Meka žanrs cauri laikmetiem

Gribēju izmēģināt jaunu formātu, jo redzu šeit daudz ko par pašu community, kas nav slikti, bet mazāk par tādām biški Hardcore anime tēmām, kur ieiet dziļāk studiju repertuārā, režisoru un animatoru darbos, kas nav seasonal shows un prasa skatīties kaut kas ir iznācis pirms 2000 gada.

Lai gan minēju režisorus un citas fancy lietas, esmu pārāk slinks lai veiktu additional research priekš kaut kā kas ir izmēģinājums, tāpēc būs visai sausi. Par to kas ir vispopulārākais Meka žanra darbs var strīdēties, bet tengen toppa gurren laggan populāritāte ir neapšaubāma. Tas ir Hideaki Ano pēdējais darbs pirms studija GAINAX sašķēlās, kura rezultātā radās divas jaunas studijas, Studio khara kas primāri strādā ar EVA rebuild filmām bet par pašu EVU vēlāk, un Studio trigger visplašāk pazīstams ar Kill la Kill un frāzi (trigger saves anime again) un drīzumā ar subtitriem pieejamo promare (apskaužu tos kur ir jau redzējuši).

Bet pirms Tengen Toppa Gurren Lagaan bija, Neon Genesis Evangelion, kura figūras esmu redzējis pat Latvijas apgrozībā, un lai gan tā popularitāte ārzemēs ir milzīga Latvijā lielu diskusiju neesmu redzējis, bet pirms Ano strādāja ar Eva viņš strādāja pie manis vienu no visiemīļotakajiem anime vispār (un es esmu noskatījies pāri 500) Top wo Nerae Gunbuster un tā ļoti atšķirīgo sequel Diebuster (kas manuprāt ir ne mazāk slikts) Gunbuster pirmā sērija parodēja tajā laikā anime ļoti iemīļoto Ace Wo Nerae kas bija par tenisu. Gunbuster bija kā Love letter Meka žanram kas bija pirms tam, mazinger (neesmu redzējis) gaogaigar (esmu ticis līdz pusei) un vienu no ilgakajam anime franšīzēm gundam (esmu redzējis pirmās divas daļas gundam ZZ bišķi grūti tikt cauri, bet es neesmu vienīgais ar šādu problēmu)

Tad kad iznāca gundam tā bija revolūcija meka žanrā un ieviesa kaut ko mūsdienās sauc par Real robot genre Jeb anime kur roboti nav tikai fantastiski stāsta elementi, bet gan ielikti reālos un viesnotaļ dramatiskos kara apstākļos. Ir protams daudz citu darbu bet tas tā īsumā.

Ko jūs domājat par Meka žanru?

2 Likes

U forgot about Code Geass that is way more popular then Gurren Laggan and Evangelion. Neesmu mecha fanboi, ja nemaldos es tik kādas 5 mecha anime redzējis esmu, vispār neiet pie sirds, bet tā ja kko izcelt, tad Eva was fucking amazing, one of my top10 anime, even tho I don’t like mecha factor, it still got me hella hooked. Esmu redzējis few Gurren Laggan episodes, baigi neievilka. Code Geass nekad neesmu redzējis un diezvai grasos tuvāko laiku, bet tā ja runāt par žanru I guess it’s good, atleast people like it alot, bet pašam meh, bet tomēr ir daži anime, ko es gribētu paskatīties, like Break Blade and RahXephon

2 Likes

Daudzi saka ka raxhephon, ir labaks EVA jo nebija problemas ar budzetu un tamlidzigi, ja man Code geass neienaca prata jo Meka vismaz pec sajutam nespeleja lielu lomu anime, prieks manis bet gan jau citi jutas savadak. Gurren Laggaan ir slow start un paliek labaks ar katru seriju, vismaz man ta liekas (vari pameginat filmas, baigi sen skatijos bet vismaz tev tur nebus jagaida kad anime paliks labaka) Clamp vispar ka studija neizcelas ar meka tituliem, vienigi tiesi Code Geass ja nu ir kads ko nezinu tsubasa chronicles un xxxHolic (darbi ar kuriem es esmu pazistams, lai gan tas ir adaptacijas)

Es jau mineju Gundam bet studija aiz gundam Sunrise ir visvairak meka animes vismaz man ta skiet.

Vel labas meka animes off the top of my head ir Zegapain, Suisei no Gargantia, Fafner, Escaflowne ( kas ir interesanta anime jo ir viens no pirmajiem Isekai)bet ir daudz daudz citu

3 Likes

Man ir tādas sarežģītas attiecības ar šo žanru. Milzīgi cilvēkveidīgi roboti kā kaujas mašīnas šķiet nepraktiski un komiski. Lielākoties tos paciešu un nejūtu apgrūtinājumu skatīties seriālus ar tiem, taču neredzu tos kā plusu seriālam. Tā nu sanāk, mana pieredze te ir ļoti ierobežota.

Man no jaunajiem seriāliem prātā ir aizķēries Sidonia no Kishi kā seriāls kurš veiksmīgi pielieto 3D grafiku. Tas it nemaz nav lielais vārds starp anime kopumā vai pat Mecha, taču tā visums un stāsts ir gana interesants. Kosmiskās izdzīvošanas seriāls, kurā pēdējos cilvēces pārpalikumus apdraud ar prātu neaptverami mošķi. Vai viens no tiem pievienojas galvenā varoņa harēmam? Iespējams.

Man lielā mērā ar to ir tā pat. Brīžiem pat aizmirstu, ka tas bija Mecha seriāls.

1 Like

Piekritu, bet ja jums Meka skiet parak berniskigi iesaku vision of escaflowne, vispar temets uz jaunam sievietem, attelo robotus ka bruniniekus ar steampunk elementiem, dizaini ir tiesam skaisti un soundtracks ir ari loti labs https://anilist.co/anime/182/Escaflowne/

OST piemers

Es tik loti gribetu iepazistinant latviesu skatitajus ar klasikam…

1 Like

Nū teiksim tā skatoties pēc mana MAL tad esmu noskatijies 16 mehas (neskaitot sezonas/turpinājumi) un teiksim tā ja man reāli trūkst anime ar ekšenu tad izvēlos meha žanru, un es neskatos, kura kurš tur ir labāks par kādu citu animešku. Pārsvarā skatos MAL pēc rekomendācijas un ja sapass tas, ko es vēlos redzēti= tad arī skatos.
No šeit nosauktajām= jam tie ir 7 un uz augšu darbi vēl varu pievienot Break blade (ovas) tas darbs arī riktīgi iegāja jo diezgan hardkoriski izskatijās, kad mehi izmanto zobenu vairogu un šaujamieročus ar magazīnēm + kad notiek tā ekšen scēna vairogs neiztur pārāk lielu slodzi un šķīst + tāpatās zobens plaisā, parasti jau pieradis pie tā, kad unlimited ammo magical shields, bet šeit viss ir ierobežots.