Ben 10: Viens no ievadiem briesmoņu pasaulē

Hey 2010 kids!

Vai atceries tos vasaras brīvlaikus, kad varēji non-stop skatīties Cartoon Network? Un kad nevarēji nomainīt valodu, tāpēc multenes skatijies krieviski? Un vai zināji, ka Ben 10 ir krutākā multene ever?

Ben 10 ir 2005. Gada animācijas seriāls par puisīti ar kosmosa pulksteni, kas viņu var pārvērst par 10 dažādiem ciplanētiešiem. Seriāla laikā Bens ar savu māsīcu Gvenu un Vectēvu ceļo apkārt Amerikai piedzīvojot daž ne dažādus piedzīvojumus.

5a5a6643f7023e9a3e0a98618a88e62f

Kāpēc es vēlējos izveidot rakstu par šo seriālu - es nez kāpēc vienmēr bērnībā fascinējos par briesmoņiem. Viss sākās ar LNT Pokemoniem. Tad gāja TV3 Digimoni. Tomēr, tos visus es pieredzēju būdama bērnudārzā. Bakuganus un Ben 10 es pieredzēju tad, kad galva jau strādāja. Man neinteresēja nekas cits kā tikai šie 2 seriāli.

Un šeku reku…Netflix piedāvā visas 3 sezonas!!

https://www.netflix.com/lv/title/70155571?preventIntent=true

Ben 10 ir fenomenāls koncepts, jo tas māca bērniem uzņemties atbildību un būt par ko vien vēlies. Savā ziņā, seriāls rāda, ka ar lielu spēku nāk liela atbildība. Katra sērija apskata šo konceptu no dažādiem rakursies, un man pat kā 25gadīgam skuķim neviena sērija nelikās kā filleris, bet vairāk kā jauna mācība, kas mani izveidoja par to, kas esmu šodien.

Papildus tam, stāsts tiešām ATTĪSTAS. Katrā otrajā/trešajā sērijā attīstas main story, kas vilina turpināt skatīties sērijas.

Animācija un varoņu dizaini ir unikāli un patīkami. Visās citās briesmoņu animācijas filmās vienmēr ir kāds briesmonis, kas ir plain un uzzīmēts, tikai lai kaut kas būtu, bet Ben 10 katrs tēls tiešām dizaina ziņā ir pārdomāts un var kļūt par figūru/lelli ko kolekcionēt vai saglabāt kā wallpaper telefonā.

Diemžēl, ar jaunajām frančīzes sērijām tas viss aizgāja pa reni - tagad visas pārējās sērijas tikai cenšas izspiest no sīkajiem naudu no merča ar cheap action, cheap fillers un meh varoņiem.

Kādas ir tavas atmiņas par šo animāciju? Vai es esmu vienīgais die hard fans?

Beigām- krieviskais intro Ben 10, because its a JAM!! (Varbūt tapēc, ka vīrieša vokāls ir daudz krutāks, nekā sintētiskais angliskais)

https://youtube.com/watch?v=j9k8IA_nqV4&si=U9GxF6urkOYgTe9L

6 Likes

Oh my f-ing god, jā sasodīts

Pirmā pieredze bija vnk transformāciju kompilācijas youtube, bet kad es iepazinu kam tas ir piesaistīts…oh boy

Par dizainiem piekrītu, un manuprāt, ar dažiem izņēmumiem og un alien firce dizaini ir da best. Ultimate alien un omniverse bija baigais hit n miss

1 Like

Definitely noooot!!! Kā es šo dievināju! ;D pat ārpus CN gadus vēlāk noskatījos visas og sērijas.
Tikai krieviskais gan liekas foreign af ;D bet tas tā - ko pirmo redzi/dzirdi, tas parasti liekas the best. kā piemēram, man bij šoks, kad dzirdēju spongebob og angliskās balsis un likās viss greizi un nepareizi :D :D

2 Likes

Jā, par krievisko versiju man ir jaunums. Nez kads akcents tur ir tai pečkai ar kājām NRG XD

Okei es mineju ka ultimate alien bij hit n miss. Tam ir viens liels tīģerveidīgs izņēmums. Fucking love Rath. Viņš ir manā top 5 stabili kopā ar swampfire, ripjaw, heatblast un upchucku

Manas top transformācijas:
4. Ditto - cik cool būtu sevi dublēt un sev uzdot jautājumus? :flushed:
3. Wildmutt - kā tas ir, ka tu nevari parunāt un ka tu instinktīvi stāvi uz 4 ķepām?
2. Upgrade - kā tas ir, ka tu instinktīvi vari possessot jebkuru tehneloģiju un viņu kontrolēt? Kā būtu, ja tu iefiltrētos google serveros :scream::scream:
1.Ghostfreak - bro…kā es šito izmantotu, lai parādītu savu dominanci :smiling_imp::smiling_imp::ghost: Varētu atriebties, prankot, nokļūt dažādās vietās un varbūt pat sazināties ar gariem? Vēl forši, ka tu instinktīvi nebaidies no tumsas un nezināmā jo tu pats esi gars un kaut kas neaptverams :grimacing:

Okei, upgrade, og dizains ar balto vēderu vai vēlāko sezonu bez baltumiem?

Also ar ghostfreak tur bij vairāk klapatas nekā prieka ar to visu Ze Scare padarīšanu

Protams ka OG :triumph::triumph::saluting_face: Daudz lakoniskās un…vienkāršāks?

Nepiekrītu. Man tas baltais puncis vienmēr mulsināja. Jo tam ko viņš apgreido ir tikai zaļais un melnais

1 Like

Ze Skar tik smalki neatceros. Vēl tik tālu neesmu tikusi episodēs.
Es seriālu neesmu redzējusi kādus 8/9 gadus, tpc tagad skatos Neflixā, lai atsvaidzinātu atmiņu :smiling_face:

Baigi nespoilojot, tur bij tas prikols ka ghost freak rase savu esību saglabāja pat kripatā dns un omnitriks bij apsēsts uz brīdi for all intents and purposes

Also, jāmēģina sevi kontrolēt lai es pilnīgā spama režīmā neaizeju XD

Un šitas mani mudina generator rex topiku uzcept

Šis topiks tam domāts! Haipot par seriālu, ko mīlam :heart_eyes::heart_eyes:

Well then…
Benvicktor_2

Frankenšoks/ben victor. Lai arī cik kruts šis dizains nebūtu, man besīja ka no viņa centās veselu sugu uztaisīt( ko gan tuvāk tikai omniversā redzējām). Like jūs gribat teikt ka šī ir ne tikai dabiski pus bioloģiska, pusmehāniska rase, bet viņiem ir pigmentācij kas atgādina šuves un dažādus ādas toņus? Nopietni???

Nuuuu…yes and no.
Varbūt šai sugai tas bija vienīgais izdzīvošanas veids - sevi manipulēt un pārtaisīt.
Varbūt šī rase tika manipulēta līdz tādam līmenim, ka jau piedzimstot, viņus vajag sašūt un upgreidot?

Vai arī seriālā šīs rases lore tiek aprakstīts savādāk?

Principā lore vairak apraksta politisko stāvokli nevis kāpēc tie tādi ir bioloģiski.

Un ar pārējiem classical monster citplanētiešiem man nav problēmu. Un jā tir ir vesela planētu sistēma kur viss ir pa helovīna tēmai kuru apdzīvo vampīrveidīgie(whampire suga) vilkači( ben wolf/blitzwolfer suga), spoki( ghost freak suga) mūmijas( Snare oh) un frankenšteini

Tā kā šo es skatījos tiešām būdams sīks televīzijā, es visdrīzāk neesmu redzējis to no sākuma līdz galam. Dizains bija visai labs, bet cik atceros, man šis seriāls likās visai mid laika un mošķa ierobežojuma dēļ. Pieņemu, tas sķita kā visai uzspiesta vājība, lai galvenais puišelis nekļūtu parāk spēcīgs stāsta vajadzībām. Atceros man vislabāk patika tā epizode, kurā galvenais varonis nejauši atslēdza pulksteņa ierobežojumus un dabūja visu un uzreiz - tas bija slitīgi.

1 Like

Fun fact: Bena balsi ir ierunājusi sieviete, kas arī ir voisojusi sekojošos varoņus:
Teen Titan Raven
Timmy Turner no Fairly OddParents
Bubbles no PowerPuff Girls
Twilight Sparkle no MLP

Uuun daudzus citus…
Deam…the range!!

1 Like

Nez tas ka viņam bija kautkādi ierobežojumi man patika, jo tur vajadzēja ar radošu spēju pielietojumu atrisināt problēmu nevis tikai visu laiku power upot ka shonen tēlam.

Restrictions create creativity