Skudru ferma iesācējam

:DDD Labs :rofl:

Bet itkā likumā par kukaiņiem nekas nav rakstīts :thinking: Vai arī es nevaru atrast

Tas arī ir mazliet amorāli laist brīvībā Latvijai neraksturīgus kustoņus.

Jap. Also jābut visam pieredzējušajam un jāatšķir mātiti no vīra, kas piezemējas. Jo mātite uzreiz pēc piezemēšanas meklēs mitro tumšo vietu.

Neesmu pētijis likumu, bet zinu, ka nēģi vairojas lēnāk par messoriem un 5 messori mierīgi atpizģis nēģi. Līdz ar to lokali tu vari izveidot katastrofu vietēja faunā.

Skudrām var barot citas sugas skudras? :thinking:

Ne, man formiks bija vaļā kādu mēnesi un viens nēģis ierāpoja

:neutral_face: bail nebija, ka izrāpos kkādā veidā?

Kas notika?

@m1raz cik bieži skudrām dot vistas gaļu priekš olbaltumvielām?

Es gan neteiktu, ka melnos brāļus turēt ir grūti. Viņi ir kaprīzi un daudz kas var nepatikt, tam piekrītu. Adaptējas jaunām lietām arī palēnāk. Dzīvo man viņi 25L akvārijā, puse akvārija ar zemi pildīta, tulīt būs 3. gads.
Ja kolonija ražīga, pie 20 olām mātīte mēnesī var iznest. Ola līdz skudra 2 mēneši, mātīte dzīvo ap 20 gadiem, darba skudra 1-2 gadi. Diēta, nu, labi iekšā gāja arbūz, medus ūdens, karameļu sīrups, ja trūkst ūdens arī gurķis, no gaļas - mušas un lamp mothus baroju, kad bēdīgi iedodu vistu vai olas baltumu. Kā arī viņas ķersta springtails, kas dzīvojas tur. Pats svarīgākais, ka melnie brāļi ziemas periodā dodas uz tādu kā ‘hibernāciju’, tāpēc vajag vēsu vietu 0-10 grādiem, siltumā cauru gadu arī var turēt, bet uz pusi mūžu samazina. Pa lielam tā.

Add: Gribu ieviest akvāriju ar zivīm, lai sprāgoņus varētu izbarotu vēlāk.

2 Likes

ne. man bija speciālā eļļa uzsmērēta, kurai pāri tie netiek.

Visai bieži. Reizi vienā divās nedēļās. Bet uz neilgu laiku. Atstaju palielu vistiņas 20x20x20 mm gabalu uz 24h un pēc tam jāatņem, savādāk pašam smaka nepatiks un mazums ko dumiķi sadarīs. Galvenais, lai izmērs ir lielāks par ieejas formikā caurumu.

Messoram - 1 mēnesis. :smile:

Šīs, ka minimums, neizklausas pēc kaut kā ar ko tiktu galā iesācējs. :smiley:

Principā viss aprakstītais nav tas, ko darītu nepieredzējis bralītis ar 15 eur budžetu :smiley:

@m1raz tu dod skudrām parasto krāna ūdeni?

Ni, dodu aka ūdeni. Bet krāna ūdenim nav ne vainas.

Un kādus tad graudus tu dod saviem Messoriem? :thinking: