Studio Ghibli filmas

Principā par katru filmu var veidot atsevišķu rakstu, kā arī par dažām filmām jau ir izveidoti raksti, bet principā Ghibli filmas var atšķirt no citām animācijas filmām.

Īsāk sakot šī tēma ir domāta lai varētu runāt par Ghibli filmām vienā vietā nevis dažādos rakstos.

Par filmu stāstu diži neko neteikšu, varēsiet paši izlasīt aprakstā, vairāk centīšos aprakstit kā es nokļuvu pie nosaukto filmu skatīšanas un par pašas studijas pasaules uzzināšanu :D Uz priekšu~~~


Filmu secība ir kā es plus-mīnuss iepazinos ar filmām :3

Howl’s Moving Castle

Principā pirmā filma kas man sāka kustinā zobratus uz anime pusi :D Kad biju maza paskatījos kas labs iet pa televizoru un BAM! pa LNT kanālu rādīja šo filmu un vēl ar latviešu dublāciju, protams, skatījos kad jau filma bija tikusi līdz pusei, bet man tik ļoti iepatikās ka pat prasīju mammai lai nopērk man dvd kuru redzēju veikalā, bet nekā, mamma teica nē ;(
All hail, mūsdienu internets :owocry:

The Cat Returns

Šo filmu es arī redzēju pa televizoru, tikai nav ne mazākās nojausmas kurā kanālā, jo tajā momentā es biju ciemos pie brālēna un mums vairāk interesēja spēlēšanās nekā filmu skatīšanās, bet kad tomēr visi piesēdāmies pie televizora nožēloju ka spēlējos vairāk nekā skatījos :D Par šo filmu es atceros viss mazāk no visām skatītām, jo es reāli neatceros viņu :D (principā zinu kas tur bija, bet nu gan jau jūs sapratāt ;3)

Grave of the Fireflies

Welp… es ļoti ilgi vairs neskatījos nevienu ghibli filmu. Es uzdūros šai filmai savā anime skatīšanas peak laikā, kad skatījos visas anime youtubē pa labi un kreisi, un jo drūmāka anime jo labāka. Ufffff… īsāk sakot ja tu gribēji būt labā omā pēc šīs filmas noskatīšans, filma tevi iepļaukās ar konfekšu kārbu. Saproti kā gribi :D

The Secret World of Arrietty

Hahahahaha… :D Par šo filmu es uzzināju pateicoties anime forumam, kur @Menestrels un @m1raz iztulkoja filmu, un es negribēju palaist garām izdevību nenoskatīties anime latviski :D BET, es filmu iesāku bet tā arī nenoskatījos līdz galam. Vainoju to ka es sāku skatīties tad kad man nāca miegs un arī pati filma kaut kā neaizrāva mani, bet es tāpat vainošu to ka centos miegaina skatīties :D Īsāk sakot punkti par centību no manas puses :D
Varbūt kādreiz došu otru iespēju pēc visiem šiem gadiem :D Kas lai to zina, varbūt brīnumi notiek :D

The Tale of the Princess Kaguya

Šeit sākās periods kad es sāku reti kad skatīties anime, un skatījos tikai tad ja mani kaut kas ieinteresēja un ja ir cilvēks ar ko skatīties. Sākumā neticēju ka šī ir ghibli filma, skatoties youtubē filmas klipus, filmas stils bija tik atšķirīgs no studijas stila, bet ļoti piesaistošs, protams, Jua skatījās filmu dēļ zīmēšanas stila. Laigan otrā persona gribēja skatīties Ledus Sirdi, jo es nebiju to redzējusi, bet, paldies Dievam, Netfliksā nebija tās filmas bet šī gan bija. Yey! :D Atceros ka man beigas nepatika, bet viena asara laikam notecēja, bet filmu bija ļoti jautri skatīties pateicoties mūsu komentāriem, par spīti tam ka šī nav komēdija :D

Spirited Away

Iedomājies, es tikai nesen noskatījos šo filmu, tikai tādēļ ka tā tradīcīja kaut ko noskatīties kopā kad es esmu ciemos Jēkapilī, nevienam nebija idejas ko skatīties, un tad bija tāds - ehhhhh… labi, random ghibli filma go! - Netfliks kā reiz piedāvāja šo filmu krievu dublējumā, un deam… man ļoti patika nav brīnums ka visi slavē šo filmu, bet patika tikai man vienai, jo otrā persona pēc noskatīšanās saviebās un aizgāja gulēt XD
Btw. Lin best girl ;3

Un kā jūs iepazināties ar Ghibli filmām? :)

8 Likes

Kā arī aizmirsu piebilst, es ļoti vēlos vēl noskatīties dokumentāro filmu par ghibli studiju, pateicoties šīm pērlēm :D

image

Nav ne jausmas kur var to noskatīties, bet es kādreiz noskatīšos :D

3 Likes

Skatījies neesmu, bet varbūt šī, vismaz uzdūros tādai dokumentālajai filmai.

1 Like

Ķecerība mest Ghibli darbus vienā katlā. Labi, tās var viegli atšķirt no pārējām anime filmām dizaina izvēļu dēļ. Savā starpā Ghibli filmas gan ir visai atšķirīgas. Nevaru iedomāties divas vienādas filmas un es ne tik sen ķēros pie Ghibli filmu maratona.

Teiksim, Makoto Šinkai filmas man ir bijis problemātiski atšķirt vienu no otras. Redzot mākoņu un debesu ainu, var būt problēmas konstatēt kura tieši no visam filmā tā ir.

Neskatoties uz to, ka Mijadzaki izskatās pēc mīļa opīša, patiesībā ir diezgan sūrs, gan pret darbiniekiem, gan pret savu dēlu. Kā viņš izgāja no dēla pirmā pilnā metra sakot, ka šis ir pārāk jauns lai ņemtos gar animāciju.
Nerunāsim par Ghibli pirmo 3D animāciju, Earwig and the Witch, no tā paša puiša, kas izskatās vienkārši drausmīgi. Tākā Mijadzaki-san varētu piekrist - nav tām puisim draudzība ar animāciju.

Cik es par to Earwig and the Witch, lasīju un klausījos sapratu ka multeni taisīja jaunieši kuri īsti nebija saprašanas kas un kā ir ar to animāciju un puisis bija praktiski vienīgais kas kaut ko saprata no 3d modelēšanas utt. Bet nu jam, talantu gan vajag šādām lietām. o.o

Noskatījos Earwig and the Witch, jā viņa nav klasiskais Ghibli šedervs bet nebija arī tik slikts kā visi runā par to filmu.

2 Likes

Tas ir viens slikts MAL reitings - 5.50

Es tieši sāku savu Ghibli laif ar Spirited Away, vienmēr būs mana nr.1 viņu filma, nezinu cik reizes esmu redzējusi.
Vēl protams Totoro. :kawaii_potato:

Ah vispār varētu pacelt arī visus meanings un secret msgs behind all Ghibli movies, ķip kādila kurai animācijai ir nozīmes un simboli utt

Jep, jo daudziem nepatīk animācija neņemot vērā limitēto budžetu, kā arī galvenais heits ir tas ka to veidojis Mijazaki dēls nevis pats papucis. Jā, modeļi ir statiski un nejūt dzīvības, tā ghibli maģijas, bet neuzskatu ka ir pelnījis tik lielu naidu.

1 Like

Iron golemi no minecraft ir balstīti uz vienu Ghibli filmu, castle in the sky ja nemaldos.

Ļoti ironiski ņemot vērā kā average spēlētāji pret šiem izrurās.

Noskatījos, galīgi nav ne vainas.

Ayo!?

1 Like

Lai arī esmu priecīgs, redzot, ka par anime (jau nu atkal turpina runāt plašāk un plašāk), man uzdzen šermuļi, kad vienīgais, ko spēj izcelt no šīm filmām ir “varones nav jāglābj, viņas pašas uzņemas cīnīties un palīdzēt tiem, kam tic”. Es kā bērns šos lūkojot, nemaz nemanīju tādu niansi - tie vienkārši bija ļoti labi uzrakstīti tēli ar “relatable” stāstiem, izcilu mūziku, fantastisku fantāziju, kam šādi rietumu “haštagi” nebija jāiedod. Nesaprotu to cilvēku vēlmi visu likt kādās kastītēs (un pasarg’ Dies’ - likt Mijazaki filmas kaut kādas kastītēs?)

No mediju viedokļa, lai arī skarbi, bet - bezjēdzīgs raksts.

Ņemot vērā, ka šo it kā ir veidojusi animācijas asociācijas direktore, mazākais ko varēja vēl pieminēt par vecākiem bija Mijazaki jaunākā filmā - kur tiek pieminēta arī nedaudz Mijazaki dzīve. Tiešām uzdzen sajūtu, ka viņa ir lasījusi kaut kādus filmu aprakstus, bet par pašām filmām, kā animācijas direktore, īsti neko nezin.