Cik apmēram daudz anime skatītāju varētu būt Latvijā?

Varbūt ir kāda statistika?

1 Like

Visticamāk nevar paskaitīt , domāju , ka liela daļa cilvēku nemaz nerunā un nestāsta par to , ka skatās anime, jo vispārīgi ir pieņemts, ka anime nav domāti visu vecumu cilvēkiem(kaut arī tā nav).

2 Likes

Un ko , piemēram, var uzskatīt par anime skatīšanos, ja Tu esi redzējis tikai Naruto un pokemonus, vai tiešām tevi var uzskatīt par geek dzīves dalībnieku

Kā jau @HikariBoy saka, viss atkarīgs no tavas izpratnes kas ir cilvēks, kurš skatās anime.

Šā vai tā, daži tūkstoši gan jau ir.

1 Like

Kā jau HikariBoy teica, visticamāk lielākā daļa nesaka, ka viņi skatās. Esmu sastapis dzīvē vairākus, kas skatās, un pateica ka skatās tikai kad uzzināja, ka man patīk anime.

1 Like

MAL Latvijas Anime klubā ir ap 300, bet domāju ne visi tur ir pievienojušies kuri ir MAL, un noteikti daļa neveido tādu MAL listu, pieļauju ka ap 1000+ varētu būt. Bet tā tādas reālas statistikas nav.

Esmu sastapis spēlēs vairākus animešņikus, kad pajautāju vai esi MALA vai animefroumā atbilde parasti ir vnk : da nē priekš, kam vajag.

Like me. Esmu it kā rēgistrēts MAL, bet pa lielam viņu nelietoju, mana anime bibliotēka nav tik liela pagaidām, lai sāktu jaukt, ko esmu redzējis, ko nē.

Bet atkal, kā jau minēja daudzi - ļoti daudz dažādu faktoru. Bet pa lielam būtu samērā interesanti izveidot vismaz aptuveno statistiku, par skatītāju skaitu un grupām.

Bet zinu, ka daudzi atkal neko tamlīdzīgu nelieto (animeforums, mal, etc.) jo neuzskata par vajadzību un ļoti labi to konpensē ar dzīvajām sarunām.

2 Likes

MAL var meklēt pēc location, meklēju Latvija un Latvia, sanāk kopā 936 MAL lietotāji ir no Latvijas. Nu ja rēķina, ka ne visi norāda location un daļa nelieto MAL, tad pāri 2000 varētu būt.

1 Like

Viss LV= weeb

4 Likes

Nevaru iedomāties vienu brīvi pieejamu mājaslapu, kura dotu kaut vai aptuvenu anime skatītāju skaitu Latvijā. Priekš kaut kā tāda noskaidrošanas būtu jāveic masīva Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Esmu saticis vairāk vai mazāk it visur cilvēkus kas patērē anime. Tie galīgi nav fani vai cienītāji, parasti mirstīgie, kuru ierastajā seriālu un filmu ēdienkartē arī iezogas kāda anime.

1 Like

Bet cik kolosāli būtu, ja varetu pieslēgties visiem Latvijas iedzīvotajiem kas I-neta skatās ANIME… :smiley: 1 diena, vai nedēļu garumā… Tada interesanta statistika…

Ja definējam, ka anime skatītājs nav obligāti jābūt geek vai ir liels fans, vai tamlīdzīgi tad es pieļauju, ka skatitlis varētu sasniegt 3000 cilvēku visā Latvijā, balstoties uz to cik daudz cilvēku apmeklē Unicon katru gadu un, ka ne visi anime skatītāji apmeklē vai spēj apmeklēt Unicon pasākumu. Es vismaz tā spekulēju.

1 Like

Es spekulētu, ka UniCon noteikti apmeklē tikai mazākums visu vietējo anime pazinēju.

Nezinu cik jums palīdz šis, un arī nezinu cik precīzs, bet lūk:

Nu, tie var būt tie paši 2000 vai 200, kuri guglē vārdu: anime

Šo grafiku nav jēgas skatīties, ja mērķis ir uzzināt lietotāju skaitu

2 Likes

Nu to es saprotu, tāpēc jau pieminēju, ka nezinu cik jums tas noderēs.
Bet lietotāju skaitu uzzināt nevar, ja neveic aptauju… Ko varētu online izdarīt, bet vai tas būtu tā vērts? Reti kuram interesēs šī statistika.

Es varētu mēģināti ieteikti visādas idejas kā un cik LV skatās anime tikai, kas to gribētu realizēt hz.

3 Likes

Laiku atpakaļ te aktuāla lieta bija zpd par anime, varbūt tagad kāds vēlas šo pētījumu uz bakalauru paņemt? :smile::smile:

2 Likes

Ideja man patīk, bet tam man vēl gadi priekšā, kamēr tikšu līdz bakalaur darbam.

Kāds cits varbūt?

…nē? Neviens?