Mooortaaal Kooombaaat - jauns, mūsdienīgs un "R" reitings

Sveiciens! Kadiljaks uz trases.

Mortal Kombat ir viena no tām video spēļu ekranizācijām par kurām var teikt, ka tā centās un bija tuvu absolūtai uzvarai, tomēr pagadījās daži celmi un akmeņi, kas lika paklupt.

Klupšana sākās uzreiz pēc pirmās filmas, kad autortiesības dega un aktieri kļuva nepieejami, un scenārijs pēc dažu sakāmā atgādināja miskasti, un tā turpinājās līdz 2015. gadam, kad tapa zināms, ka Džeims Vans (Saw, The Conjuring, Insidious), būs galvenais producents filmai. Tomēr arī te filma kūleņoja tik ļoti, ka tai traudēja 2021. gada janvāris - laiks, kur studijas izmet bezcerīgus projektus, jo nofilmēts ir, bet kur likt nav zināms. Tomēr filma nonāca uz aprīli, uzrādot diezgan labus kases rezultātus, kuri ietekmēs būt vai nebūt turpinājumam, par ko skaidri pasaka filmas beigas. Lai gan filmai vēl pagājušajā gadā nozīmēja ja ne pilnīgu, tomēr krahu.

Faktiski mirklī, kad daļa tautas ir izsalkusi pēc kino, bet viņā nekā nav, Mortal Kombat diezgan netraucēti pelna šekeļus. Dotajā mirklī filma pasaules līmenī nopelnījusi ap 50 miljoniem dollāru. Pie tam ASV kino ekrānus tā dabūja tikai 23. aprīlī, jau atnesot ap 22,5 miljoniem, nonākot pirmajā vietā.
Ja ticēt, ka budžets ir ap 50 milj., tad filmai ir visas iespējas savākt nomināli atpelnāmo summu. Vienīgais, kas filmai varētu patraucēt ir atzīmes, lai gan tās svārstās ap 6 un 7, nodrošinot stabildu vidējās kvalitātes filmu.

Galvenokārt filmai nāk apvainojumi par galveno lomu aktieriem un pašu sižetu. Par ko varētu piekrist, jo visas skatīšanās laikā vai nu aktieri tracina vai notikumi, kuri ir muļķīgi pēc savas dabas.
Vieni no tracinošākajiem ir Liu Kang. Šeit drīzāk ir pretenzijas pret aktiera fizisko formu, var redzēt, ka aktieris cenšas un dara, ir trenējies, tomēr pārliecību tas nerada. Sonja Blade - it kā pierodi tomēr rodas sajūta, ka pati aktrise nezina, ko tēlot un kā rīkoties, rezultātā sanāk ne zivs, ne gaļa.

Tie, kas tiešām ir labi sevi parādījuši ir Kung Lao - aktieris Max Huang ir tiešām pacenties viņā iedvest dzīvību un šo personāžu tu ātri vien iemīli, tomēr tikpat ātri viņš mirst. Un Kano - ir sava harizma ar ko piesaista. To ka viņš grib komiksu pa sevi un to zīmē, nemitīgi plēš jokus ar dažādām atsaucēm, liek domāt, ka Kano ir “geek” diezgan lielā mērā.
Runājot par pārējiem - pat nezinu ko teikt - eksistē galveno kārt. Tas pats arī par otro lomu personāžiem. Vienīgi Hiroyuki Sanada atveidotais Skorpions un viņa priekšstāsts ir interesanti un uzmanības vērti.
Sižeta ziņā - kā vecie labie 90-tie, tikai mazliet mūsdienīgs. Tagad ir ģimenes saiknes, tetovējumi drakona veidā kas var parādīties pie dzimšanas un citi sižetiskas jēlības. Protams pieņemu, ka tam visam ir saikne MK visumā utml., tomēr filmā tas izskatās smieklīgi. Nopietni, Goro tika uzveikts pateicoties sievietei. Kā arī visāda tur arkana spēki, kas dod maģiskus ieročus un spējas. Atkal - ticu, ka MK fani var visu paskaidrot, bet pasniegts Šamalana Avatara stilā - zeme ir apkārt, bet zemes burvji nevar burt.
Galvenais - cīņas. Vairumā pasniegtas labi. R reitings sevi ataisno. Gaļja ir. Visi tiek šķaidīti, graizīti un citādi sulīgi likvidēti. Tomēr daļu labākos momentus jau treilerī parādīja.
Ņemot vērā, ka filmas režisors ir Simons Makkvīds (Simon McQuoid), aiz kura pleciem ir viens liels nekas, tad var teikt, ka debija ir izdevusies. Lai gan nav izlēgts, ka Simons ir vien figūra uz kuru, gadījumā ja nu kas, var kaisīt visus pelnus, bet viņa pasakās neviens neklausīsies.
Filma ar savu tikpat kā 2 stundu skrējienu nenogurdina, vien mazliet brīžiem pa daudz ievilkts, bet ne traģiski. Tomēr vienam vakar derēs un nodrošinās ar izklaides saturu.

Tiem, kas redzējuši un atceras vecos labos 90-tos un attiecīgās filmas šajā visumā, tad nereti zīmēs parelēlas, kas norādīs uz to, ka vecās, vismaz pirmā filma, ir labāka. Un varētu piekrist - daudzos momentos vecās filmas risinājumi personāžu ziņā vai sižetiski ir bijuši labāki.

Tāpēc būs intersanti pavērot, kas notiks ar šo franšīzi nākotnē. Tā sāks dzīvot no jauna vai tomēr atkal nomirs uz 20 gadiem.

Paldies, ka bijāt! Palieciet uz trases.

P.S. Starpcitu par vienu no leģendārākām filmu mūzikas skaņām runājot - kā tik vienkāršu skaņu var padarīt tik pliekanu - jautājums atklāts. Nebūtu tad vispār labāk likuši.

2 Likes

Kad par šo filmu pirmo reizi dzirdēju, radās priekštats, ka šis būs darbs kuram klibos sižets. Šeit pa labam mazāk sižeta un vairāk cīnīšanās.

Joka pēc varētu noskatīties.

1 Like

Droši. Gribētos dzirdēt kāda cita atsauksmes ar par šo filmu. Citi sauc par mēslu. Citi, ka zem aliņa pavelk.

Lai pie aliņa aizietu nevajag daudz. Citreiz pietiek ar kustīgu bildi. :D

Noskatījos, varu teikt tā, veco filmu par Mortal kombat miglā kautkur atceros, tapēc ši tīri labi skatāma. Ja esi spelējis Mortal kombat videospēles ieteiktu vienu reizi noskatīties, bet ja nēesi liksies filma bez nekāda satura. Skatāma, bet jazin minimāli lore pirmstam. Par veco es ja godīgi tik atceros, kad tās cīņas tik daudz nenotika.

1 Like