Japānas pēckara auglis: Airsoft

Jau pirms kāda laika apsvēru uztaisīt ko līdzīgu, bet jutos visai slinks, kā arī īsti pats super aktīvi neiesaistos. Tātad:

Airsofts. Pēc pasaules kara beigām Japāna, kā viena no Antantes valstīm tika nosēdināta pie mazo bērnu galdiņa un tika nopietni demilitarizēta, kas nozīmēja, ka civilajiem tika liegtas teju visas iespējas nēsāt šaujamieročus.
Kādu dienu kaislīgs šaušanas entuziasts vēlējās savu kaisli turpināt un radīja air-soft: rotaļlietu-sporta inventāru, kas ir visuāli identisks kaujas šaujamieročiem bet tajā pašā laikā nespejīgs nodarīt miesas bojājumus. Roku rokā ar šaujamieroču repliku entuziestiem airsofts uzplauka Japānā un vēlāk arī pasaulē.

Munīcijai tiek izmantotas sfēriskas plastmasas skrotis svarā no 0.12g līdz pat specializētām 0.56g smagām, un no ražotājiem arī ir pieejams varients, kas vidē sadalās lai nebūtu sirds pārmetumi izklaidējoties dabā.
Ieroču jauda tiek ierobežota atkarībā no valsts un vietējo entuziastu likumiem: sākot ar 0.8J līdz pat 5J ekstrēmos gadījumos, kaut gan pieņemts standarts ir 1,5J augšējā robeža. (salīdzinājumam gaisa plintes pēc likuma nevar būt jaudīgākas par 13J)
Bumbiņu vieglais svars arī stipri ietekmē to ātrumu, kurš izšaušanas brīdī ir starp 80 un 130m/s (mazkalibra lode ceļo ap 800m/s)

images

Kultūra un goda princips.
Par cik plastmasas skrotis neatstāj saskatāmas atzīmes kā to izdara peintbola marķieri vai lāzertaga sistēma, tāpēc raksturīgā japāņu gaumē ir sagaidāms, ka katrs spēlētājs atzīs sevis sašaušanu. Kā mazs plus noteiktās vietās arī ir uzstāti notiekumi neatklāt uguni no pārāk tuvas distances šāvienus izdarot verbāli.
Pāri iepriekš minētajiem analogiem uzkatu airsoftu kā pārāku salīdzinoši precīzākā aprīkojuma dēļ: ar efektīvo distanci starp 45-110m.

Laikam ejot šis hobijs ir palicies pietiekami pieejams, ka arī nu Latvijā ir pieejamas publiskas spēles un inventāra īre, pat bruņotie spēki izmanto aprīkojumu mācībām. Ja man būtu jānosauc minimālā iesākšanas maksa sava ekipējuma iegūšanai, tā būtu ~80eur.
te mazs video no vietējā organizatora:

Pats jau “nodarbojos” vairāk kā 9 gadus, kaut gan esmu bijis laukumā ne vairāk kā četras reizes. Savu entusiasmu izpaužu savādākā veidā: pārkot, izjaucot, saliekot/salabojot un pārdodot dažādās replikas, jau cirkulācijā esmu palaidis 6as. Te mazs klipiņš no pēdējās reizes kad biju pavisam vietējo telpu atklāšanā izbijuša tehnikuma ēkā: (man nav sporta kameras :sweat_smile: )

domāju var skipot pirmās 30 sekundas

un protams svarīgi vārdi no manis: netaupiet uz acu aizsardzību. (nav mans for the love of god)

2 Likes

*izņemot, ja trāpa tev acī, ausī, pa zobiem, vai mutē (full face mask = very good idea).
*izņemot, ja tas nav extra jaudīgs stobrs (e.g. snaiperene), kurš uzmauc ar tādiem pamatīgākiem džouliem.

Tātad padalīšos ar pieredzi no savas puses. Pirmo reizi biju open field, big game. Īreto paņēmu, zaļš gurķitis. Nebija cimdi, Big mistake. dabuju pa pirkstiem, sapratu joki mazi. Briles svīda ciet, knapi ko redzēju. Tad domāju kā uzlabot experience, cimdi must. Apğerbs ieteicams kas spētu absorbēd, mush the bbs impact. Seja un acis arī you gonna regret not spending to protect. Personiski, spēleju ar brillēm un tad pari vel maska. Vot, kādas bbs un kadās jaudas ierebežojamība. Atšķiras no laukuma, pasvarā diva veidi laukumi close quarters(iekštelpas) un open field(ar telpas). Iekštelpas ir vairāk actions ar telpās vairāk poziciju ieņemšana. Pirms spēles, visiem parbauda replicas jaudu, ja vienīgi tas nav rentals. Kas man patīk, vienkarši sakot adrenalin rush, fiziska aktivitāte, jauni cilvēki visi ir bijuši chill guys ar kuriem small talk easy var. Dienas beigās jūti, tik damage. A kas ja trāpa pa gun tik, tas pats skaities trāpits.

1 Like

pa extra jaudām, nu max no ražotāja esmu redzējis 3j videjis 1,7-2j snaiperiem. Tur tā lieta viņas var modificēt ļoti pat. Still max you going get 4-5j.

1 Like

Piem max J setup izstās:
17297611227124164408448804201844
Vienkarši sakot, tas darbojas ar precīzi regulētu gazes spiedienu, un nav erts lietošana. Kur nu runajot pa iekštelpam. Ir vairaki veidi kā airsoft ieroči darbojas, mehaniski (pump action), elektriski un ar gāzi.

1 Like

No vienas puses gribētos pamēģināt. No otras es esmu reizēm tāds anime līmeņa clutz ka es pat lasertagā pamanos satraumēties

Domāju varam ko sarunāt trijatā iespējams četratā, varu nodrošināt +1 ar aprīkojumu, tikai kāmēr auto stāv uz vietas esmu visai nemobils.

2 Likes

Nu damage is natural ieraut, protams spelē adrenaline samazina. Trapot istā vietā kas piem mazāk ir apsargāta, max damage aptuveni šāds:

. Istās trakāk, nekā sajūtas. Tas ir max pasvarā, ja neesi sagatavojies. Es šo nedēļas nogali nebiju.

2 Likes

nu šitais ir ekstra, skatoties pēc ziluma riņķī pieņemu tas bija no tuvas distances? kā tavs HK uzvedās? pieļauju skaļāks nekā spēcīgs, cik nomērīji pirms spēles, 1.1J?

1 Like

Man šķiet, es biju pacēlis roku un pa pliku ādu no tuvuma.

1 Like

Vot man newbie mistake, uzladēju bačeni atstāju ieroci. Un kad aizbraucu bija izladējies nedēļas laika. Palūdzu kādam bačeni uzladētu. Ierocis, priekš newbie ka man zbis. Pat safety slēdzis nečakarējas, ka citiem rentable. Jauda ta kā uz papīra 1j -1,1j. Mums bija helovīna noskaņā, kad būs bildes iemetīšu kādu. Tad jau redzēs manu kruto setup :sweat_smile:

3 Likes
2 Likes

Airsoft anime
12 sēriju adaptācija 18 grāmatu mangai.

All i can say, it was booooooooring.
Nekā reāli neatceros no šīs. Tik ka galvenā varone uzdodas par čali. Nemaz neatceros cik daudz Airsoft vispār tika parādīs iekš tās.

1 Like

nav vienīgā, atceros bija ap vidusskolas klubu centrēta, vienīgais ir grūti veidot interesantu stāstu ap airsoft tam nekļūstot pavisam absurdam.

1 Like

hey Hanebado! its aint hard to make stupid.

Sabage bu bija ļoti jautra bet tā iekrīt absurdumā

Pa šito video runāju helovinā xd @Kadiljaks

1 Like

Guess who is most painful shot to get:

1 Like

Of course it’s KM :joy: asides from those heads, the most regular spots are tighs, ass for short term pain,
Ears, fingers for long term pain.

Fkn creep.