UniCon 2023 cosplay vs k-pop diskusija

Tu nezini, kas ir NEET, vai nezini konkrēti par to home guard daļu? Jo NEET pēc idejas arī ir “home guards”, jo nekad neiziet no mājas :smiley:

Kas ir neet to es saprotu. Es tieši par to grupējumu kā tādu.

Par to ka dažreiz priekšnesumi ir cringe - jā, agree.
Tomēr, k-pop ir daudz populārāks un sīvāks, nekā cosplay. Deju grupas ir daudz, daudzi to dara kā full on hobiju vai pat kā darbu. Dejotāju populācija ir vienkārši daudz lielāka, nekā cosplay. Tagad, kad Unicons ir sagriezis sevi 2 daļās, tā skatuve ir ar kaut ko jāaizpilda.
Mans gala vārds - šaubos ka būs kādi griesti, jo to kosplejeru vienkārši nav daudz, and show needs to go on…

Ja ir velme pēc standartiem, tad jābrauc uz Eiropas, Amerikas un Japānas koniem, kur geek populācija ir daudz, daudz lielāka, attiecīgi, tā sijāšana/filtrācija ir arī skarbāka.

1 Like

Esmu nonācis līdz tam, ka viss pasākums liekas cringe ar periodiskiem WTF momentiem. :joy: Cringe ne obligāti ir negatīva lieta.

Ja kāds nav mēģinājis, iesaku turēt acis un ausis vaļā kona laikā. Īstie pokemoni un uzjautrinošākās interakcijas ir paslēpušās pūlī. :rofl:

6 Likes

Da labi, vai tad? Spriežot pēc tā, ka UniCon vienmēr bija mazāk dejotāju nekā kospleijeru, man bija radies pretējs priekšstats.

Skatoties K-Pop man radās jautājums vai pie mums vispār ir kādas citas deju grupu sacensību iespējas, līdzīgi pasākumi. Galīgi nesekoju līdzi. Skaidri redzams, ka K-Pop un dejošanai ir pieprasījums. Ja nav diži citu varianti, tas manā prātā visnotaļ izskaidrotu K-Pop paneļu sprādzienu popularitātē.

2 Likes

Uj tā ir jau atsevišķa tēma, jo ir jādefinē kas skaitās kvalitatīvs priekšnesums un kāds ir pašu kosplejeru mērķis. Es minu, ka ir daļa kura vienkārši grib pavadīt foršu laiku un ielikt kādus jokus.

Ļoti, ļoti sen unicon bija organizējis pasākumu workshopu par kospleju uzstāšanās mākslas pamatiem. Principā tajā tika parādīti tips & tricks, improvizāciju un izklāstīti aktiermākslas pamati.

Varbūt varētu vairāk workšopa tipa pasakumus pašā unicon pasākumā (ne tikai prezentācijas), jo par kospleja uzstāšanās uzlabošanu u.c workshops esmu pieredzējusi tikai Animatsuri …

2 Likes

“Kvalitatīvs” priekšnesums šā vai tā būs kaut kas subjektīvs, tā pat kā kospleja konkursa balvu ieguvēji.

Mierīgi varētu būt, ka daļa nemaz nav ieinteresēta radīt pēc iespējas patīkamāku šovu publikai.

UniCon programma mainās, kaut kad, kaut kas varētu būt, ka ir bijis. Man gan liekas, ka kaut ko rīkot pašā UniCon ir drusku pa vēlu. Lai celtu priekšnesumu izpildījuma kvalitāti, vajadzētu stimulēt tautu tieši pirms kona.

Te gan es tīri filozofēju, ja mēs pieņemam, ka tagad ir slikti un jāceļ līmenis.

Vienkārši tad ir jautājums, ko tu sagaidi no priekšnesuma lai tev tas būtu interesants? Vai lietas ko vēlies lai cilvēki uzlabo?

Pašā konā man liekas būtu ok tāda veida workshops, jo tas iedrošinātu un iedvesmotu cilvēkus, kuri nav mēģinājuši līdz šim šo hobiju. Lielāka arī iespēja, ka kāds atnāktu uz to pasākumu nekā atsevišķi veidot atsevišķu pasākumu ārpus unicona.

Teorētiski abas šīs idejas var apvienot, jo koni ta mums ir divi, ar roughly pusgadu starp tiem. Workshops winterconā potenciāli sagatavos vasaras uznācienus un otrādāk.

Lielākā problēma ir kā tam genshinam skābekli piegriezt. :joy:

2 Likes

Ideja nav slikta, bet tad ir jāatrod kādu, kas būtu gatavs vadīt tādu workshopu. Šogad jau bija daži nosacīti vietējie kosplejeri, kuri vadīja paneļus iesācējiem, bet tas bija vairāk saistīts ar tērpu izveidi nevis priekšnesumu.

Par genshitu gan neko nevarēs padarīt. Tas ir trends un kamēr tā spēle būs populāra, tikmēr visi un viņu mātes no tās kosplejos xD

4 Likes

Es aizmirsu minēt vēl vienu point - kosplejeru vecums priekšnesumos un šo priekšnesumu mērķa auditorijas vecums un žanrs.
Varbūt tie nav slikti priekšnesumi, bet neesi kategorijā kas tevi ieinteresē.
Es ņemšu un teikšu no savas pieredzes, ka priekšnesums ko es uztaisīju 18 gadu vecumā atskatoties man tas vairāk nesaista - ja man būtu jāveido 25 gadu vecumā es veidotu to nopietnāku un ar strukturētāku.

2 Likes

Es domāju ka labs priekšnesums noteikti ir kas vairāk par pastaigu no vienas skatuves malas uz otru. Ir diezgan daudz pieredzēts šādu cik esmu bijis Uniconos.

1 Like

Vispār bralit to sauc par performance žanru -Defile.Tas ir kad cilvēks vnk atrāda savu kostīmu…Pie mums varbūt tas nav tik uzsvērti bet ārzemju pat citādāki performance nepastāv kā tikai defilē variants.

3 Likes

Cik es redzēju viena bija kurai bija tāda tipa uzstāšanās.

But this explains why all the cosplay music videos feature only stuff outside of competitions

Ā, damn. Tad izskatās ka esmu redzējis Uniconā citas specifiskas performances kas man likās interesantākas un uzstādīja šādas ekspektācijas uz visām. Tagad man ir skaidrs ka man konkrēti nepatīk defile žanrs un ārzemēs priekšnesumus nebūs vērts pat skatīties :smiley: .

2 Likes

UniCon tuvākais sanāk kospleja maskarāde, taču ne līdz galam. Daļa arī tur iesprauž ļoti mini priekšnesumu.

Uhh karsta diskusija.
K-pop noteikti vinnē ar to, ka viņam ir izteiktas references, tieši uztāšanās ziņā. Tev faktiski nekas nav pašam jāizdomā. Vnk nokopē kustības.

CP savukārt tev ir jāiedarbina visas pelēkās šūnas, un ja tev kāda no daļām ir švakāka, tad tur ir jātrenējas, švaka deja - mācies dejas, herogrāfijas, fiziskā sagatavotība - specifiski treniņi un tml., līdz ar to nepašaubāmi, priekšnesuma daļa iekārsies un būs manāmi švakāka tajā vietās, kur pašam švaki.

Kā arī kostīmi - daudzi ierobežo tavas kustības, un tu neko ar to nepadarīsi. Vismaz manā skatījumā.

Un jā, tomēr būsim godīgi, daļa cilvēki to dara fana pēc. Genshin Impact - cmon, tur pietiek ar nosaukumu un Aļika kostīmu, tev jau puse zāles bļaus.

Ja mēs ņemam DIY kostīmu, visu uztāšanos u.c. elementus, tas noteikti būs sarežģītāk, laika un darba ietilpīgāk, nekā K-pop. Sakat ko gribat, bet ja ir reference pilna D, tad slikti/nekvalatatīvi izdarīt ir neiespējami.

Cita runa, ja Aļika variants - te tad manā skatījumā, jāsalīdzina priekšnesumi. ja runājam tikai par tiem.

2 Likes

Vēlos piebilst, cik īstenībā ir grūti izveidot strukturētu priekšnesumu īsā laika posmā.
Solo cosplay ir 60 sekundes,
Un duo cosplay ir 90 sekundes…

1 Like

Es arī vienmēr esmu prātijis vai cosplay grupām pietiek laiki priekšnesuma izmēģinājumiem. Parasti tik dzirdu stāstus kā viss notiek pēdējā brīdī. :D

Es ar cosplay nenodarbojos, bet ja nodarbotos būtu gana prikolīgi, nez, sarunāt izzīrēt lielo vai mazo skatuvi kaut vai tajos pašos Viskaļos.