A Letter to Momo / Momo e no Tegami

Nosaukums angliski: A Letter to Momo
Nosaukums japāniski: ももへの手紙
Izlaišanas gads: 2011
Tips: Filma
Žanri: Supernatural, Drama

Apraksts: Momo ir parasta meitene kura dzīvo lielā pilsētā, taču pēc tēva nāves, viņa ar savu mammu pārvācās dzīvot uz salas. Pētot jauno dzīves vietu Momo atrod vecu, noputējušu grāmatu, un pateicoties tai grāmatai ar viņu sāka notik neparedzamas lietas.

Manga

Nosaukums angliski: A Letter to Momo
Nosaukums japāniski: ももへの手紙
Izlaišanas gads: 2011 - 2012
Autors: Okiura Hiroyuki
Mākslinieks: Kitami Akiko
Nodaļas: 8
Sējumi: 2
Žanri: Supernatural, Drama, Shoujo


I like that guy :D

3 Likes

Viena no filmām kuru tiešām vēlos noskatīties, taču vēl neesmu to izdarījis.

Interesanta sakritība, jo es tieši vakar noskatījos šo filmu.
Man ļoti patika, bet tai pašā laikā bija detaļas, kas man ļoti nepatika šajā filmā.
Sākot ar to, ka kopumā anime bija diezgan klišejiska - meitenei, kura nožēlo strīdu pirms tuva cilvēka nāves.
Ir ļoti daudz darbi, kur šī situācija tiek izspēlēta un diemžēl šis darba notikumu gaita saistībā ar šo tēmu diži neatšķīrās no citiem, jo beigās viss atrisinājās un viņa dabūja apstiprinājumu, ka viņas tēvs viņai piedod un lepojas ar savu meitu. Jā, paralēli šai pamata situācijai notika daudzi mazi sīkumi, piemēram, mātes neticēšana meitai, Mazās meitenes Umi goblinu redzēšana kā arī pastnieka simpātijas pret Momo māti utt.
Bet kāpēc, šīs situācijas tika pieminētas, bet netika atrisinātas filmas beigās?

Kāpēc mazā meitene Umi redzēja goblinus, bet neviens cits nē (izņemot Momo)? Vai es kaut ko palaidu garām?

Kāpēc beigās pastnieks tika “atstumts malā”… bija ļoti pašsaprotami, ka viņam patīk šī sieviete. Bija daudz aspekti, kas parāda to, ka viņam bija jūtas - visspilgtākais, ka slimības pasliktināšanas momentā, viņš bija gatavs palīdzēt, jo viņam Momo māte rūpēja. Es biju gaidījusi filmas beigās hintu, ka viņi būs kopā…
un kāpēc māte neticēja Momo? Vispār kopumā bija interesanti viņas attieksme pret Momo bija kā draudzenei nevis kā mātei (vismaz man tā šķita) un dažos momentos bija ļoti vienaldzīgi, bet es nevarēju īsti izsprasti iemeslu tam. Tēva nāve? Bet kā? Asociācijas? (es īsti neiebraucu, bet būs jāuztaisa research)

Runājot par Gobliniem, man dažreiz ļoti nokaitināja, cik ļoti selfish viņi bija, bet laikam tas piedeva stāstam kādu odziņu, jo savādāk viss šķistu pārāk vienveidīgs. :'D
Es nesapratu, kāpēc Kawa nevarēja atdot Momo to spoguli?
Kā arī vispār Kawa bija tik… omg. Viņa special power nedaudz mani nokrīpoja, jo tas man šķita bija tik ļoti ne-šīs-filmas noskaņā. :'D Iwa bija pretty cool. Man nedaudz viņš atgādināja Eduardo no Fosters home for imaginary friends… iespējams nedaudz dēļ izskata & uzvedības. Mame mani pašā sākumā ļoti pārbiedēja izskatā, bet filmas laikā tu iemīli viņu :slight_smile:
Filmā manīju simbolus, kas bija pretty cool. Domāju uztaisīt research, lai atklātu tos kā arī lai censtos saprast atbildi uz maniem neatrisinātiem jautājumiem.
Bet lai nu kā, filma apspēlēja diezgan aktuālu problēmu. Bērna traumu un vispār ģimenes situāciju pēc tuva cilvēka nāves, cik smagi un kādus pārdzīvojumus ir jāpiedzīvo. Beigās filmu novērtēju uz 7.

No klišejām nekur nevar aizbēgt, viņas ir visur :D

Kāpēc mazā meitene Umi redzēja goblinus, bet neviens cits nē (izņemot Momo)?
Es vismaz to saprotu tā ka garus bērni parasti redz jo viņi ir jūtīgi (nemāku paskaidrot) bet pieaugot tā sestā maņa zūd un tāpēc pieaugušie viņus neredzēja :relieved:

Pastnieks tika atstumts malā, for no reason, dunno man viņš ne īpaši patika, bet jā viņš tik ļoti palīdzēja un šitā ar viņu…

Man šķiet ka māte neticēja Momo, jo varbūt domāja, ka tās ir atrunas lai tiktu prom no tās salas, vai arī parasta tīņa dumpošanās, un mātei tas jau ir pieriebies :D

Jap man arī, bet ko lai viņi citu dara, jo viņi vairs nav tik vareni un vēl ēdiens kaut kā ir jādabū :D

Jo Kawa ir riktīgs egoistisks asshols :D Un vēl viņa special power bija vienkārši wtf nopietni? Tu varēji labāk :D

Tas pats :D Beigās viņš kļuva par vienu no mīļākajiem tēliem filmā :D

1 Like

Bet par to goblinu redzēšanu / neredzēšanu.
Bet kāpēc tad neredzēja viņas vienaudži un Youta?


Nu man tas pastnieks arī ne pārāk :'D bet daudz skaistāk, manuprāt, būtu, ja tomēr būtu pateikts, ka viņi būs kopā. jo viņš ļoti centās, lai Momo mātei ir labāk…

Varbūt tas ‘‘super power’’ iederētos, ja tā būtu cita žanra anime vai kā savādāk… jo man tas bija ļoti… interesants pārsteigums.

Jo viņi jau ir lieli un Momo pārsvarā laikam jau redzēja jo viņa pieskārais tai grāmatai. o.o

Pieklājīgi teikts :D Karoč gribēja kaut ko smieklīgu izveidot, un kaut kā viņiem tas nesanāca :D

nu nezinu… varbūt, bet man liekas ka to bija kaut kā jāpaskaidro labāk… es nesapratu :'D
varbūt mangā ir labāk paskaidrots?

Man arī tā liekas. :D Jo tad vajadzēja vairāk tādas veitas, lai mēs saprastu, ka tas ir humors, vai vispār nelikt. Jo savādāk es biju iegrimusi tajā nopietnajā anime atmosfērā un šis vienkārši man izjauca garastāvokli :smile:

Nezinu par mangu :sweat: bet parasti tā ir ka mangā parasti visu apraksta sīkāk.

Vai ne? Man bija tieši tas pats :D

1 Like