Latvia manga superpower 2030

Ja nu jāraksta pirmais posts, tad laikam jātaisa jauna tēma.
Cik zināms, letiņu valodā mangas vispār nav vai arī kaut kas knapi tulkots ir (neesmu ciešāk papētījis), tāpēc autisma pēc radās doma paņemt to pašu Shoujo Shuumatsu Ryokou / Girls’ Last Tour un rakstīt visu latviski, tulkojot taisni no japāņu valodas latviešu valodā (jeb fuck translating this shit moonrunes->modern anglo-saxon->latviski).
Ieskatam dažas lapas, pirmajā saitē četri attēli, pēdējā viens, pirmajām divām lapām dažas pa vidu, kuras nav ieliktas albumā.


kaut kad pēc gulēšanas pielabošu

5 Likes

man ļoti patīk, tikai žēl, ka piemēram mums grāmatnīcās piedāvā ru/eng versiju mangām, bet ne latviski.

Laipni lūgts neprātīgo mangas tulkotāju klubā. Ik pa brīdim kāds iemet forumā kādu tulkojumu, ir mums bijuši gan pabeigti darbi, gan vairāki paraugi, nodaļu daļas kā tavējā. Topics tagged manga_latviski

Manā kolekcijā savulaik bija divas. Princese Ai (Princess Ai) un vēl kaut kāda “šausmene”, kurai neatceros nosaukumu. Es tās nopirku pa pus velti, kad veikals tās izpārdeva. Neatceros kura no lielajām grāmatnīcām tā bija. Tie nebija diezko izcili darbi. Nav pārsteidzoši, ka tur nekas tā arī nesanāca.

Komiksi latviski kopumā ir gana reta parādība.

1 Like

Shoujo Shuumatsu Ryokou ir arī Anime, man sagribējās noskatīties, izskatās varētu būt interesanta.

I liked it alot

Paldies, iepriekš nemaz nezināju par centieniem pārtulkot mangu. Kāds fonts tika izmantots tulkojumos, piemēram, “Slēptuvē”? Izskatās daudz labāk nekā manis uzmeistarotais, kurš ir tikai aši pamainīts “Manga Temple” fonts.

Anime bija ļoti laba, tomēr pašas beigas no mangas nebija iekļautas.

Varētu būt, ka CC Wild Word. Tas bija viens no populārajiem mangas fontiem. Tas pats ar kuru arī tiek izdoti profesionāli darbi. Tieši tas ko tur redzi ir manis veidota modifikācija ar latviešu burtiem.
Man neapmierināja tas, ka lielākā daļā komiksu/mangas fontu nav latviešu burtu. Es sāku modificēt esošos angļu fontus un pievienoju tiem latviešu burtus. Ja ļoti uzmanīgi ieskatās, var redzēt, ka garumzīmes utt. ne līdz galam iederas kopējā stilā. :D

Tāpēc kad pārdeva latviski neviens viņas īsti nepirka, un laikam secināja ka nav vērts :D

Kā arī priekš jau izdotu angļu valodā un izdrukātu komiksu importēšanas Latvijā vajag mazāk ieguldīties. Jebkurš no mums var nopirkt kādu komiksu ārzemēs un mēģināt to pārdot Latvijā.

Un arī tās mangas angļu valodā ko pārdot bieži vien eju un redzu tās pašas, un nav nekādu papildinājumu

1 Like

Varbūt kādreiz nākotnē būs otra sezona. Vai ja tās ir pašas beigas, tad kāda OVA sērija vai filma.

Kur nav?Veikalos?

Ye, Rīgā redzēju lielāku piedāvājumu veikalos bet savā Latgales nostūra veikalā tur knapi var redzēt kaut ko jaunu no mangas piedāvājuma :D Bet arī sen neesmu tur gājusi, nezinu kā tur tagad ir :D

Definē Latgales nostūra veikals, jo es mangu esmu redzējis vien Rīgas Jāņos Rozēs

Rēzeknes Jānis Roze :D

2 Likes

Idk why, but this reply is funny. ;D

Rēzekne tāda uzjautrinoša vieta. :D

Tikai pietrūkst DEPO, savādāk tāds patukšs krajs. :(

Kāds DEPO kad tev ir Senukai, kur darbinieki tevi var pasūtīt tālāk jo zin ka citur tu neaiziesi :D Nemaz nerunājot kādas cenas tur tagad ir :D

1 Like

Es vēl atceros kad Senukai sauca par K-rauta