"Metro 2033" autors skarbi izsakās par "The Witcher" autoru

Originally published at: https://d6.lv/t/metro-2033-autors-skarbi-izsakas-par-the-witcher-autoru/220

Intervijā portālam Waypoint Andžejs Sapkovskijs, The Witcher (turpmāk “Raganis”) pasaules radītājs, visnotaļ negatīvi kārtējo reizi atsaucās par videospēlēm. Rakstnieks izteicās, ka spēles un literatūra ir kā rietumi un austrumi – tie pavism neesot vienā laivā. Jo spēles, pēc viņa domām, nav spējīgas pavēstīt labu stāstu. Videospēles ir domātas citiem mērķiem. Cik jēgas Jūs varat atrast…

Neesmu lasījis visas Ragaņa grāmatas, taču no tā ko esmu lasījis varu teikt, ka spēles ļoti precīzi attēlo grāmatas. Es tiešām nemanīju grāmatās īpašu papildus dziļumu. Lasot dažus stāstiņu radās ļoti stiprs priekšstats, ka es lasu RPG side quest atstāstījumu.
Varbūt pirmās spēles laikos Andžeja Sapkovskija darbi palīdzēja tām izdīvot, šobrīd gan es domāju, ka spēles dod viņam vairāk nekā viņš tām. Šobrīd jaunākās Ragaņa spēles ir pazīstamas ar savu grafikas līmeni un augsto spēles kvalitāti, nevis ar to, ka tās pieder Ragaņa sērijai.

Man šķiet Metro 2033 autors nav diži izvēlīgs cilvēks, ņemot vērā, ka viņš ir atvēris Metro 2033 visumu visiem rakstniekiem kas tajā vēlas rakstīt. :grin:

Vēsture šim vispār interesanta, savulaik Witcher autori, kad tikai nopirka tiesības, piedāvāja 10%, ja nemaldos (summas neatceros) no peļņas ko spēle atnesīs, neatceros vai runa tikai par pirmo spēli. Sapkovkijs nosmīnēja un teica, ka nekas neizdosies un paņēma nosacītu summu. Kad spēle nopelnīja lielo piķi un pēc aprēķiniem šie procenti bija lielāki nekā naudu ko viņš paņēma - domāju viņš joprojām kož sev elkoņos.
Tāpat fakts, lai pats rakstnieks teica, ka vairs nerakstīs grāmatas šajā visumā, viņš tomēr, mēnesi atpakaļ ja nemaldos, paziņoja - ka viņam pēkšņi radās ideja vēlvienai grāmatai. XD

Pirma open source gramata? :D

Nē, tur viss nebija tika rožaini. Drīzāk Glukovskis lietderīgi izmanto Metro 2033 visumu un tā fanātus.

Grāmatas ir senākas par autortiesību ieviešanu. :smiley: Sekojoši pirmā open source grāmata tika ieviesta jau ļoti, ļoti sen.

Un nosaukums tās ir Bībele.

Jā witchers norm grāmata visas esmu nolasījis. +rep