Jautrie fakti par bankas kartēm, termināliem un sistēmām no @Onii_chan un @5umm3r

Damn. Mēs varētu papildināt viens otru, jo es zinu kā nauda nonāk no tavas kartes līdz bankai. :sunglasses:
Starp citu - katru reizi kad tu nopīkstini karti, tavas kartes čips uz to brīdi saņem pietiekamu strāvas daudzumu, lai tur pat uz kartes nošifrētu kartes datus un nodotu tos terminālim.

1 Like

Deam, lets go even further. Es zinu kā tās kartes nonāk tev kabatā :muscle: Plastmasa no Ķīnas, Mikročipa silikons no Vācijas un pats mikročipa zelts no Āfrikas, mazs kukulis tur, maz kukulis šur, eksportu eksporti, un bam!..Mana kredītkarte ir tev rokās, sugarbaby :see_no_evil::hear_no_evil::speak_no_evil:

1 Like

Damn. Nu labi.
Man ir zināms, ka ASV ir lielāka izmēra karšu termināļi jo viņi joprojām var apmaksāt pirkumu nevis ievadot paroli, bet gan parakstoties tur pat uz ekrāna :smiley: . Čomiem ir tik daudz veidu kā veikt nedrošas transakcijas, ka dažreiz šķiet, ka pietiek tik vien ar to, ka savu vārdu pateiksi. Nabagiem joprojām ir iespēja maksāt novelkot kartes, kur absolūti nenotiek nekāda šifrēšana. Faktiski ja kāds uz brīdi paņem tavu karti, novelk to gar lasītāju, tad jebkuru citu karti var ar to pašu lasītāju padarīt par tavu karti.

2 Likes

@5umm3r
Vai tu piekritīsi, ka finanšu pasaule ir tāda vide, kas negrib diži mainīties? Jeb, ja kaut kas reiz tika izveidots un tas strādā, tad būs ļoti grūti veikt izmaiņas. Vismaz tā notiek karšu termināļu ziņā. Katru reizi, kad gribi izlaist jaunu programmas versiju saviem termināļiem, tev vajag iziet cauri smagam sertificēšanas procesam, kas maksā pāris desmitus tūkstošu.

1 Like

Deaaaaam…es zinu kā atmazgāt naudu. Austrālijā tu aizej ar skaidru naudu uz kazino. Iemet zaļos, griez grāmatas ar vienu roku, Anubis iecērt makā zobus, farons goldigo, un tad nevainīgi uzpied podziņu “pārlikt visu naudu uz kredītkartes”, un apsveicu, es tev izmaksāju Sex on the Beach un nopirku tev ķenguru :speak_no_evil::hear_no_evil::see_no_evil:

Tikai pāris desmitus tūkstošu? Izklausās maz priekš fintech pasaules.

Reiz kādā pilsētā stāvēja bankomāts, taču kad cilvēki mēģināja izņemt no tā naudu, tas meta ārā kļūdu sakot, ka tehnisku iemeslu dēļ bankomāts nestrādā. Tas bankomāts tur nostāvēja 4 mēnešus. Pēc 4 mēnešiem izrādījās, ka tas bija fake bankomāts un katru reizi kad tur kāds ielika karti, tad tas nosūtīja kartes datus pa taisno pie ļaundariem.

1 Like

Bro, pār pasauli valda tas, kam ir nauda. Kāpēc ASV pēkšņi gribēja ieviest limitācijas hedžinga sistēmai momentā, kad Reddit izdomāja hedžot GameStop un biljardieri pazaudēja 42 miljardus dolāru :grin:? Biljardieri sāka čīksēt un sāka stump jaunu likumu ieviešanu. Tas pats notiek ar Tencent. Tencent CEO ir Ķīnas parlamentā. Tur sāka veidoties kaut kādi jauni likumi, ka tev ķip ir jābūt Tencent 10 pakāpes māsīcas meitas uzņmēmumam lai vispār atvērtu IT kompāniju Ķīnā :face_with_peeking_eye:

Kopumā ir kādi 3 - 4 līmeņi kurus termināļiem vajag sertificēt. Katrs no viņiem maksā šos dažus desmitus tūkstošu (vidēji ap 70). Ja tava programma neizgāja, tad nu… Pats vainīgs. Labo un ej visu no jauna, no jauna samaksājot.

Viens no šiem (vai arī tas ir papildus līmenis) ir tava setupa sertificēšana kas tev stāvēs veikalā. Nedrīkst random termināli pieslēgt pie random kases. Kādam ir jāpasaka, ka šitas ir legit setups.

2 Likes

Bet neaizmirsīsim, ka tas tā ir Ziemeļamerikas kontinentā. Tur tu vari dabūt sev termināļus no privātiem uzņēmumiem. Cik es saprotu tad šeit un Eiropā termināļus dodot bankas.

2 Likes

Nekad nedrīkst jaukt Eiropu ar Ameriku, thats tru. Amerikā ir Amerikas bankas, Eiropā ir Eiropas bankas. Un tad ir citas valstis, kas vai nu laiza Amerikai vai Eiropai dibenus.

Es eksistēju tajā posmā, kurā terminālis tiek pieslēgts tīklam - internetam vai arī ne internetam. Es gan neesmu detaļās pētījis tās visas padarīšanas arhitektūru. :D

Es pieņemu, kad ir rēķinu apstrādes sistema. Vienkarši tiek no termināļa līdz sistemai aizsutīti dati, tad izveidojas rēķins.

ASV ir vietas kuras ir stipri attīstītas, un ir vietas kas nav. Vietās kuras nav, joprojām tiek lietots Dial komunikācijas veids, jeb ka tev telefons un internets iet pa vienu un to pašu kabeli.

Ir divējādi. Viens variants ir ka tev uzreiz tiek nauda norauta nost, bet otrs ir tas, ka tu redzi dīvainu vārdu savā bankas profilā - “rezervēts”. Kā izrādās, katra transakcija veikalam un bankai maksā naudu. Tāpēc, lai ietaupītu naudu, transakcijas tiek uzkrātas dienas laikā (tava nauda “rezervēta”) uz termināļa, un dienas beigās tiek veikts “End of day”, kur vienas transakcijas ietvaros, visa nauda tiek vienlaicīgi pārskaitīta no visiem klientu kontiem uz veikala kontu.

1 Like

Galvenais, lai nebutu menu pogas uz termināļa, kautkādas pogas liekas šķiet tur ir… tin foil.

Ir gan tur pogas. Piemēram, poga lai tu varētu izdarīt Check-In vai Check-Out no viesnīcas. Savadi tur iekšā visus datus - numuriņu, izmantotos pakalpojumus, datumus kad atnāc vai aizej, utt.
Vai arī poga “paņemt kredītu”. Ir daudz iespēju :smiley:

2 Likes