Dimitrija Gluhovska grāmata Postenis - kas labs no Metro 2033 autora?

Pilnīgi nejauši uzkāpu virsū grāmatu sērijai Postenis (Пост), kuru sarakstījis Metro 2033 (Метро 2033) autors Dimitrijs Gluhovskis (Дмитрий Глуховский). Bija interesanti iedziļināties no tāda skata leņķa, lai saprastu vai Gluhovskis ir viena trika ponijs. Tas, ka Metro sērija viņam sanāca galīgi nenozīmē, ka viss pārējais arī ir laba manta. Atzīšos, ka neesmu pieredzējis nevienu citu no viņa grāmatām, lai gan tādas ir. :D

Postenis ir šausmeņu sērija, kas sastāv no divām grāmatām, kas viena otru tiešā veidā turpina. “Postenis” un “Postenis. Izglābties un saglabāt” jeb Пост un Пост. Спастись и сохранить. Uzreiz uzsvēršu, ja lien iekšā šajā sērijā, jālasa abas grāmatas. Pirmā grāmata uzņēma apgriezienus lēni un tā kļuva spraigāka pēdējā ceturtdaļa. Iesākumā man viennozīmīgi likās, ka šis neturēs līdzi Metro 2033. Otrā grāmata toties ir krietni raitāka, kā pretstats pirmajai grāmatai tā pa savam aktīvi sāk izjaut visu ko redzējām pirmajā grāmatā. Ja ap pirmo grāmatu man likās, ka nebūs, tad ap otro es naktīs sāku murgot. :D

Gala rezultātā, Postenis ir ievērības vērta šausmene, taču tas ne līdz galam tur līdzi latiņu Metro 2033. Metro visums bija krietni krāsaināks un tas stāsts sākās spēcīgi jau no pirmajām nodaļām. Postenis salīdzinājumā ar to ieskrienas krietni lēnākā tempā, toties panāk lielāku kontrastu starp savām divām daļām. Tiem kas nebīstas no spoileriem uzrakstīšu mazliet par grāmatās notiekošo:

Žanra ziņā šī ir zombiju apokalipses sērija, bet ar ļoti krievisku un dēmonisku pieskārienu. Pirmā grāmata lasītāju maksimāli ilgi mēģina turēt neziņā un idealizē neo krievu imperiālismu, kas izveidojies pēc apokaliptiskajā Krievijā. Es jau sāku bīties, ka autors ir Krievijas imperiālisma piekritējs, taču nē, otrajā grāmatā viss sāk jukt un brukt pa šuvēm. Atklājas esošais režīms ir viens liels skelets skapī, daudz nepatīkumu nāvju, izvarošanas, demoniski zombiji un viss kas var notikt slikti notiek slikti.

2 Likes

Kādā valodā tu lasīji/klausījies?

Zombiji adidās, kas pārvietojas squatojot un kurus var uzveikt pasviežot šiem šņabja pudeli, un paciņu ar semkām?

Krievu, vai tik tā pat nebija autora ierunāta audio grāmata. Autors drusku spēlējas ar senlaicīgiem krievu valodas vārdiem, bet savādāk arī tulkojums varētu būt ok. Tādi prikoli kā velna saukšana par jodu mierīgi tulkotos.

Drīzāk vecāku krievu klasiskās literatūras pieskaņu. Lai gan semku un šnabja grāmatās ir ļoti daudz. :D

2 Likes

Ja jau tik labi saproti po ruski negribi nākt zoo brīvprātīgajos? citādāk nāk krieviski runājošas ģimenes, un viss mūsu galds blisina acis un plāta mutes XD

Man pilnīgi nav nekas jāzin par tiem kustoņiem? :D

Tev atsūta info. Un nākamajā pasākumā kustoņi tāpat nebūs jātur rokā jo tas būs putnu dienu būrīšu taisāmais pasākums.

Ta jau var.