Kādas ir tavas domas par kvestu istabām?

Pie mums Rīgā ir saradušās dažas quest room. Tās atrodamas dažādos Centra nostūros. Kvestu istaba visbiežāk ir telpa vai telpas, kurās tu un tavi daži draugi tiek ieslēgti iegšā un jums kopīgiem spēkiem ir no tās jātiek ārā risinot dažādas mīklas un uzdevumus.

Vai tu esi bijis kādā no kvestu istabām?

Ko tu par tām domā?


Personīgi es saskatu, ka teorētiski tajās ir daudz potenciāla. Laba kvestu istaba varētu nest episku pieredzi. Praksē pie mums, cik nu tajās esmu bijis, viss notiek saspiestos pagrabos, kuri brīžiem ir visnotaļ lēti dekorēti. Ja tu esi ieradies tajā kopā ar maksimālo atļauto cilvēku skaitu, var kļūt visai šaurs un daļu no mīklām tu garantēti palaidīsi garām, jo kāds cits biedrs, kas pagadījies tuvāk, to atrisinās.

Tātad tās vislabāk apmeklēt ne ļoti kuplā skaitā un ieteicams maksimāli censties iejusties gaisotnē, jo dekorācijām un efektiem noteikti būs vajadzīga tavas fantāzijas palīdzība.

Cik esmu redzējis, pieredzes cena, dalot uz grupu, sākas ar 10 EUR. Sekojoši apmēram tas pats kā tādas izklaides iespējas kā kino vai teātris. Vienīgi atkārtoti apmeklēt vienu un to pašu istabu ir bezjēdzīgi. Pieņemu, ka aktīvs kvestu meklētājs varētu bez pūlēm apmeklēt visu kas pie mums ir pieejams un tam atliktu gaidīt līdz atvērtos kāda jauna istaba. Cik bieži vietējā piedāvājumā parādās kaut kas jauns man nav ne jausmas. Tās notiek rodas krietni retāk nekā iznāk jaunas filmas.

Pieredze varbūt nav izcila, taču dažādības pēc apmeklēt šīs istabas ir vērts. Priekš grupas tā ir labāka pasākuma vieta kā, piemēram, tas pats kino.

3 Likes

mēs varētu ik pa laikam iet uz quest”iem un tad taisīt review kura patika, kura nē utt. es pati esmu bijusi uz vismaz piecām, varu kādreiz tām uztaisīt review

1 Like

“Āķis lūpā”, gribas vēl un vēl. :heart_eyes:
Pašai šķiet, ka viss atkarīgs no kompānijas, kāds connection starp cilvēkiem. Ja visi uz viena viļņa, ta arī more satisfying the whole experience

3 Likes

Esmu tik uz vienu bijusi, “Bankas aplaupīšana” vai kaut kā tā, un bija visai jautri. Izņemot faktu, ka neviens no mums trijiem nav aktīvs atjautības spēļu spēlētājs un totāli izgāzāmies :sweat_smile:. Bet vadītājs bija tik mīļš un atļāva mums tāpat spēli pabeigt. Vismaz šajā kvestu istabā nevarēju sūdzēties par lētam dekorācijām, priekš tās cenas viss bija kvalitatīvs, it īpaši seifa durvis. Bija arī neparedzēti pārsteigumi līķis skapī, ar kura galvu var atslēgt naudas skapi .
Tā labprāt aizietu vēl kādu reizi arī kopā ar forumiešiem, bet visu laiku biju nokrāmēta ar skolas darbiem :sweat_smile:

Esmu bijis divās, tagad tikai piefiksēju, ka abas ir bijušas pa cietuma tēmu :smiley:
Dažādās kompānijās, bet abās pa četriem cilvēkiem - vienreiz ar klasesbiedriem/draugiem, un tur bija jautri un interesanti, bet nepaspējām visu iziet līdz galam; otrreiz ar kolēģiem, kurus knapi pazinu, un bija meh, bet paspējām laikā.
Par abām skaidrs, ka tās konkrētās istabas ottreiz diži neinteresētu apmeklēt, bet esmu dzirdējis, ka viņi vismaz reizi pusgadā maina saturu. Nezinu, cik lielās grupās tu esi tās apmeklējis, bet cik zinu, tad standartā vairāk par 4 cilvēkiem istabā nelaiž.

Par to, vai tas ir labāk par kino - tas, protams, ir subjektīvi, kā arī atkarīgs no filmas/kvesta un kompānijas.

Kopumā varētu teikt ir diezgan aizraujoši, taču pie noteiktiem faktoriem kuri jau minēti augstāk virs manis: visiem jābūt uz viena viļņa, labāk to darīt nelielās grupās līdz 5cilv, lielākās grupās var gadīties sāksies juceklis.

Taču vēl jaukāk ir kad organizatori nav tādi PRIEKA BOJĀTĀJI!! Maigi sakot. Pēdējais kvest rooms kurā biju un daži forumieši ar bija Escape room 16.12 škita samērā neinteresants - ne 'tam dēļ ka vietām uzvedos kā kretīns (piedodiet) un gandrīz izbojāku kvestu XD … hinti ir laba lieta, taču ne tad kad tev saka visu laiku priekšā liekot JUSTIES KĀ IDIOTAM!! Nopietni - sevi brīžiem mazliet sāku turēt rokās, jo riktīgi gribējās uzķērt virsū !!
Pfuu-- tā teikt, piektā vieta atdzisa.

Kā pamanam tas tiešām ir labs saliedēšanas veids, lai liktu iespējams pat darba kolēģiem malziet saliedēties avā starpā. Vai draugiem/paziņām. Kā arī tomēr mazliet liek savas pelēkās šūniņas padzināt.
Protams, dekorācijas - atkal - rodas pareizā atmosfēra un noskaņojums līdz ar to radot pareizos tā teikt stresa apstākļus. Atkal - “skrīmeri” (ar tiem esmu sastapies bieži kaut kā) pēdējā, kā pa manam atkal tika pārāk bieži forsēti - nav slikti, bet dēļ biežuma sāc pierast vai pat otrādāk rada vēlmi neiet tālāk (manā gadījumā man sāk rasties pretēja reakcija - varu iedot iekšās, pie tam tas tiešām var notikt, baiļu iespaidā cilvēks var noreaģēt pilnīgi pretēji un kļūt agresīvs).

Savukārt otreizējā caurriešana atkal var būt neinteresanta - ja nu vienīgi uzstādot kaut kādu rekordu. Taču pa lielam ne īpaši.

Cenu ziņā cik skatījos - visi principā vienādi, attiecīgi pieaicinot kolēģus uz degunu sanāk no 5-15 šekeļiem. Un atkal iestājas kvalitātes atbilstība.

Un tomēr Džona Krāmera izpildījumu kā pa manam grūti parspēt. Tomēr rekomendēju ikvienam kas nav bijis. ^^

P.S. Atceros kādus 2 gadus atpakaļ ar aicināju uz kvest roomu, bet neviens tā ar neatsaucās XD bet ļoti interesanti, viņi populāri teiksim tā - kļūvuši tā vien šķiet pēdējā gada laikā, jo ir arī VR versijas parādījušās, vienu tādu izmēģināju tieši HyperTown un esošā kompānija cik nopratu piedāvā vairākas izstabas un pie tam var tāpat tieši grupās, un bija principā ok! Un toreiz pat dažiem savējiem jautāju un rādīja skābu ģīmi, tagad tā vien dzidu par iešanu turp…