Matrix 4 Resurrections - kā atgriezties uz skatuves

Masīvs sveiciens!
Kadiljaks uz trases.

Braucot caur smilšaino prēriju, pamanīju dīvainu izkārtni, kas aicina šajos Ziemassvētkos aplūkot Matrix 4 Resurrections. Droši vien viltvārži uzdarbojas, to mūsdienās daudz. Tomēr apskatot tuvāk, nākas pārliecināties, ka tomēr nē - sendienu slavas celšana un jaunu ideju trūkumu aizpildīšana. Saņemiet un apskaujiet.

Vatčovski ir interesanti Holivodas pilsoņi un ne dēļ fakta, ka no brāļiem kļuva par māsām. 90-tajos gados viņi izmata kases grāvēju Matrix, kas pie sava 63 milj. budžeta savāca 466 milj., nerunājot par VHS un DVD.
Tomēr pēc tam norakās visnotaļ stabilās kasu fiasko. Matrix Revolution, triloģijas noslēgums, pie sava 150 milj. budžeta sakasīja ap 430 milj. ko nenosauksi par sasniegumu. Šeit pieņemts vainot pārtraukumu starp otro filmu, kas sastādīja pusgadu. Otro filmu, gan kritiķi, gan skatītāja pieņēma vēsāk un nepaspēdami aizmirst neapmierinātību, visas dusmas izgāza pāri trešajai filmai. Līdzīga problēma bija “Back to the Future” 2. un 3. filmai. Tāpēc mūsdienās pieņemts turpinājumus izlaist ne ātrāk, kā pēc gada.

Pēc tam bija Speed Racer, 2008- kuru noraka kritiķi kopā ar skatītājiem. 2012, Cloud Atlas - kurš tomēr nebija tik liela finansiāla izgāšanās, jo naudiņa tika ņemta no dažādiem Eiropas fondiem un galvenokārt pozitīvās atsauksmes tomēr atsvēra pārējo.
2015. gada serilās Sense8 kuru Netflix pievēra jau 3. sezonā, dodod iespēju autoriem izteikties līdz galam.


2015. gada lielākais fiasko - Jupiter Ascending. Par filmas tapšanas gaitu pastāstīšu citreiz, tomēr dēļ dažādās ķermeņu kustībām liebudžeta filma par 130 milj. pārtapa par gigantiska budžeta filmu ap 180 milj. un vēl tika nosēdināta uz nāvinieku soliņu janvārī. Vairums analītiķu domas saskrienas par 100-150 milj. zaudējumiem.
Tomēr kā kritiķi un paši režisori apgalvoja, tas bija svaigs elpas vilciens kino jomā, nevis parizitēšana uz vecajiem darbiem. Kā paši Vatčovski teica, viņu jaunībā sīkvēls bija lamu vārds un parasti tie savāca mazāk naudas nekā oriģināls.
Vēl jo vairāk ir interesants fakts, ka pasaulē parādījas Matrix 4 un to filmē tikai viena māsa, kamēr otrajai ir dažādi attasinojumi. Matrix 4 faktiski ir atgriešanās pie saknēm, ko daudzi režisori dara, kad ir melnā strīpā un draud strādāt par sviestmaizi ar alu labākajā gadījumā. Pie tam, vēl iepriekš, Vačovski strikti apgalvoja, ka Matrix stāsts pa savam ir nobeikts un pie tā neatgriezīsies.

The Matrix Resurrections (2021) - IMDb

Pie tam, jau pēdējā piecgadē klejoja runas par franšīzes restartu, uz ko esošais treileris ir aizdomīgi līdzīgs. Tomēr skaidrs, ka filmā būs stilīga bilde dēļ kā varētu paskatīties. Otrs - mēs redzēsim “John Wick” IT sfērā - kas mazliet nosit no sajēgas. Tāds savdabīgs atvasinājums, bet jau nākamajā gadā varēsim noskatīties JW: Chapter 4.

Vecīši, iespējams, varēs papriecāties, jaunatne - iepazīties. Tomēr jau drīz redzēsim - vismaz vēlviens iemesls, lai vakcinētos. Tikai šādus laiž iekš kino.

Cienītais pasažieri - kādas Jūsu domas par šo visu?

3 Likes

Es laikam būtu gribējis labāk redzēt kādu alternatīvu stāstu visumā vai tamlīdzīgi nevis restartu pirmajai filmai, vismaz reklāmas materiāls liek par to domāt.

Vispār pārsteidzoši redzēt, ka reklāmas rullītis un pat kameras leņķi izskatās visnotaļ ne pārāk episki. Matrix sērija tradicionāli bija pilna ar visu ko vizuālu, kas varbūt nebija diži loģisks, bet izskatījās stilīgi. Galīgi nejūtu āķi, kurš mani ievilks un liks noskatīties jauno filmu, atskaitot, nostaļģiju.

1 Like

Redzi kā, protams var nospēlēt pīlēna efekts un zāle bija košāka, kā rezultātā daudziem filma varētu likties pliekana. Grūti izdomāt kaut ko jaunu, pat tas pats JW 3.filmā likās atkārtojums. Es paredzu, ka nebūs tik traki. Galvenais neraut cerības kalngalos un būs labi tad.

Pirmās filmas līmenī pats pa sevi nebūs, tas ir skaidrs. Pirmajā filmā bija inovācijas, kas to padarīja par kulta klasiku. Ja varēs skatīties Matrix 4, gan jau būs gana labi. Es, protams, gribētu, lai filma mani pārsteigtu, bet, kā jau saki, nav ko celt cerības kalngalā.

1 Like

Pats sākums treilerim, tīri mūzikas dēļ šķita, ka Tarantīno būs iesaistīts. :smile: Kas būtu visai aizraujoši, bet tomēr nekā.
Ar interesi esmu skatījies tikai pirmo filmu, tālāk tikai uzmetis aci, šito tīri nostaļģijas pēc varētu noskatīties.

Interesanti ir tas, cik ļoti ir sinhronizēti kadri ar pašu mūziku. Sn neesmu redzējis neko tādu.

1 Like