kā D un plašāk ar vērienu.
Bet ziniet, kas visvairāk mani interesē, kādas attiecības ir starp Robina Mērkaķīti un viņa draudzeni! Jūs nevarat vienkāŗi paradīt viņu romantisko līniju un par to aizmirst! Tas nav godīgi!

P.S. Mūzika - meh. Vispār galvē nepaliekoši miksi kuri draņķīgi saskan ar kopējo atmosfēru.

1 Like