Daži jautājumi par UniCon 2017 un Rem kospleju

Hewwo! Man ir vairāki jautājumi sakarā ar cosplay, jo nekad iepriekš nēesmu to mēģinājusi.

  1. Vai kāds zin kad būs Unicon 2017? Vai arī no cik gadiem ir atļauts cosplayot, un vai var vienkārši cosplayot nekur nepiedaloties?
  2. Kur varētu atrast labas parūkas un materiālus priekš apģērba un ieročiem? (Es skatījos Uniqso pēc ieteikumiem ko izlasīju šeit, bet gribējās uzzināt vai var atrast kaut ko arī Latvijā (Jelgavā)
  3. Vai ir arī citi pasākumi kur varētu kaut ko cosplayot?
  4. Kā ir ar to shipping Uniqso? (Vai kādam ir pieredze?)
  5. Es domāju cosplayot (Precīzāk mēģināt) Rem un vēlētos uzzināt vai kādam ir kādi ieteikumi, jo kā jau teicu viss kas ir saistīts ar cosplay man ir ļoti jauns. ^^
2 Likes

Vecuma ierobežojuma nav. Visi kosplejo, no gados ļoti jauniem līdz cienījami veciem cilvēkiem. Pasākumus var droši apmeklēt nekur nepiedaloties. Ja esi ieradusies kostīmā, šķiet, tu pat daudzviet vari saņemt atlaidi biļetei.

Jā un kā vēl. Tev varētu noderēt šī tēma: Coni kas norisinasies šogad Eiropā Mums kaimiņos norisināsies Nyaaa Lietuvā un AniMatsuri Igaunijā.


Sarosās kospleja tauta, @Cosplay_Grupa, mums te uzdoti jautājumi!

Pieņēmu, ka augusta pirmais weekend.
Tīri ierobežojuma nav, bet jāiziet cauri pirms kona pārbaudei. T.i. sava cosplay atrādīšana un video uzfilmēšana ar priekšnesumu. (Pārsvarā visi filmē bez tērpa priekšnesumu, ko tērps 99 gadijumos no 100 tiek pabeigts pēdējā dienā pirms Con)

Par parūkām pie @Cosplay_Grupa, bet materiālus, nu atkarīgs ko vajag. Bieži var atrast garāžā materiālus, bet ja vajag ko specifisku, dodies uz DEPO/ Abakhan.

Latvijā, WinterCon.
Lietuvā NYAA, GAMEON.
Igaunijā Animatsuri.
Tie ir @UniCon draudzīgie festi. Ir arī citi. kaimiņos, bet tie ir ļoti pavirši.
Protams var līst arī tālāk uz Poliju, Krieviju, Eiropu un līdz pat mēnesim.

Es mīlu Emiliju.

2 Likes

hey …prieks redzet jaunus cilvekus ieks cosplay komunas ^.^

Vai kāds zin kad būs Unicon 2017? Vai arī no cik gadiem ir atļauts cosplayot, un vai var vienkārši cosplayot nekur nepiedaloties?

Cik noprotu augusta pirma nedela …tatad ja ta ari sogad bus varam gaidit ap 5/6 augustu :) Cosplejot tu vari no zidaina vecumu as long tavs cosplay ir appropriate tavam vecumam …drosi uzstasanas nav uzspiesta lieta un vari redzet daudzus jo daudzus kospleyerus kas vispar neuzstajas tik ar saviem kospleyiem staiga apkart un uznem foto ar citiem dalibniekiem…

Kur varētu atrast labas parūkas un materiālus priekš apģērba un ieročiem? (Es skatījos Uniqso pēc ieteikumiem ko izlasīju šeit, bet gribējās uzzināt vai var atrast kaut ko arī Latvijā (Jelgavā)

Materialus un parukas vari atrast aliexpress/ebay/uniqso …kas attiecas ebay un aliexpress teiksu ta ka var atrast labas lietas tik laikam jamak …pati sutu no aliexpress un nav sudzibu vienmer ir bijusas labas …zinu ir citi kas ir iegrabusies planajas kur cauri tavu galvu pat var redzet bet hey man sudzibu pasai nav :D

Vai ir arī citi pasākumi kur varētu kaut ko cosplayot?

Hmm ja runajam visparigi tad ari kaiminvalstis ir coni un lidzigi pasakumi kur varetu cosplaeyot bet tad tur dzilak japaskatas jaeko lidi socialajos tiklos …ja runajam Latvija tad zinu ka ap pavasari Unicons vienu bridi sava kafuzi taisiji mini cosplay contestus lai jaununie varetu saprast ka darbojas Unicon uzstasanas…tad citreiz ir attiecigi pa svetkiem lidzigi pasakumi kur vari pargerbties ka piemeram hellovini un ziemisi utt…tad protams mums ir Unicon un Wintercon

Kā ir ar to shipping Uniqso? (Vai kādam ir pieredze?)

nu sutiju lecas no turienes …problemu nebija …iepakojumi bija vnk cutee …tur jaskatas vienigi kadu mantu suti jo ja atceros pareizi tad shippinga cena taja bridi medza atskirties

Es domāju cosplayot (Precīzāk mēģināt) Rem un vēlētos uzzināt vai kādam ir kādi ieteikumi, jo kā jau teicu viss kas ir saistīts ar cosplay man ir ļoti jauns. ^^

tada zina ir leils jautajums kada sezona doma veidot jo ari tas ir loti atskirigs audumu izvele …vismaz pec savas pieredzes ja ta bus vasara megini taisit no planakiem audumiem jo savadak esot kada cona -vasra ar biezu auduma kostimu tu vnk lieterari cepsies vina ara …ziema plana auduma kostima var gadities auksti attiecigajas vietas
talak ja runajam protams ir visadi knifini sujot kostimu bet to visu pasam bus vien jamekle neta …tad attecereties visu uzreiz bus gruti ^^’

ceru ka atbildeju uz visiem taviem jautajumiem un ja ne vai ja radas jauni vari drosi rakstit meginasu uz visu cik vien zinu un saprotu atbildet :3

1 Like

Sveika!~

Saka, ka Unicon būs 5.,6. augustā.
Kosplejot var visi un var arī staigāt kostīmā, neuzstājoties uz skatuves (tā dara daudzi Unicon apmeklētāji)

Atšķirībā kāds ir tavs mērķis.

  1. Ar parūku izvēli Latvijā pieklājīgi sakot ir čābīgi. Ir vai nu party wigs (“lētas”, sintētiskas parūkas). Tās var atrast ļoti daudz kur, piemēram Duni, kostīmi.lv u.c
    Ir arī specializēti parūku veikali, kuri ir kā īstie mati un nav teorētiski domātas kosplejam, bet gan ikdienas vajadzībām.
    Vienīgo puslīdz normālo veikalu varu ieteikt latvijā to pašu kostimi.lv. Mājaslapā var paskatīties sadaļu ‘professional wigs’. Parūkas, Šķipsnas - Profesionālās parūkas - Svētkiem, Kāzām, Ballītēm, visai ģimenei, Karnevāla tērpi un kostīmi, maskas, parūkas, dažādi aksesuāri ballītēm, Vecmeitu ballītēm un Vecpuišu ballītēm. - Partypoint.lv
    Diemžēl man pašai nav bijusi pieredze ar šīm parūkām, bet cik es skatos gan cenu, gan “uzticības” ziņā… Redirecting...
    Parūkas, Šķipsnas - Profesionālās parūkas - Svētkiem, Kāzām, Ballītēm, visai ģimenei, Karnevāla tērpi un kostīmi, maskas, parūkas, dažādi aksesuāri ballītēm, Vecmeitu ballītēm un Vecpuišu ballītēm. - Partypoint.lv
    bet es ieteiktu, ja ir iespēja, pasūtīt internetā. Jau minētajā ebay/ aliexpress / Uniqso… (man nav toties bijusi saskarsme ar uniqso)

Es personīgi pasūtu no e-bay veikala JcPunk ( jcpunk | eBay Stores )
Parūkas nav super-lētas, bet arī nav dārgas. Esmu pasūtījusi divas parūkas un esmu ļoti apmierināta līdz šim bijusi. Faktiski cena ir ar attiecīgo produkta kvalitāti, ko tu saņem.

  1. Par audumiem varu ieteikt Abakhan Fabrics http://www.abakhan.lv
    it īpaši kad ir atlaides un pērk uz svaru.
    Kā arī protams humpalas un veikalus kuri pārdod drēbes vai audumus uz svara. Bieži vien tā sanāk izdevīgāk.
    Ja pameklē internetā un var super lietas pasūtīt arī aliexpresā vai citur.

  1. Par ieroci… atšķirībā pēc mērķa. Vai tev ir idejas no kāda materiāla vēlies?
    Esmu redzējusi, ka taisa ieroci no spēļu pistolēm vai arī pašrocīgi :slight_smile:

Jā. Vasarā notiek Unicon, bet ziemā Wintercon (vieni un tie paši origanizētāji).
@UniConCafe un arī Animeforums.lv pa laikam origanizē tematiskus vai arī vienkārši pasākumus uz kuriem var pārģērbties kosplejā.
Kā arī tiek origanizēts Dreamflash (burbuļu gājiens :3 ) kurā var arī pārģērbties…
Esmu redzējusi Maija Grāfā kosplejus, lai gan tur ir vairāk uz specifisku tematiku.

Baltijā tiek origanizēti coni uz kuriem @UniCon origanizē kopīgu autobusu.
Septembrī - Animatsuri ; Jūlijā - Nyaaa!! ; Oktobrī - GameON… ja nemaldos

Diemžēl es nezinu kā ir ar Uniqso. Tur ir jāskatās attiecīgajā sadaļā. Mani mulsināja, ka viņi nav attiecīgajā tabulā. Bet shipping, cik es sapratu ir pa brīvu tikai, ja attiecīgie pirkumi ir dārgāki par 60$ (???)

Go for it! Ja ir nepieciešama palīdzība - raksti :)
Es ieteiktu varbūt mēģināt uzskicēt apmēram kā tavuprāt tērps varētu sastāvēt? Jo man būtu grūti palīdzēt bez tavas ieceres. ^^

2 Likes

Liels paldies par visiem ieteikumiem un atbildēm! ^^ Sākšu jau meklēt materiālus un visas pārējās lietas. Ja būs vēl jautājumi noteikti rakstīšu šeit!

3 Likes

Alright, pagaidām esmu pabeigusi ieroci (Morningstar) un šobrīd plānoju ar laiku sākt taisīt visu pārējo un pasūtīt parūku, taču cik parasti ir jāmaksā lai varētu tikt šajā pasākumā? Cikos sākas viss tas pasākums?

Maksa par divām dienām ir virs divdesmit eiro. Pagājušo gad - studentiem 20EUR, pārējiem 24EUR. Pasākuma atklāšana šķiet parasti notiek ap kādiem 12:00 vai 13:00.

Ja man atmiņa nečakarējas, tad runa gāja tikai un vienīgi par pensionāriem un <7gadi. Studenti itka maksā pilnu cenu. To itkā var saprast. Lielākā daļa no apmeklētajiem ir studenti. :D

Vari droši dalīties ar bildēm un procesiem. Vietējie Cosplayeri mēdz pamanīt to, ko nepamani pats :)

1 Like

Iepriekš studentiem bija atlaide. Mājaslapā pat vēl saglabājusies informācija: http://unicon.lv/tickets.html

Ir dažas lietas ko diemžēl nevarēšu izdarīt piemēram kā nokrāsot ķēdi melnu un rokturim pielikt brūnās detaļas, taču pagaidām ierocis izskatās šādi. :3

2 Likes
  1. spray color
  2. No te nu gan daudz varianti. Sākot ar brūno skotču, līdz pat paņemt akrilla vai guaša krāsas un pēc tam nolakot.
2 Likes

Neesmu pārliecināta kā būs šogad, bet pagājušo gad:

Vienas dienas biļete - 15 €
Divu dienu biļete studentam - 20 €
Divu dienu biļete parasta - 24 €
Bērniem līdz 5 gadu vecumam - ieeja bezmaksas

ja tu esi kosplejers un piedalies ar priekšnesumu, tad biļete ir, ja nemaldos uz abām dienām 10€ (??) un tad to pērk uz vietas. :)

Ja nemaldos, tad durvis atver 12.oo
un 13.oo vai 14.oo ir atklāšanas ceremonija

Izskatās ļoti skaisti! :sparkles:

No kāda materiāla ir ķēde?
Jo to noteikti var pamēģināt nopūst ar attiecīgā materiāla melnu spray.
(Ja neesi pārliecināta, tad iesaku paņemt kaut kādu atsevišķu ķēdi un uztaisīt kaut kādu paraugmēģinājumu)

Vai tu vari iemest oriģinālā ieroča fotogrāfiju? Jo es īsti nesaprotu kādas tieši brūnas detaļas tev ir vēl nepieciešamas ierocim? :slight_smile:

Pagaidām biļešu cenas vēl nav precizētas bet visticamāk divu dienu biļete bez atlaidēm varētu būt 22 eiro

Īsti nezinu no kā taisīta ķēde, bet iespējams ka atstāšu viņu tādu kāda ir. Par rokturi vēl kārtīgi padomāšu

Nu… skaties. :slight_smile:

Cik es sapratu, ka tavs propa rokturis tev ir aplīmēts ar melnu skoču? vai arī tā ir melna plastmasa? (fotogrāfijā man nedaudz ir grūti saprast…)

Es domāju, ka tu droši vari veikt @m1raz ieteikumus.
Es ieteiktu krāsot ar akrila krāsu, jo man šķiet, ka guaša nebūs tik izturīga uz skoča vai plastmasas tipa materiāla, bet godīgi sakot ar šo nav pieredze. Galvenais to rokturi pēc tam nolakot, jo krāsa siltumā, ja turi rokās (it īpaši guaša krāsa) var sākt izsmērēties un krāsot rokas.

Nepieciešamos rakstus uz roktura arī var aplīmēt ar nepieciešamās krāsas skoču, ja ir iespējams dabūt tādu krāsu…

Tad viss vēl vienkāršāk.