Skudru ferma iesācējam

tajā otrajā nav gipsa grīdas nevienā vietā. Es redzu kautkādu ūdens sistēmu, bet tas nedos vajadzīgo mitrumu nevienai skudrai. Ja ņemsi to otro 20x20 cm (kas īstenībā skaitās mazs formiks), tad vajadzēs uztaisīt ūdens sistēmu ar gipsa grīdu.

Tas ir viena mēneša jautājums :smiley:

Nu okay. Tava mājaslapa ko piedāvāji tad ir ok variants? Vai nāk arī uz Latviju? Tad sanāk, ka ja pirkt sākumā to mazo komplektu, tad vēlāk to visu varēs apvienot kopā ar lielo formikāriju

Skudras nē, bet formikāriju var sarunāt. Tas būs ilgi un dārgi, tāpēc iesaku meklēt ebay vai kur citur alternatīvus. Akrils un gips nav nekas tik unikāls, ko var atrast tikai Krievijā. Vai arī sapiķi Austri, viņš gudrs puika mācēs uztaisīt ko tādu :smiley:

Varēs, bet tas starter vairāk par 40-50 neturēs sevī. Kad tie būs pāri 50 un vietas viņiem būs pa maz, viņi sāks genocīdu visticamāk. 40-50 izklausās daudz, bet man tagad income ir 30 skudras mēnesī. Sākumā bija 10-20. :smiley:

Tātad būtībā formikāriju vnk jāatrod ebayā bet skudras atsevišķi. Hmm

1 Like

Var formikāriju uztaisīt pašam, ne? :thinking::thinking:

https://www.ebay.com/itm/Formicarium-anthill-acrylic-ant-farm/163525494971?hash=item2612e108bb:g:xNYAAOSw1lxc0-bl

redz kādu variantu atradu. Izskatās, ka AntPlanet nedaudz tirgo uz ebay.

Var. Nekas īpašs viņa konstrukcijā, izņemot tuneļu biezumu un mēroga viņā nav. Akrīla formas un nedaudz gipsa :smiley:

@Onii_chan tajā veikalā viņi arī piedāvā ģipša kastīti

Jap zinu. Bet komplektā nenāk arēna ;-;

Domāju sākumā paķert mazo komplektu un tad vien skatīties kas un kā būs. Formikāriju var paķert arī vēlāk vai sataisīt pašam. Tas pats arī ar arēnu

Gan lielāka arēna, gan ģipša kaste ir starta komplekta izvēles iespēja.
image

Mana pamata doma bija: “Es nevēlos tagad tērēties pa daudz” :D

Alternatīvi vari mēģināt paša spēkiem radīt kaut ko apdzīvojamu priekš skudrām.

Tieši tā arī domāju darīt, vai arī nedaudz vēlāk jau nopirkt gatavu komplektu

@m1raz nevēlies parādīt savu skudru fermu? :smiley:

3 Likes

@m1raz, esi pētījis skudru ievešanas legalitāti Latvijā?

@m1raz skudrām ik pa laikam pienāk vairošanās periods. Kas notiek ar jaunpiedzimušajiem vīriem un mātītēm skudrām? Vai tie tiek nogalināti vai arī kļūst par papildus kolonijas papildinātājiem?

Tavām skudrām tas nedraud pirmos 5-6 gadus. Līdz ko tas notiek, karaliene tiek nogalināta, ja nepaspēs apaugļoties un tikt ārā no formikarija. Laist āra viņus arī nevar. Cuz, tās skudras te dabiski nevar atrasties un vietējiem pētniekiem būs jautājumi tev, ja vieņiem iznāks adoptēties. XD

Par vīriem aizmirsti tie mirst uzreiz pēc apaugļošanas. Bet māti var ielikt inkubatorā. Vienīvais jāļauj viņiem palidināties pa dzīvokli.

Sekot līdzi tam kā viņi tur gaisā vairojas? :D

Visu atbildību uzņemas veikals, ja viņš piegāda LV. Legālajam skudrām nāk līdzi (export sertificate), kas ļauj pamest dzimteni dzīvniekam. Ja tāda nav, tavas skudras ir kontrobanda. Mīli viņus tādus, kādus te atveda. XD