Meka žanrs cauri laikmetiem

Gribēju izmēģināt jaunu formātu, jo redzu šeit daudz ko par pašu community, kas nav slikti, bet mazāk par tādām biški Hardcore anime tēmām, kur ieiet dziļāk studiju repertuārā, režisoru un animatoru darbos, kas nav seasonal shows un prasa skatīties kaut kas ir iznācis pirms 2000 gada.

Lai gan minēju režisorus un citas fancy lietas, esmu pārāk slinks lai veiktu additional research priekš kaut kā kas ir izmēģinājums, tāpēc būs visai sausi. Par to kas ir vispopulārākais Meka žanra darbs var strīdēties, bet tengen toppa gurren laggan populāritāte ir neapšaubāma. Tas ir Hideaki Ano pēdējais darbs pirms studija GAINAX sašķēlās, kura rezultātā radās divas jaunas studijas, Studio khara kas primāri strādā ar EVA rebuild filmām bet par pašu EVU vēlāk, un Studio trigger visplašāk pazīstams ar Kill la Kill un frāzi (trigger saves anime again) un drīzumā ar subtitriem pieejamo promare (apskaužu tos kur ir jau redzējuši).

Bet pirms Tengen Toppa Gurren Lagaan bija, Neon Genesis Evangelion, kura figūras esmu redzējis pat Latvijas apgrozībā, un lai gan tā popularitāte ārzemēs ir milzīga Latvijā lielu diskusiju neesmu redzējis, bet pirms Ano strādāja ar Eva viņš strādāja pie manis vienu no visiemīļotakajiem anime vispār (un es esmu noskatījies pāri 500) Top wo Nerae Gunbuster un tā ļoti atšķirīgo sequel Diebuster (kas manuprāt ir ne mazāk slikts) Gunbuster pirmā sērija parodēja tajā laikā anime ļoti iemīļoto Ace Wo Nerae kas bija par tenisu. Gunbuster bija kā Love letter Meka žanram kas bija pirms tam, mazinger (neesmu redzējis) gaogaigar (esmu ticis līdz pusei) un vienu no ilgakajam anime franšīzēm gundam (esmu redzējis pirmās divas daļas gundam ZZ bišķi grūti tikt cauri, bet es neesmu vienīgais ar šādu problēmu)

Tad kad iznāca gundam tā bija revolūcija meka žanrā un ieviesa kaut ko mūsdienās sauc par Real robot genre Jeb anime kur roboti nav tikai fantastiski stāsta elementi, bet gan ielikti reālos un viesnotaļ dramatiskos kara apstākļos. Ir protams daudz citu darbu bet tas tā īsumā.

Ko jūs domājat par Meka žanru?

3 Likes

U forgot about Code Geass that is way more popular then Gurren Laggan and Evangelion. Neesmu mecha fanboi, ja nemaldos es tik kādas 5 mecha anime redzējis esmu, vispār neiet pie sirds, bet tā ja kko izcelt, tad Eva was fucking amazing, one of my top10 anime, even tho I don’t like mecha factor, it still got me hella hooked. Esmu redzējis few Gurren Laggan episodes, baigi neievilka. Code Geass nekad neesmu redzējis un diezvai grasos tuvāko laiku, bet tā ja runāt par žanru I guess it’s good, atleast people like it alot, bet pašam meh, bet tomēr ir daži anime, ko es gribētu paskatīties, like Break Blade and RahXephon

2 Likes

Daudzi saka ka raxhephon, ir labaks EVA jo nebija problemas ar budzetu un tamlidzigi, ja man Code geass neienaca prata jo Meka vismaz pec sajutam nespeleja lielu lomu anime, prieks manis bet gan jau citi jutas savadak. Gurren Laggaan ir slow start un paliek labaks ar katru seriju, vismaz man ta liekas (vari pameginat filmas, baigi sen skatijos bet vismaz tev tur nebus jagaida kad anime paliks labaka) Clamp vispar ka studija neizcelas ar meka tituliem, vienigi tiesi Code Geass ja nu ir kads ko nezinu tsubasa chronicles un xxxHolic (darbi ar kuriem es esmu pazistams, lai gan tas ir adaptacijas)

Es jau mineju Gundam bet studija aiz gundam Sunrise ir visvairak meka animes vismaz man ta skiet.

Vel labas meka animes off the top of my head ir Zegapain, Suisei no Gargantia, Fafner, Escaflowne ( kas ir interesanta anime jo ir viens no pirmajiem Isekai)bet ir daudz daudz citu

3 Likes

Man ir tādas sarežģītas attiecības ar šo žanru. Milzīgi cilvēkveidīgi roboti kā kaujas mašīnas šķiet nepraktiski un komiski. Lielākoties tos paciešu un nejūtu apgrūtinājumu skatīties seriālus ar tiem, taču neredzu tos kā plusu seriālam. Tā nu sanāk, mana pieredze te ir ļoti ierobežota.

Man no jaunajiem seriāliem prātā ir aizķēries Sidonia no Kishi kā seriāls kurš veiksmīgi pielieto 3D grafiku. Tas it nemaz nav lielais vārds starp anime kopumā vai pat Mecha, taču tā visums un stāsts ir gana interesants. Kosmiskās izdzīvošanas seriāls, kurā pēdējos cilvēces pārpalikumus apdraud ar prātu neaptverami mošķi. Vai viens no tiem pievienojas galvenā varoņa harēmam? Iespējams.

Man lielā mērā ar to ir tā pat. Brīžiem pat aizmirstu, ka tas bija Mecha seriāls.

1 Like

Piekritu, bet ja jums Meka skiet parak berniskigi iesaku vision of escaflowne, vispar temets uz jaunam sievietem, attelo robotus ka bruniniekus ar steampunk elementiem, dizaini ir tiesam skaisti un soundtracks ir ari loti labs https://anilist.co/anime/182/Escaflowne/

OST piemers

Es tik loti gribetu iepazistinant latviesu skatitajus ar klasikam…

1 Like

Nū teiksim tā skatoties pēc mana MAL tad esmu noskatijies 16 mehas (neskaitot sezonas/turpinājumi) un teiksim tā ja man reāli trūkst anime ar ekšenu tad izvēlos meha žanru, un es neskatos, kura kurš tur ir labāks par kādu citu animešku. Pārsvarā skatos MAL pēc rekomendācijas un ja sapass tas, ko es vēlos redzēti= tad arī skatos.
No šeit nosauktajām= jam tie ir 7 un uz augšu darbi vēl varu pievienot Break blade (ovas) tas darbs arī riktīgi iegāja jo diezgan hardkoriski izskatijās, kad mehi izmanto zobenu vairogu un šaujamieročus ar magazīnēm + kad notiek tā ekšen scēna vairogs neiztur pārāk lielu slodzi un šķīst + tāpatās zobens plaisā, parasti jau pieradis pie tā, kad unlimited ammo magical shields, bet šeit viss ir ierobežots.

Milzu robotu cīņas ir foršas … laigan tik pāris vien esmu redzējis :sweat_smile:

Tengen Toppa Gurren Lagann
Pa lielam forša, neizrāva mani tik ļoti kā daudzus citus, ka būtu manā topā.
Bet jāmin ka šis tas likās sviestaini, it īpaši uz beigām.
Pilnīgi nebiju gaidījis to kas notika, laikam, 8. sērijā.
Un man nav iebildumu kā anime beidzās.

Eureka Seven
Arī palielam forša, arī šad tad notiek kaut kas nesaprotams, un dažbrīd ir pagarlaicīga.
Bet jāmin ka pāris jeb drīzāk galveno tēlu čakarēšanās bija dažbrīd besīga.
OP’s ED’s un ost ir nice.

Eureka Seven AO
Boooooring, bezjēdzīgs sviestains turpinājums.
Negribu teikt baigais mēsls, bet nav īpaši tīkama, neko diži pat neatceros.

Robotics;Notes
Baigi jau Mecha anime nav.
Tiek būvēts milzīgs robots un kādā brīdī laikam parādās kāds mecha, ko manīju no google bildēm, jo neatceros kas īsti notika.
Bet tas tik tā. Tur ar citas lietas notiek.
Bet pati anime ir okey, tik baigi pagarlaicīga.

Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans
This is some good shit. Made me cry so much (mostly 2nd season, one time at 1st one) … pat daudzreiz iedomājoties un atceroties acīs sariešas asariņa ;d
Es jau biju pētījis rakstiskus un video info par Gundam franšīzēm, bet šī bija primā Gundam anime ko noskatījos. (pagaidām arī vienīgā ;d)
Lieliska, kaujas fantastiskas.
Laigan ir jau ar savi mīnusi daudz brīd manāmi. Un tās beigas, uhh, fanus sadala uz pusēm. Es personīgi esmu apmierināts ar tām beigām.
Ne tik mana mīļākā Mecha anime, bet arī viena no manām top animēm.
Savā ziņā lieliska priekš iesācējiem, jo nav tik ļoti piesātināta ar tām politikām un karu kā tas ir oriģinālajā Gundam un tā turpinājumos. (p.s. šī nav no oriģinālā gundam laika līnijas, universa vai kā teikt.) … bet tai pašā laikā, varbūt šis ar neder ja gribas tajā visā ieiet baigi, jo šī ir, tā teikt, viena no vienkāršākajām gundam animēm.

Mobile Suit Gundam Unicorn
Šī ir viena no “UC universe” gundam animēm, jeb galvenā oriģinālā universa.
Savā ziņā daudzi min ka to var skatīties neskatoties un neko diži pat nezinot par oriģinālo Gundam un tā turpinājumiem līdz Unicorn (ko tieši ar neesmu darījis). Bet tomēr uzskatu ka tomēr būtu jāzina šis un tas, un es ar esmu pētījis šo un to, bet beigās tomēr šo to nesapratu.
Un tas nav tāpēc ka nezinu visu kas notika pirms tam, bet viss tiek kaut kā savādāk un piesātinātāk stāstīts nekā Iron-Blooded Orphens animē. Baigi jāseko līdiz, lai ko normāli saprastu.

Šī esot viena no labākajām Gundam animēm, bet man personīgi baigi nepatīk tomēr.
Es jau sen iepauzēju šo. Noskatījis esmu 5 no 7 sērijām.
Cīņas ir ļoti garlaicīgas un meeeh, jo reāli galvenais tēls nemaz diži necīnās, jo viņš mēģina tik visu darīt aizsardzības veidā, nevis tieši uzbrukt.
Varbūt pašas labākās cīņas tik būs tajās pēdējās divās sērijās, nezinu.

Pagaidām es saku meeeeh, bet nu būs kaut kad jānoskatās pa jaunu un līdz galam.
Bet arī iespējams labāk noskatoties oriģinālo un pārējos UC Universe gundamus, jo nu sava saistība tiem ar Unicorn ir, pat ja tā ir tālāka nākotne.

Obsolete
Youtube Original CGI Mecha anime :o
Pagaidām ir tikai 6 sērijas, bet būs vēl 6.
Bet Problēma tāda ka katra sērija ir tik 12 minūtes garas.
Pirmā sērija ir forša, bet pārējās diemžēl tā vidējas, jo mecha kaujas jau ir tik 1. sērijā. Ok, kaut kas ar bišk ir kādā citā no sērijām, bet reāli pārējās sērijas ir vienkārši galveno tēlu backstoriji. :[
Un par to cgi - mechas, daba un apkārtne, action ir pat ļoti tīkami. Cilvēki gan iekrīt 50/50 vai ar var nepatikt.
Action Soundtrack nice
Cerams ka nākošās 6 sērijas būs nice.

https://www.youtube.com/playlist?list=PLKPsuBIKuejNJW_M6ArHpD6DBeMIw405L


Animes ar Mecha tag, bet nu reāli nav Mecha animes.

Guilty Crown - Tur parādās mecha, bet tāpēc ka tā ir futuristiska pasaule, tehnoloģijas baigās. Kāds tēls laikam izmantoja mechu, jo pati nevarēja neko padarīt, jo ratiņkrēslā. Un laikam vēl kaut kad parādās kāda specifiska mecha vai arī nē, es neatceros. … vienkārši mecha tur kaut cik ir, bet tā nav mecha anime.

FLCL - nekāda mekas tur neatceros tik robotus.

Ao no 6-gou / Blue Submarine No. 6 - Kaut kādi roboti vai dīvaini pilnīgi savādāka veida mechi laikam parādās, es neatceros.

Mecha-ude - Lieliska un interesanta OVA. Mecha tas nav, tās drīzāk ir kādas robotiskas iekārtas vai kā īsti pateikt.
Ar sub nāksies jums meklēt citur, bet šeit var noskatīties ar eng dub


Bet nu sarakstā ir vēl citas kuras gribētu noskatīt:

Kuromukuro

RahXephon

Break Blade filmas 1-6

Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team

Mobile Suit Gundam Thunderbolt

Un daudzas citas - Patlabor franšīze, Escaflowne, Aldnoah.Zero, Gargantia, Darling in the FranXX, SSSS.Gridman, etc. Un citi Gundami.


1 Like

Nu ar robotics;notes ir tā štelle ka tas ir no sci;adv series (Steins;gate, occultic;nine, chaos;head) un sci;adv apskata kādu zinātniskās fantastikas elementu, robotics notes tie ir roboti, savukārt, Steins;gate tā ir ceļošana laikā man patika vague atsauces uz citiem sci;adv darbiem plus mc bija ļoti cute

Iesaku kuromukuro, tur visu izvelk mc jo daudz no animes sastāv no tā kā senā laikā cilvēks pielāgojas mūsdienu sabiedrībai un man tas likās gaužām interesanti

RahXephon arī ir labs, man patika ost un vispār plot ideja, lai gan melodrāmas man parasti pārāk neiet pie sirds, te to tik ļoti nevarēja just un pieeja likās daudz pieaugušā ka nekā esmu radis animē.

Vēl ir Escaflowne filma, ko režisors uztaisīja jo gribēja arī anime kurā būtu tēmēta uz jauniem zēniem, opening sequence ir amazing bet no filmas iztrūkst dažādas detaļas, tāpēc labāk tomēr iesaku TV series

2 Likes

Ienāca tagad ar prātā - nez kā ar mangām.
Un uzmetot aci saviem pašlaik lasāmo, izlasīto, iepauzēto un ieplānoto sarakstiem un manu ka tik pāris vien ir ;d

Getter Robo Devolution
Šis ir remake vienai populārai “super robot” sērijām Getter Robo.
15 chapterus esmu lasījis un tad iepauzējis. Man īpaši nepatika, arī laikam garlaicīga bija.
Bet par brīnumu pat var iegādāties oficiāli visus 5 grāmatas angliski.

https://myanimelist.net/manga/28935/Mortal_Metal_Shibagane - Tik 3 iztulkoti chapteri un nekā tālāk. Nekā neatceros kas tur notika.

https://myanimelist.net/manga/23285/Chu_Feng - jeb School Shock - it kā ir mecha tags, bet neatceros nekādas mechas tur. Viņu super robot kostīmi nav nekādi mechas ar.

Front Mission: Dog Life & Dog Style
Šo neesmu vēl lasījis, bet ir interese, jo izskatās ka nav nekas futuristisks, bet gan mūsdienīgs, bet karā un pārējā tiek izmantoti meki. Iespējams ar tie nav pati galvenā daļa, bet gan tēli + karš un tas pārējais, bet nu, tad jau redzēs.

Varbūt ir vēl kāda iekš “Plan to Read” saraksta, bet neviena neizcēlās.

Bet nu jā, interesanti, animes vairākas noskatītas un vairākas ieplānots noskatīt, bet mangām knapi kas ;d


Un par animēm jāmin, ka ir arī doma noskatīt šo.
https://myanimelist.net/anime/1299/Flag - bet laikam jau tā nav īsti mecha anime, bet gan kara anime, kurā šad tad parādās mechi.


Edit - 27.09.20.
Par mangām atcerējos šo


Bija sen manos sarakstos iemesta, bet tā arī neiesāku lasīt, kaut kad iesākšu, bet diemžēl izskatās ka puse tik iztulkota un nomesta :/