Pēc GME akciju lēciena sāki domāt par akciju pirkšanu?

Pavisam nesen akciju tirgū notika bez precidenta notikums, kura rezultātā uzlidoja GameStop veikalu tīkla akcijas ļoti iespaidīgā apjomā. Forumā pat par to bija tēma Reddit izklaidejas akciju tirgu

Lasīju, ka šis ir palielinājis cilvēku daudzumu kas ieinteresējies par akcijām. Vai kādam no jums radās vēlme pirkt? Varbūt kāds jau kaut ko nopirka? :D

Personīgi sapratu, ka neko nesaprotu no akciju tirgus un kā vaļas prieku vajadzētu to papētīt.

1 Like

Pavisam nesen biju runājis ar zinošu cilvēku šajā jomā, vienu baigo finansisti.

Secinājums ir tāds, ka ja gribi ar to veiksmīgi nodarboties tad tur vajag labi daudz ieguldīt laiku. Pētīt, kas notiek pasaulē un tirgū. Tas tev būs kā otrs darbs vai arī hobijs. Taču ja izdomā tur randomā kaut ko darīties, tad galu galā tas kļūst jau par azartspēli. Taču, protams, daudz, sabiedrībā, cienījamāku azartspēli :smiley:

Ja tev tas patīk un saista tad noteikti. Velties tam. Ja tev ir citi hobiji un citas vietas kur ieguldi savu laiku, tad rēķinies ar to, ka tev var tur pēkšņi trūkt finanšu :smiley:

Protams, tu ar savām darbībām vari augsta riska spekulāciju faktiski pārvērst par azartspēli.

Nevajag īstās azartspēles novērtēt par zemu. Tur uzvaras iespēja var būt stirpi mazāka vai vispār neeksistēt, melnajos variantos. Zāle vienmēr zaudē un kazino uzvar. Ekonomikā tomēr zāle lielā mērā apmainās ar naudu savā starpā. Pateikt, ka akcijas ir sarežģītas un iet spēlēt spēļu automātus, jo tie ir vienkāršāki, baigi sliktā doma. :D

Varu teikt tā, ka šo to esmu piepircis, pa sīkumiem nekā liela, lai gan te skatoties bija doma par Ābola akcijām, tās mazliet nokritās, salīdzinoši labi, tomēr pēc kārtējās prezentācijas noteikti uzlidos.

Bet jā dažas nopirku vairāk ziņkāres vadīts un izglītības, teiksim tā, vadīts. Bet atkal - nepirku uz ka tikt nopirkt, skatījos uz esošo tirgus situāciju, novirzēm, kādas izmaiņas bija, kādos posmos utt. Jā ne ļoti sīki, teiktu ka vispārināti. Tā teiksim farmaceiptika vismaz pagājušajā gadā bija top ieguldījums, kā tagad - nezinu. Neesmu faktiski jau pusgadu neko skatījies.

Tā viena no muļķībām bija AMC akcija, labi tā bija tikai viena for fun, bet atkal, nezināšanas dēļ, to sajaucu ar TV tīklu…

Protams jā, kā jau @Onii_chan minēja - faktiskija gribi - vajag pa nopietnam un pētīt visu. Tas pat kā hobiju līmenī ir samērā nopietns hobijs. Kā “azartspēle” slikts salīdzinājums - pārāk liela un ilga ienākšanas robeža un nav, nosacītās, tūlītējās atdeves.

Pie mums savulaik trādāja komplektētājs, kurš reāli pildīja minimālo noteikto darba apjomu, lai gan viņš varēja vairāk un viņš atzinās, ka viņš darbojas biržā un ar botu palīdzību tajā skaitā, un esošais darbs viņam vajag, lai būtu officiāli ienākumi priekš bankas. Tākā domāju čalis tur labi cilāja.

Uzticēt caur kaut kādiem brokeriem vai tml. - meh, slikta doma, viņi strādā savā labā ne tavā. Visādi tur fondi kuros tu naudu ieguldi uz n-tajiem gadiem kuri var sadegt un no kuriem naudu neatgūsi - slikta doma. Ir viens zināms kadrs - klausoties viņu, viņš tur ieguldījis vairāk nekā dabūjis atpakaļ. Pie tam māca mani, mēģina, cik tas ir svarīgi nākotnei… jā jā saku es. Labāk naudu Bitcoin ieguldīt - vismaz garantija, ka ar nākamo GPU paaudzi tas uzaugs. XD Kas vispār ja paskātās - tā arī notiek, mazāk vai vairāk.

Vot vienmēr esmu brīnījies par to, ka skolās (vispārībā) jautājumos, kas saistīti ar ekonomiku šito tēmu nekad nepiemin vai nemēģina pamācīt kā šī sistēma darboja - vismaz bāzes variantā. Ka peļņa notiek arī uz zuduma pamata utt.

Vai vajadzētu katram ieguldīties- varbūt pamēģināt. Teiksim vienu 5$ akciju notēmēt un priekš sevis paskatīties, kā šis tirgus strādā un kas notiek. Pa lielam uzskatu - ka ekonimikas stundās, pat skolas līmenī, vajadzētu uzdot anoloģiskus uzdevumus - pirkt nevajag, bet sekot tam, kā mainās tirgus un šīs akcijas vērtībā.

Kaut kā tā īsumā. Par akcijām un tml. sen domāju jau un nonācu priekš sevis, ka akciju tirgus tā vai citādi ir interesantāks.

Visai sen spēlējos tirgū. GME pircis nebiju, cuz nu visai bīstami uz šādām spēlēties. Pirmais lielo kompāniju Epic Fail, ko iedeva man kādu naudiņu par kuru varēja labu laiciņu ēst pelmeņus ar divām mērcēm, nevis vienu - bija šīs moments.

изображение

Ir šur tur, kas ieguldīts. Bet man vairāk patīk Kripto un Elons

Kas tas?

nav ne jausmas

Aa samejais… kaut ka uzreiz neiedomājos. :sweat_smile:

Kripto mežonīgs zvērs. Tā cena kāpj mākoņos, jo tauta vēlas ar to spekulēt, ne tik ļoti to lietot.

Elons prot uzpūst savu akciju cenas, tas gan.

Tas cik cilāja atkarīgs no pieejamā kapitāla apjoma. Ja tev investēti daži desmiti tūkstošu, nav pārsteidzoši, ka tu no tā vari dzīvot.

Tā varētu nebūt pareizā korelācija. It kā tam nevajadzētu kāpt cenā, kad tā rakšana krītas cenā.

Es par akciju pirkšanu un pārdošanu biju aizdomājies ilgi vēl pirms visa šī GME ažiotāžas, bet īsti nebija ne laika, lai šo jautājumu kārtīgi izpētītu, nedz arī plūstošu līdzekļu ko varētu veltīt šim pasākumam. Varbūt nākotnē, bet ne sevišķi velkt uz to jo apzinos, ka tomēr pastāv riski zaudēt savu ieguldīto naudu.

Ne tikai Savu akciju cenu, bet citu cenu kopumu. Piemēram Doge coins(meme coin), Viņam tak bij tāds sprādziens. Tas ir kā no The Dark Knight filmas, kur bij Joker citāts ‘’ But when I say that one little old mayor will die, well then everyone loses their minds’’ . Elons nomīmoja to iekš twitter. Tak tā uzlidoja tā raķete gaisā. Bet protams, ar kapeiku nenopelnīsi neko. Ir jāliek iekšā kapitāls, kas iet tūkstošos , ja reāli gribi uz tiem Procentiem nopelnīt.

Protams ir vēl visādi mazie exchange, tur gan ir diezgan riskanti. Kā tu minēji spekulēt. Pump and Dump. Ja noveicas un trāpies uz sākumu var nopelnīt. Ja uz beigām pat Stop-loss funkcija var nenostrādāt, ja ir nenormāls sale. Runājot pēc pieredzes ar Verge pāris gadus atpakaļ viņam bij masīvs lūzums, man pat Stop-Loss nenostrādāja kamēr biju porm uz brīdi.

Elonam ir baisi daudz ietekmes uz tirgu. Muļķīgi to nelietot, ja ar saviem tekstiem internetā vari pelnīt.

300% leciens tas tev nav 10% cenas augums. Salīdzinoši maz jāmet iekšā, lai justu ievērojamu peļņu.