#24 AF.LV Zīmēšanas izaicinājums - Raganas

Sveiciens visiem mākslas ļaudīm šajā burvīgi (?) drēgnajā rudenī!

Kādu laiciņu iepriekš noslēdzās zīmēšanas izaicinājums #23, un @kikimuffs nolēma, ka stafete jānodod man. Stafetes kociņu pieņēmu, apdomājos, un esmu klāt ar tēmu :smiley:

Tā kā oktobrī visiem prāts uz Helovīna svētkiem noskaņots, lai iesildītos, nolēmu jūs izaicināt ar vienu no manām mīļākajām būtnēm - raganām. :jack_o_lantern:

Negribu ierobežot pārāk daudz, tāpēc kaudzi noteikumu negrūdīšu virsū, bet dažiem ir jābūt.

Noteikumi:
:small_orange_diamond: brīva tehnika, kaut ar krītiņiem zīmējiet;
:small_orange_diamond: drīkst zīmēt gan savus original characters, gan no anime/videospēlēm/filmām/etc. (piemēram, Little Witch Academia);
:small_orange_diamond: var zīmēt arī eksistējošus personāžus, kas savā stāstā nav raganas, bet ir saģērbušies kā raganas. Piemēram, Kyouko Kirigiri no Danganronpa nav ragana, bet viņu ģērbtu raganas tērpā pieņemšu.
:small_orange_diamond: teicu, ka centīšos neierobežot, bet darbā ir jābūt tipiskai raganas atribūtikai, vismaz minimālā skaitā - cepures, slotas, katli, un tā tālāk. Īsi sakot, vizuāli jāizskatās pēc raganas, citādi bez atribūtikas sanāk tikai parasts cilvēks.
:small_orange_diamond: pastelīgas, cute raganiņas vai ļaunas raganas - tas pēc pašu izvēles. Šajā ziņā ierobežojumu nav. Kas uzrunā, to zīmējiet. :slight_smile:
:small_orange_diamond: Darbu iesniegšanas datums ir 29. oktobra vakars, līdz 24:00, un to es nepagarināšu, pat ja būs maz dalībnieku (vērtēšu no tiem, kas paspēs iesniegt). 3 nedēļas ir diezgan liels laika posms, un, tā kā šis izaicinājums ir iesildīšanās Helovīniem, nākamo stafetes nesēju vēlos paziņot 30. vai 31. oktobrī.
:small_orange_diamond: Aizmirst par šo izaicinājumu neļaušu - vismaz reizi nedēļā ielikšu atgādinājumu, lai šī tēma turās foruma augšgalā.
:small_orange_diamond: Liekot darbu, jānorāda personāža vārds un anime/filma/spēle, no kurienes personāžs ir. Ja savs, tad jānorāda, ka savs personāžs.

Precīzas vērtējumu skalas izaicinājumam nav, taču, apskatot mākslu, vados pēc:
:small_orange_diamond: atbilstības tēmai;
:small_orange_diamond: stila un tehnikas;
:small_orange_diamond: idejas radošuma;
:small_orange_diamond: detalizācijas;
:small_orange_diamond: darba vispārējā izskata.
Protams, punktus vai balles nelikšu, tas ir vairāk vadlīnijas jums, lai jūs zinātu, kā mans prāts izlemj, kas man patīk.

Vēlu veiksmi visiem! :sunny: Ar nepacietību gaidu darbiņus! :jack_o_lantern:

ļauni smiekli

Iedvesmai:


image
image


image

8 Likes

@Zimetaju_grupa un pārējie, jūsu ievērībai! :slight_smile:

ūuu! I’m in !! :sparkles:

1 Like

Wah… Nemāku zīmēt meitenes/sievietes. Visdrīzāk šo es izlaidīšu. :slightly_frowning_face:

1 Like

No fantāzijas darbu skata punkta, mēdz būt izņēmumi…

2 Likes

Vismaz var pamēģināt, varbūt kaut ko jaunu apgūsi. Šeit nav konkurss, nevienam medaļas nedod, nav ko zaudēt. Piedalies ja vēlies pārbaudīt sevi, labs vai slikts darbs nav svarīgi, visiem šeit ir interesanti redzēt kas kuram sanāks :]

1 Like

Šeit medaļas nedod? Pff kam tad tas vispār vajadzīgs… :joy:
Nu tad jau redzēs. Pats jau domāju pamēģināt, bet, ja nesanāks nekas puslīdz normāls, iekšā nelikšu.:no_mouth:

Gribēju rakstīt to pašu. Ir iemesls, kāpēc šis ir izaicinājums, nevis čempionāts. Ieslīgt zīmēšanas rutīnā nav laba lieta, laiku pa laikam ir jāmēģina kas jauns.

Turklāt, ja iegrimst lingvistikas detaļās (brace yourselves), citējot biedru @Menestrels:

Latviešiem ir tā nelaime, ka visi vārdi ir sadalīti 2 dzimtes kategorijās - sieviešu un vīriešu, tāpēc mums ragana un burvis ir tas pats tēls, tikai sadalīts pa dzimumiem. Angļiem un citiem internacionāliem biedriem, kuriem valodā eksistē dzimumneitralitātes opcija, šādu problēmu nav. Angļu valodā vispār 95% vārdu ir neitrāli, tāpēc tur ir daudz nianšu. Witchcraft, wizardry, magic, sorcery un spellcasting - mēs to visu tulkojam kā maģiju vai burvestības, bet visas šīs jomas viena no otras ar kaut ko atšķiras. Mage, wizard, witch, warlock, sorcerer - visas atšķirīgas lietas.
Saprotams, ka ir radušās specifiskas asociācijas laika gaitā (J.K.Roulinga, piemēram, nostiprināja wizard tēlu). Ragana vienmēr ir bijis ļoti perverss tēls (agrā kristietībā par raganām uzskatīja skaistus cilvēkus, it īpaši sievietes, jo sievietēm, protams, vispār principā nevar uzticēties, nav saprātīgi radījumi, kur nu vēl skaistām sievietēm). Ir iemesls, kāpēc “raganas kailas dejo ap ugunskuru un lido uz slotaskāta” stereotips eksistē jau kopš 8./9. gadsimta un pat agrāk - raganu ir ļoti viegli padarīt par seksa objektu, tāpēc par raganām parasti zīmē sievietes. Tas ir kristietības iespaidā radies kulturāls ierobežojums. Bet gramatiski un loģiski, witch ir ‘‘one that is credited with usually malignant supernatural powers’’, vai arī vienkāršāk “one who practices witchcraft”. Nav obligāti būt par sievieti, lai būtu par raganu. Ja grib precīzāku salīdzinājumu, palūkojies uz vārdu “nurse”. Būt par medicīnas māsiņu, protams, tradicionāli bija sieviešu darbs, arī mūsdienās lielākā daļa ir sievietes, taču male nurses eksistē. Ar male witches ir tieši tāpat.
Vispār, fantasy žanrā raganām ir vairākas kopīgas pazīmes, kas nav saistītas ar dzimumu:

  1. cepure (līkā cepure, nevis, piemēram, taisna, ar iestīvinātām malām kā burvim. Sorcerers parasti ir bez cepures);
  2. parasti nevelk apmetni, ja nu vienīgi apmetnis nav maģisks objekts (skatīt vienu no punktiem zemāk);
  3. ir palīglopiņš (witch’s familiar, klasiski - melns kaķis vai putns (kraukļi gan parasti pieturās pie sorcerers));
  4. vispār principā dzīvo tuvu pie dabas, arī spējas dabū no dabas (witch’s cottage deep in the woods ir labs piemērs);
  5. nav formālas izglītības (atšķirībā no wizards un mages. Tāpēc Hogwarts, School of Witchcraft and Wizardry, kā arī Little Witch Academia, ir savā ziņā oksimoroni - paradoksālas lietas. Parasti, witchcraft ir ļoti personiska lieta, ko mācās pēc trial and error principa, īsi sakot, raganas ar augstkolas diplomu raganībā parasti nestaigā);
  6. universitātes diploma trūkums nozīmē arī to, ka raganas ir brīvas un pakļaujas tikai pašu veidotiem likumiem (atšķirībā no mages, kuri kalpo galmos un apvienojas in guilds, un strādā legālu darbu);
  7. runājot par kalpošanu - raganas nedzīvo un nekalpo galmos, un vispār neietilpst normālā kārtu sistēmā. Valdniekam var būt personīgs mage vai wizard, kuru viņš komandē, bet pār raganām nav varas - tās jāmeklē pašam, un jākaulējas par darījumu;
  8. izmanto maģiskus priekšmetus, lai labāk burtos (enchanted objects, tie paši apmetņi un slotas, visādi amuleti, utt.);
  9. prasmīgi veido dziras (potion brewing - tāpēc arī katls).

Fantasy pasaules raganas bieži uztver nevis kā tēlus, bet kā profesiju. Sieviešu dominētu profesiju, bet atkal, atceries male nurses.
Protams, savi izņēmumi ir, un diezgan daudz - tas viss ir atkarīgs no rakstnieka radošuma un vai ir vēlme apgāzt šos stereotipus. Mūsdienās, trope reversal/modification ir populāra lieta. Pati rakstot arī daru visādas vājprātības, tā ka nekas nav akmenī kalts.

(Sākt lasīt no šīs vietas, ja nav vēlmes burtot manu lekciju.)

Visādā ziņā… ja tiešām neveicas ar sievietēm un gribi uzzīmēt male witch, es nebūšu pret. Cepuri tik pareizu viņam galvā uzģērbj, iedod kaķi, piesēdini pie katla, un būs ok :smiley:

Droši liec. Tu noteikti zīmē labāk, nekā tev šķiet. Turklāt mēģināt jaunas lietas ir slavējama drosme.

2 Likes

Es būtu sapratis arī no: “Jā, čaļus arī drīkst zīmēt.” :smile:
Un latviešu valodā nav “ragans”, jo latviešu mitoloģijā raganu nebija tās atnāca ar kristietību, raganas bija sievietes, kas ielaidās netiklībās ar velnu. Kā nekā sieviete ir nākusi no ādama ribas, bet vīrietis ir oriģināls un nevainojams, tāpēc nevarēja būt ne runas par vīriešu dzimtas raganu. Ragana ar slotaskātu un līku cepuri ir modernizēts un romantizēts tēls, kas parādījās salīdzinoši nesen.

Varbūt tā ir valodnieciskā ķecerība, taču es nesaskatu iemeslu kas man liegtu nelietot burvis vai burve, ragana vai raganis.
Tiesa, ka latviešu valodā ar fantāzijas vārdiņiem situācija ir visai slikta un vietējā fantāzijas literatūra ir samērā neeksistējoša. Man periodiski rodas vēlme pa netīro latvisko fantāzijas terminus un izveidot fantāzijas visuma skeletu. Ar to vienīgā problēma ir tāda, ka uz tā bāze arī būtu jāuzraksta un jāpublicē kāda grāmata, lai vārdi iegūtu pamatojumu savai eksistencei.

Vēsture un citu autoru darbi ir ne vairāk kā iedvesmas avots tava paša oriģinālā ragaņa izveidei. Fantāzijas žanrā īsti nav “pareizo” maģisko lopiņu atribūtu, ir biežāk izmantotie atribūti uz kuriem tu vari pamatot savas kreatīvās izvēles.
Piemēram tādā darbā kā “Tokijas gūls” gūliem ir maz kā kopīga ar vēsturiskajiem folkloras gūliem. Neskatoties uz to, tie arī ir gūli tīri autora vēlmes dēļ.


Kad idejas skrien pa priekšu un prasmes klibo aiz muguras :frowning:
Acis sāka sāpēt, laikam jāliek miers.
edit: aizmirsu, bet, ķip OC, 1x uzzīmēts tēls tieši priekš šīs bildes :^)

11 Likes

Labs Gifiņš. Patīk.

:kissing_heart:

Oriģināls tēls, vismaz pašam tā šķiet.


Rokas sāpēja no dažādu pildspalvu kustināšanas tāpēc debesu vietā izdomāju pantiņu. Poņats i prostjits.
Rokas vēlaizvien parāk lielas galvas sāpes sagādā tāpēc maksimāli nomaskētas. Viduklis par garu, roku viņa “sastiepa”, bet ārsts teica, ka tā pati ielīdīs atpakaļ, ar laiku… Sejas nav apzināti. Manā galvā izdomātajā lorā tam ir nozīme. Ja godīgi, acis pašam sāp skatoties…

10 Likes

5 posts were split to a new topic: Strīds par Witcher visumu un raganām

Paldies agrajiem iesniedzējiem, @vriska un @Salody! Protams, daudz nekomentēšu darbus pirms vērtēšanas, bet ir super. :pusheen:
Zinu, ka laika vēl pietiekami, bet šis ir mans iknedēļas atgādinājums sarosīties arī visiem pārējiem zīmētgribētājiem! Lai palīdz raganu kaķis. :3
image

2 Likes

izdzirdot temu kas man ir tuvu sirdij nevareju nepiedalities skice ir pabeigta tik tagad cakarejos ar guasam xD nezin kapec likas ka soreiz tradicionalai bus labak uzskatams :smiley: vari gaidit varbut pa nakamo nedelu nakamo darbu ;3

Pēdējā izaicinājuma nedēļa.

Esmu uzsācis kko līdz brīdim, kad sapratu, ka nemāku krāsot :joy::joy::joy:

1 Like

same vai vismaz izkrasot ta ka tu to prata esi iztelojies x’D

1 Like