Jūsu zīmēšanas programmatūras un ievades ierīces izvēle?

Viņi ir diezgan labi

(papildus ne gluži zīmēšanas programmas, bet noteikti atvieglo darbu)

  1. izmanto paint tool sai? .sai failus nevar aplūkot failu pārlūkprogrammā, ja gribi redzēt, kas zem tā fsdfsdf.sai paslēpies, jāver vaļā pati programma. Protams, SAI atveras ātri un smuki, ne kā PS, bet tik un tā, katra sekunde dārga, vai ne?
    Lūk, maza aplikācija, kas ļaus pārskatīt .sai failus tāpat, atverot savu zīmējumu mapīti.
    Es to izmantoju un varu galvot par tās ērtumu un drošību. Piedevām, tā ir par brīvu! (Vai, nosauc pats savu cenu). Apakšā personisks paraugs :^) mana failu organizācija ir graujoša, jā

  1. Lazy Nezumi , superkruta palīgprogramma kursora stabilizēšanai. Papildus piedāvā tādas fīčas, kā perspektīvu lineāls, lineāls, apļa lineāls, vēl lineāli, visādas interesantas zīmēšanas fīčas. Trafareti. Darbojas arī citās programmās, ne tikai SAI (sai diezgan lieks, jo tur ir iebūvēts stabilizators), bet… maksas programma. €30. Mēnesis izmēģinājuma periods. Es nopirku, jo man iepatikās un es plānoju pāriet uz citām programmām, kad (beidzot) varēšu iegūt jaunus rīkus.

  1. DesignDoll . Zīmēt pozas ir problemātiski. Tik viegli iekrist tajā ‘torss 3/4 skatījumā pavērsies pa kreisi’ bedrē. Mēs taču varam labāk, vai ne? Te palīgā nāk DesignDoll, kas tev dos 3d lelles modeli, kuru tu vari grozīt un pozēt un apstrādāt, kā vien vēlies. Tiešām, dajebkādi. Visi parametri ir maināmi, vai nu manuāli, vai strādājot ar presetiem. Reāli laba programma, kad tev galvā ir poza, ko tu vēlies uzzīmēt, bet internetā atrast reference bildi nav iespējams.

:^)
6 Likes

Var arī iekš Sketchup iegūt leņķa izmērus! Bezmaksas versijai bus nepieciešams plugins (kuru var dabūt TE) izskatīsies ipatnēji bet vismaz būs!

Vai arī uzinstalē Sketchup PRO trial režīmā un tur iekš Layou!

P.S. nokrāmējot Sketchup ar dažadiem pluginiem var iegūt daudz labu “fīču” .

Skaties tādu kas proporcionāli tava ekrāna izmēram nav pārāk maziņš. Ja lieto laptopu, tad par mazu noteikti nenopirksi, bet ja nu ir piem 27 collu monitors, tad vajag vismaz medium size skatīties.

Ja negrib problēmas, tad kautko no XP-Pen . Ja iesācējs un lieto laptopu tad pērc kautkādu šitādu :

XP-Pen DECO 01 ( 10"x6.25" )

https://www.xp-pen.com/goods/show/id/224.html

https://www.storexppen.com/buy/52.html

Papīrs, zīmuļi un marķieri - viss ko es izmantoju zīmēšanā. Ja vajag digitalizēt, izmantoju skeneri un pielaboju krāsas programmā Paint.NET. That’s it.

Visai pieņemama programma. Lietoju to pagājušajā darba vietā priekš vieglām attēlu manipulācijām. Man ar to vairāk kā pietika un neradās vēlme meklēt ko labāku. Tiesa, tur dators bija sprāgonis un man vajadzēja kaut ko vieglāku par GIMP vai Photoshop, programmu, kuru varētu ātri ieslēgt/izslēgt.

GIMP arī lietoju, bet stipri retāk, jo programmai ir steep learning curve. Bet vismaz vairāk instrumentu. Paint.NET ir viegli saprotama, tūļi viegli atrodami un saprotami.

Zinu, vecs topiks, bet man pa šo laiku it noticis upgrade tam kādas zīmēšanas programmas es lietoju un ievada ierīcēs arī.

Es jau kādu laiku biju lietojis Krita savu zīmējumu radīšanai, un nesen iegādājos Clip Studio Paint, kas ir maksas programma, bet ar diezgan labām fīčām.

Kā arī labu laiku biju lietojis Wacom Intuos CTH-480 planšeti, ko aizņēmos no māsas, un šovasar beidzot arī iegādājos grafisko ekrānu no Huion Kamvas Pro 16 Premium jeb 16 collu zīmēšanas ekrānu no Huion.

Būtu interesanti uzzināt ko šejienes mākslinieki lieto savu darbu radīšanai. (Tas ja kāds te vēl zīmē)

2 Likes

Tas pats, tika CSP lietoju jau vairāk par gadu un sākotnēji dabūju par brīvu, jo pērkot Wacom planšeti var dabūt licenses uz dažam programmām. Pati planšete nebija dārga, maziņa, ne ekrāna, bet bija ok. Tad arī jau vairāk par gadu izmantoju datoru ar sensoro ekrānu un stilusu

1 Like

Wacom Intuos 4 L (kalpo no 2019 gada, vēl turās) - bez ekrāna, kā liels touchpad, pēdējā laikā mīļākā digitālā programma ir firealpaca (bezmaksas)!

3 Likes

Man ir viena no XP Pen Artist sērijas planšetēm, ar ekrānu un visiem citiem pričendāliem. Izmaksāja lētāk nekā Wacom, strādā fantastiski.

Clip Studio Paint ir favorītprogramma, lai gan ir vēlme pamēģināt Procreate. Pagaidām nekas nav pārspējis zīmuļu otiņas CSP.

Man digitālā māksla izbeidzās ar vektorgrafiku taisīšanu inkscape un minecraft tekstūru taisīšanu paint.net XD

Es kādreiz Inkscape komiksus zīmēju, ļoti laba programma, arī palīdzēja salikt rasējumus

Man ir vēlme padziļinātāk izmēģināt Inkscape. Izskatā, ka ir ļoti laba programma logo veidošanai.

Ja kādam vajag iedvesmu Inkscape lietošanai (vai zīmēšanai ar peli)



1 Like

Hoho, varu gandrīz vai lepni atjaunināt arī savas ierīces, tāpat, kā Farlien.

Kopš šīs ziņas manā īpašumā nonācis second-hand Wacom Cintiq 13HD kam jau otro reizi nācies mainīt kabeli, jo tas pamanās forši nomirt. Pārcēlos uz Clip Studio Paint, kas piedāvā tieši ilustratoriem draudzīgākus rīkus (kā nekā, paredzēts tam).

Pie reizes, lai man būtu kur zīmēt kad atrodos prom no mājām, pirms gada pierāvu vēderu ribām un nopirku vecākas ģenerācijas iPadu uz atlaidi… un zīmulīti ne uz atlaidi. Tur Procreate man ļoti patīk. Izmantotu CSP, bet tas uz iPad ir pieejams tikai ar abonentu un tad man sākas stress par to, ka es neizmantoju to pietiekami daudz, lai tas atmaksātos. Un, ņemot vērā, ka es ar šo nepelnu necik, jebkādi izdevumi tā sakarā neatmaksājas… monetāri. Prieciņu gan rada :)

  1. gada vriska būtu ļoti priecīgs cilvēks, ja redzētu šo update :')
1 Like