Altercon 2023 - mini foto retrospektīva

Varbūt daži manīja, varbūt nē, taču šo sestdien notika šķietami no nekurienes izlīdusi konvencija Altercon. Ļoti īsi to varētu raksturot kā bezmaksas budžeta UniCon. Mazliet kospleja, mazliet k-pop, kaudzīte ar mazākiem un lielākiem tirgotājiem, galdaspēļu stūrītis.

No ašā apmeklētāja skatījuma, es teiktu, ka bija ok. Tāds super maziņais kons. Vai varētu kritizēt? Protams! Taču ņemot vērā bezmaksas ieeju diži pat negribas. Tas atgādināja citus mazākus baltijas konus, kuros varbūt mēdz būt vairāk satura, taču tie arī prasa ieejas maksu. Pats pa sevi tu te arī neredzēsi spicākos kosplejus un priekšnesumus, to publiku gan jau šobrīd piesaista labi pazīstamais UniCon.

Mans novēlējums un vēlme Altercon būtu, lai tas atrastu kā atšķirties no tā kas jau ir trigū. Man negribas to raksturot kā budžeta UniCon, taču šoreiz reāli es nesaskatīju neko unikālu. Teiksim mūsu kaimiņu AniMatsuri ļoti fokusējas uz paneļiem un kultūru, kādreizējā, kurš tagad atdzīvinas, Nya bija vairāk komūnas tusiņa.

Viss pasākums aizņēma rupji rēķinot pusi no Āgenskalna tirgus stāvvietas laukumiņa. Par skatuvi kalpoja viegli nožogota koka konstrukcija pasākuma zonas vidū.


Tā kā vietas nebija nemaz tik daudz, bija jūtams pūlis visā pasākuma vietā.



Ieeja bija bez maksas un nekādi diži nenorobežota no tirgus. Tā nu arī pasākumā mēdza ieplūst pa kādai tantiņai un iedzērušai Āgenskalna publikai. :D


Par foto stūrīti kļuva siena ar kaut kādu žoga gabalu, kas atspiest pret to.

Galdaspēļu cilvēki bija burtiksi ievietota siltumnīcā. :D Ja ārā bija silti, tad tur iekšā bija konkrēti karsti.


Pasākumam arī bija dažas telpas pašā tirgū, bet tās tika izmantotas tikai priekš orgiem un kosplejeru pārģēbšanās. Noķēru ašo bildi ar žūriju, kas iespējams sūri grūti domā par uzvarētāja izvēli.

No infrastruktūras viedokļa Āgenskalna tirgus piedāvāja ļoti pieklājīgu daudzumu ar ēdināšanas opcijām. Tādā ziņā citi koni pat ne tuvu nestāv tuvu.



10 Likes

Vai kopumā cilvēki no malas neskatījās ar aizdomīgu/apjukušu skatienu? :D

3 Likes

Tas ko es manīju vairāk bija ar ziņkārīgu skatienu.

2 Likes

Āgenskalnieši ir kulturāli cilvēki!

1 Like