Stardew Valley apskats


Tu jau vairākus gadus strādā biroja darbu, kas no tevis izsūc visu dzīvotprieku. Dienu dienā sēžot pie viena un tā paša galda tu saproti, ka ilgi šādi vairs nevarēsi. Tev atmiņā ataust tava vectēva vārdi pirms viņa nāves, un viņa pēdējā dāvana tev - aizlīmēta aploksne.

‘Tu būsi gatavs šai dāvanai tad, kad modernās dzīves smagā nasta draudēs nospiest tavu gaišo garu.’

Tu atver aploksni. Tajā ir vectēva vēstule tev un īpašuma vērtspapīri. Vectēvs tev mantojumā ir atstājis savu veco lauku māju Pelikānpilsētā, pašam savu zemes gabaliņu tālu prom no pilsētas dzīves. Tu izlem pamest darbu, paņemt tikai pašu nepieciešamo, un doties tur, nezināmajā.
Tā sākas tava lauku dzīve, kas būs aizraujošāka, nekā tev varētu likties.


Stardew Valley mājaslapa | Steam | HumbleBundle


Stardew Valley - fermas simulators. Īsumā.

Ja esi spēlējis Harvest Moon vai Animal Crossing, spēle liksies ļoti pazīstama. Tev ir dots savs zemes pleķītis, daži veci darbarīki, saujiņa naudas un māja, ar ko visu tu vari izpausties. Audzē ražu, kop dzīvniekus, iekārto pats savu ideālo pasaules stūrīti.

Turpat blakām atrodas mazā Pelikānpilsēta, kuras iedzīvotāji tevi gatavi pieņemt savā bariņā. Runā ar viņiem, dod viņiem dāvanas, un varbūt viņu starpā pat spēsi atrast sev otro pusīti.
Neinteresē ne fermas dzīve, ne sociālais spēles aspekts? Pat tad spēlei ir, ko piedāvāt. Pelikānpilsētas nomalē atrodas sen neizmantotas raktuves, kas laika gaitā kļuvušas par mājvietu dažādiem briesmoņiem. Jo dziļāk tu nokāpsi, jo spēcīgākus pretiniekus tu satiksi, bet īstie dārgumi slēpjas tikai raktuvju dzīlēs…

Dzīve spēlē notiek četrās sezonās, katra sezona vienu mēnesi (28 dienas) gara un aizpildīta ar dažādiem notikumiem. Spēlē ir daudz tā sauktās Lieldienu olas un nekad nepietrūkst darāmā un lietas, ko atklāt. Jau pašā sākuma ekrānā ir vismaz divas lietas, ko atrast (ko es esmu atradusi) :D.

Spēle maksā tikai €14, bet ņemot vērā, ka tā joprojām tiek papildināta ar jaunu saturu un spēles izstrādātājs ConcernedApe tikai nesen ir beidzis pie tās strādāt viens pats (pievienojoties Chucklefish studijai - Starbound izstrādātājiem) tā ir pat smieklīgi zema cena. Šogad plānots spēlei izlaist multiplayer opciju, un tas uzreiz pavērs vēl vairākas spēlēšanas iespējas (un liks man pavadīt vēl kādas 100+ stundas tajā).

Tiešām mierīga un stresu apēdoša spēle. Diezgan bieži to var satikt uz atlaidēm, kur tā nokrīt pat par vēl lētākām cenām (esmu pārliecināta, ka savu kopiju pirku par vēl €20), tā kā iesaku izmēģināt, ja sanāk. Pieejams arī plašs modu klāsts, tā kā spēli iespējams pielāgot savām vēlmēm.

Bet neviens mods neatļauj man apprecēt Burvi, un viņš turpina noraidīt manus bildināšanas mēģinājumus… #pray4vriska2k18

6 Likes

Gribējis vienmēr izmēģināt, taču esošā spēle man negribīgi asociējas ar MC, kā arī baigi aldenā tā izskatās XD
Arī pats spēles “izskats” tāds visnotaļ tipisks soc tīklu spēlēm, kuras parasti balstās uz pay2win, lai gan spēle cik esmu vērojis sevi pozitīvi rekomendē, taču dēļ savas līdzības ar citiem šāda tipa projektiem - nerodas vēlme mēģināt pat.

1 Like

“tikai”, man tas šķiet pa daudz :D

Savulaik mes medzam pysdienu naudu neteret un notriekt speles… ehhh.

  • ~ tik pat daudz uz lielā N
1 Like

Dude. 14 eur ir 2h kino biļete. Viņi tev piedāvă pa to cenu 140 h gameplay… xD tas ir izdevīgi, yo

2 Likes

https://cdn.discordapp.com/attachments/299128163307618304/412966520897929216/unknown.png
un man vēl nav ne tuvu visi achievements, tā kā nākotnē paredzēts vēl vismaz 2x playtime

minecraft… tas to pikseļu dēļ? :D tad tev daudzas spēles radīs nevēlamas asociācijas.
tā nav tikai saldena pēc izskata, tā tāda arī ir, bet samērīgi. nekādus Lielos Konfliktus un Pasaules Glābšanu tiešām tu tur nedabūsi. mierīga, jauka spēle.

tā… galīgi nav p2w. varu saredzēt tur kaut kādu līdzību bet tur jāpiepūlas. nevēlos nopelt tavu viedokli un uzskatus, bet iesaku kādreiz izmēģināt, ja sanāk izdevība. vai uzmet aci youtubē kādam klipam :^)

es to saku salīdzinot ar to cenu, par kuru es to pirku pirms … gada? nedaudz vairāk, t.i. €20. €14 ir Daudz Mazāk. Uz atlaidēm var to dabūt pat pa €6 (man šķiet, esmu tādu cenu uz ps4 redzējusi) tas ir gandrīz kā pakaļ sviesta spēle.
(un protams jāņem vērā līdz šim ieguldītais darbs - pirmos spēles gadus ConcernedApe visu taisīja viens pats, sākot ar kodu un grafiku un beidzot ar mūzikas komponēšanu. + jauns spēles saturs, ko joprojām pievieno un pie kā strādā… spēlei būtu jāmaksā daudz vairāk, manuprāt)

P.S. Ja jau aizgāja runa par cenām. Es pirms nopirkt, biju kādas 20h spēlējis torrent versiju un nejūtu nekādu aprobežojumu, cuz 100% offline gameplay. Kad uzzināju, ka developeri taisās veidot līdziga stila spēli par raganu skolu (kkas līdzīgs anime Little Witch Academia) nolēmu, ka iemetīšu pāris rūpijas uz viņa kontu. xD Also, rets izdevējs piekritīs, ka uz visām platformām jābūt vienādai cenai. Šīs ir viens no tiem gadijumiem. Neskatoties uz Nintendo cenu politiku, šī spēle maksā tik pat daudz cik steam, kaut arī lielais N bija no sākuma gribejis pielaist spēli ar cenu 40 EUR.

https://stardewvalley.net/stardew-valley-v1-3-beta/

multiplayer beta ir live!
es pagaidītu, līdz visi man modi ir atjaunināti v1.3, bet nē :)