Skudru gang update

Nesen man radās vēlme iegādāties skudras un sākt tās kopt, jo ļoti iedvesmoja youtube kanāls AntsCanda. Iemetu savu domu graudu arī te forumā un ātri vien pievienojās @Menestrels un gandrīz @Bear . Ar @Menestrels pasūtījām no antskingdom.com skudru fermu sākuma komplektus, kur es paņēmu Messor Barbarus sugas koloniju un Menestrels Lasius Niger koloniju. Vakar tās tika piegādātas un nu jau man mājās parādījās jaunais mājdzīvnieks, skudru kolonija “Masīvs” :smiley: .

Te domāju ik pa laikam iemest bildes un tekstus par to kā gan sokās manām skudrām, kā arī citi skudru audzētāji te var darīt tā pat.

Mana skudru kolonija kurai vakar tika pievienots Outworld. Pamazām, pamazām, tie devās pētīt savu jauno pasaules paplašinājumu un iznest ārā no sava mājokļa pa ceļam sakrājušos atkritumus.

Viņas augstība, kolonijas karaliene. Nomierinājusies no garā, smagā ceļa, tā kļuva daudz aktīvāka un sāka vairāk kustēties.

5 Likes

Atnākot skudrām, varēja redzēt, ka pie viņiem mēģenē bija izbārstīti graudi, ēdienam. Kad pievienoju viņiem outworld, tad pamanīju, ka graudi sāka pazust. Tas man šķita ļoti dīvaini, jo mēģenē graudu vairs nebija un necik daudz graudu viņi arī nemeta ārā. :thinking: Tikai brītiņu vēlāk es pamanīju, ka viņi pārnesa savus graudus uz to melno korķi, kas savieno viņu mēģeni ar outworldu. Tur viņiem tagad atrodas graudu noliktava :smiley:

a saulē uz palodzes viņām nebūs karsti?

Tās suga ir no dienvidiem. So vajadzētu būt labi. + es pa dienu aizveru ciet žalūziju, lai uz viņiem pa tiešo nespīdētu saule. Sagaidu kad saule aizriet aiz kaimiņu mājām un tad ielaižu pie viņiem gaismiņu žalūziju atverot

Manas melnās skudras veiksmīgi atbrauca, nav kritušo. Strādnieki izrādīja entuziasmu par cukura ūdeni un 2 mitruma mušiņām, kuras tie aiznesa uz midzeni.

No negatīvā, vatē pie kuras dzīvo skudras ir redzams viegli zaļš pelējuma plankums. Tas visdrīzāk nozīmē to, ka tās būtu labi pārvietot uz jaunu mēģeni, bet man tādas nav. Tagad jādomā kur lai es rauju jaunu mēģeni.

Mēģenes nav dārgas. Šķiet, ka tās tirgo daudz dažādās vietās Rīgā :thinking:

Piemēram kur? Man atmiņā nekas neuzpeld.

Man ne pārāk daudzi gribēja ņemt cukurūdeni. Bija tādi, kas gāja to sūkt, bet masu rīšanas nebija ;D Laikam jau dēļ sēklām, kas nāca viņām līdz. Kā arī gribu šodien iedot viņiem tās mušiņas

Cenuklubs? :thinking: Hobbyset? :thinking: Ķīmijas veikali

aptiekā vajadzētu būt mēģenēm.

2 Likes

20-25°C

Varbūt tāpēc, ka viņi ir mednieki nevis audzētāji? :smiley: I mean, tu varēsi viņiem iebarot cukuru, bet Messora pamatbarība ir sēklas un gāļa :smiley:

Bet vai skudras nebarojas tieši no culura

Tie kas audzē un dzīvo simbiozē ar laputi, jā.

Ta lai Tu nesaprastu nepareizi. Ēst cukuru var un ēdīs gandrīz vai jebkura skudra, toties tas nenozīmē, ka viņai tas ir veselīga raciona daļa.

Along with mealworms, the following insects are suitable for a colony of Messor barbarus:: bluebottle flies, fruit flies, spiders, wasps, bees, moths, crickets, locusts, waxworm , beetles, other ant species and many more! Messor barbarus do not openly accept sugar/honey water.

Agresīvi

Ko tu bijis gaidijis no skudrām ar nosaukumu Messor Barbarus? :smiley:

2 Likes

Starpcitu tavi messori arī meditē uz aizmugurejām četrām ķepām? :3

Šo:

image

Nevis šo:

1 Like

Neesmu vēl pamanījis to. Būs jāpapēta.

Pagaidām mans novērojums ir tāds, ka viņu karalienei nepatīk gaisma. Katru reizi, kad atveru paskatīties kā viņiem tur sokās, tad viņa uzreiz sāk skraidīt kādu brītiņu