Skudru gang update

Kā arī veikals mūsu vietā jau ir izaudzējis bariņu strādnieku.

1 Like

Es jau vairāk par to prieku noķert savu mātiti un vērot koloniju no nulles.

Braucam uz Spāniju pēc jauniem Messoriem! :smiley:

@Menestrels gaidām savas pirmās supermajor skudras !

Melnajām tādu nav.

2 Likes

Man likās, ka visām skudrām tādi ir :thinking:

Melnajām dārza skudrām kā es saprotu ir tikai strādnieki, ciltsmātes un ciltstēvi.

Nav ne major, ne super major.

Manam outworldam sānā ir neizmantota atvere. Gribu tur iespraust iekšā vati, lai skudrām būtu konstanta gaisa pieplūde. Tas tač tā strādās? :thinking:

Domāju, ka strādās

reizi nedēļā uz 30 min attaisu, lai skābe izvēdinās un pamainu kko arēnā. PAgaidām mazuļi nesūdzējās :smiley:

Vaiii cik mīļi. :kawaii_potato:

1 Like

Wouuuuw, beidzot ir kāds topiks , kurā patiesi varu padalīties ar pieredzi, arī man pirms gadiem 2 bija sava kolonija, sastāvēja apmēram no 400-800 skudrām, bija vairākas tā saucamās pasugas beigās pat sanāca iegūt hibrīdus. Bet diemžēl atdevu brālēnam, man vairs nebija laika ņemties.

Visvairāk man bija tā saucamās spoku skudras -Tapinoma melanocephalum.

Runājot par to caurumu iesaku pasaktīties saimniecības preču veikalos kādus filtrpapīrus, vai arī auduma gabalus ar sīkiem caurumiņiem, tie daudzreiz labāk laidīs cauri gaisu. Mēģenes vismaz man ļoti ātri sakarsa, jo ja ārā ir +22 viņām vismaz ir 30+, tāpēc tiešām iesaku padomāt par kārtīgu ventilāciju.

2 Likes

Par šo nedaudz precizāk. Tev bija vairāks kolonijas kopā sasaldētas? Visai dīvaini, ka tev izdevās kāds krustošanas eksperements, ņēmot vērā, ka mātite «lidinās» vienu reizi mūžā un spermas viņai pietiks visam mužam. Vai tad poligāmām skudrām nav līdzīgs princips?

To īsti šaubos ka mājas apstākļos ir iespējams izdarīt, to izstrādājām arī vienas meitenes zpd ietvaros, mums palīdzēja biologi mazliet no LU.
Bija protams vairāki mēģinājumi, no kuriem daudzi bija nesekmīgi.

Laikam jāsāk ar to ka tās bija Latvijas skudras, daudzas reizes nesanāca, jo mātīte nomira.
Pēctam negaidīti varbūt ar kādu 7x mēģināju -sanāca, apmēram 2 h čakarējos, lai dabūtu viņu(mātīti), pēctam strādnieki, tos meklēju no citas šķirnes. Viena laikam bija rūsganā- mātīte , pārējie melnie,krustojot, sanāca kkas diezgan briesmīgs, melnas skudras, ar tādiem sīkiem rūzganiem pleķiem. No tā varam secināt, ka lielāko ties skudras saņem xy, bet pēc fenotipa(ārējām pazīmēm) tās vairāk līdzinas mātītei.

Beigās pat bija grūti atšķirt, kura skudra ir kura, jo uzreiz piedzimstot jaunie īpatņi ir stipri līdzīgi mātītei un pēc izmēriem arī ne tēviņš, ne mātīte.

2 Likes

@xrobisxxs pēc dažiem gadiem:

Shou_Tucker

Un viņa garadarbi:

Nina_ChimeraForm

3 Likes

cmon man ;D

Ko domājat par formikārija izveidi pašam? :smiley:

Tā, atbraucot no laukiem šonedēļ atklāju, ka 3 skudras nomira. Likās, ka nekas traks un tās izņēmu ārā. Vakar nomira vēl viena. Tas jau sāka man raisīt aizdomas. Šodien no rīta vēl 2. Nedēļas laikā nomira 6 skudras no tik mazas kolonijas. Kaut kas nav riktīgi

Man pie mājas ir nojume. Svētkos ir sēdēts, ēsts un dzerts tur. Bet parasti vasarā karinām tur veļu un ziemā tur stāv traktors. Bet nu tur stāv pāris bluķīši priekš soliņiem vai kam tur vēl vajadzēja.
Tad nu šodien izdomāja tur pakārt sīpolus lai kalsts, bet esam pa īsiem, tad vajag kur pakāpties. Tad nu izmantosim bluķīšus … bet re kā.

Pabīdot bluķīti ieraugam skudras, daudz daudz skudru un to olas. apgāžot bluķi vēl vairāk :O
Brūnas/oranžas skudras. Pāris aliņas zemē, bet izskatās ka viss pārsvarā bijis bluķī. Otram bluķim tik pāris bija.
Bet nu tā bilde ir ārpus nojumes.
Kā minu, šis tas jau bija paceļot bluķi un bišk izbira, bet arī nesot bluķi ārā sanāca neliela taciņa ar oliņām un skudrām, bet tas bildē redzamai izbira ārā nometot bluķi.

Varbūt nē, bet man tomēr liekas ka jā, ka es ko tādu redzu pirmo reiz ;o


p.s. jūsu skudras vēl dzīvas?
man baigi neinteresē, bet uzmetu aci tam ko rakstījāt te ;d

1 Like

Mana skudru kolonija joprojām maza un ik pa laikam kāda mēdz nomirt, tomēr jauno oliņu ir izdēts daudz un kopš sāku savām skudrām dot vistas gaļu, oliņas sāka ļoti strauji attīstīties par jau pieaugušām skudrām.

Esmu redzējis, ka no oliņas rodas viena liela skudra, kas liek man noprast to, ka skudras piedzimst savā izmērā uz visu dzīvi, jeb tās vairs dzīves laikā neaug. Tas nozīmē to, ka ja skudra ir maza, tad tā visu laiku būs maza, un ja tā ir liela, tad tā visu laiku būs liela. Kā arī šis visticamāk ir svarīgs skudru izdzīvošanas mehānisms, manuprāt, ja darba skudras piedzimst savā izmērā, tad tām nevajag dzīves laikā lietot olbaltumvielas, lai augtu, tātad ēdiena ziņā nav konkurences starp darba skudrām un to karalieni vai skudru oliņām. Respektīvi darba skudras ēd tikai ogļhidrātus un oliņas tikai olbaltumvielas.

Vai arī es kļūdos @m1raz?