Skudru gang update

Lasīju ka lielākās ir aizsardzībai un lai nestu materiālus, vidējās ir lai nestu lapas un mazākās ir lai savāktu fungus.

Es redzēju video no Ants canada kur bija skudras no kurām dažas ir gigantiskas. Kādas 5 reizes lielākas nekā citas. Es kā saprotu katrai sugai ir kāds izdzīvošanas mehānisms. Tās lielās skudras bija kā zirgi, pārnēsāja lielu daļu materiālu kā arī skudras.

Jā, skudrām ir dažādi izmēri dažādām funkcijām. Tās ko tu redzēji visticamāk bija arī ar lielām, masīvām galvām. Tādas skudras sauc par super-majors. Ne visām sugām tādi ir. Tie ir paredzēti lielas, cietas pārtikas sagrauzšanai.

1 Like

Nekļudies. Skudru izmērs ir atkarīgs no pieejas kvalitatīvai pārtikai. Sēklas, gaļa, ūdens. Dzīves laikā skudra neag.

Izskatās jau iespaidīgi! :ant:
Cerams ka jums sanāks nedaudz palielināt koloniju. Vajag tikai pacietību! :+1:

Uz nakti skudrām outworldā biju atstājis ar ūdeni piesūcinātu vati. No rīta pamostoties ieraudzīju, ka visas smiltis ir mitras un tādas… sabužinātas, uzceltas augstāk. Nedaudz vairāk papētot ieraudzīju mazu, mazu tuneli, kas ieiet zemē gar sieniņu un uzreiz iziet ārā. Tas mani iepriecināja, bet tajā pašā brīdī arī satrauca, jo tas ir pavisam neliels, bet tomēr risks, ka skudras var sākt gribēt pārvākties uz ārpasauli.

Šis viss liek man apdomāt iespēju iegādāties nākamo skudru fermu jau pildītu ar smiltīm, lai skudras tur varētu rakties :thinking:

Update: Pamanīju vēl vienu tuneli, kas iet zem barošanas trauciņa. To tuneli gan jau nevar saskatīt

@Menestrels , kā iet tavai skudru kolonijai?

Nu… kolonija piedzīvoja dažas nāves. Man grūti pateikt kas tur tieši bija par vainu. Tās skudras būtu vienreiz jāpārceļ uz jaunu mēģeni, ko diemžēl vēl neesmu izdarījis.

Man ir atnākušas 10 jaunas mēģenes no ebay, bet tās ir cita izmēra. 10,5 cm garums un 1,8 cm diametrs

Ja tu man varētu vienu ziedot, būtu baigi labi.

Labi, būs tavai kolonijai jauna mēģene. Galvenais izdomāt, kā lai tajā mēģenē iestiprināt cauruli, tā kā ne kā ir bik lielāka

Vakar pienāca tā diena, kad karaliene beidzot nolēma kopā ar visu savu koloniju pārcelties no savas mēģenes uz sev vairāk patīkamu mitekli, formikārija pazemi. Vakar bija doma likt iekšā formikārijā mitruma un gaisa temperatūras sensoru, bet redzot to, ka skudras kaut ko rosās, nolēmu tās pagaidām netraucēt. Un tiešām, pēc brītiņa tās sāka pārnēsāt olas uz izraktajiem tuneļiem un galu galā pēc kāda brītiņa izgāja arī karaliene ceļā uz savām jaunajām mājām.

2 Likes

All hail the king! :raised_hands::raised_hands::raised_hands::raised_hands:

or quean…

1 Like

@Menestrels tava kolonija vēl neizmira?

Nē, vienu brīdi jau tās palika tādas pusbeigtas, taču tagad tās ir visai enerģiskas. Redzēs kā ies tālāk, vai parādīsies jauna skudru paaudze.

1 Like

Manējiem mātīte nomira. 2 nedēļas viņi to nevarēja saprast un turpnāja viņu apkopt. 15. dienā sajūta. 18. dienā viņi norava viņai galvu… Un šodien noravā kājas un izmeta miskastē.

1 Like

Cik ilgi tev bija šī kolonija?

2 gadi

RIP kolonija.

tavējā arī? oO

Es par tavu runāju. Manai viss kārtībā, vakar redzēju kā tā skraida apkārt.