Howl no Ugoku Shiro

Nosaukums angliski: Howl’s Moving Castle
Nosaukims japāniski: ハウルの動く城
Žanri: Adventure, Drama, Fantasy, Romance

Apraksts: Sofija, ir klusa meitene, kura strādā cepuru veikalā. Viņas mierīgā dzīve beidzas kad kāda ragana uzlika viņai ļaunu lāstu, un tagad 18 gadus veca meitene izkatās pēc vecas večiņas. Sofijas vienīgais glābējs kurš var lauzt šo lāstu ir jauns burvis, kurš dzīvo staigājošā mājā. :-D

Šī bija mani pati pirmā Gibli filma, un pati mīļākā, jo tas ir pirmo filmu noteikums, tās parasti paliek atmiņās labāk. :D Atceros kā pa LNT kādreiz skatījos un vēlējos sev tādu māju. Jo deam… tā māja ir episka. :D

5 Likes

Ir ļoti grūti izvēlēties pašu mīļāko Ghibli filmu, jo visas ir lieliskas.
Taču man personīgi vienkārši piesaista Howl’s Moving Castle gan efektu, gan stāsta ziņā visvairāk… :sparkles:

Un nē… tā nebija pirmā ghibli filma kuru biju noskatījusies, bet tāpat mīļākā >w<

Nuuu… tas bija par mani teikts XD Tas uzreiz nenozīmē ka tas ir iemesls kāpēc citiem viņa uzreiz arī patīk :D

:kissing_heart:

1 Like

Skaista filma ar pasakas piegaršu. Man pat ļoti patīk.

1 Like

Tikai esot tranvilizatoru iespaidā, pa ceļam iedzerot un iešņaucot visu ko var un nevar var pateikt, ka filma ir absalūts beztalanta, morāli degradējoša un psihes graujoš obejkts, kuru radījuši abolūtākie degredanti, kuri pat Hitleram liekam nervozī pīpēt.

Protams, kā pa manam, uz beigām filma tomēr nedaudz, vot pāris pilienos zaudē savas pozīcijas. Ja sākumā un vidus daļā filma plūstoši raisa intrigu, tad uz beigām krietni pa ātru izspēlē visas kārtis, kā rezultātā tieši pirms finālās kārts izpēlēšanas, filma itkā cenšas noblefot, taču nekas nesanāk no tā. Un tomēr - atkal tā ir dzīvs pierādījums tam, ka otrā plāna personāži, spēj un var būt interesantāki un harizmātiskāki nekā pirmā plāna. Taču daži visnotaļ savdabīgi jautājumi palika atklāti - atbilde uz viņiem tika iedota, taču tas izskatījās no sērijas - mēs paši nezinam kā to izskaidrot līdz galam. Un tomēr filma nopelna savu slavu - tā liek skatītājam domāt un sajust, izvērtēt prioritātes, apdomāt notikumus un izvērtēt tos un to saistošos. Piedod Mijadzaki - mūsdienu anime vairumā to ir pakāsusi.